Forum wsparcia

2014 - MT07 Quickshifter nie działa

mattis.decat20@gmail.commattis.decat20@gmail.com Posty: 3Verified User
edytowano January 2021 w FZ / MT 07
  • Cześć, właśnie zainstalowałem i zaprogramowałem mój quickshifter. Miałem już wcześniej zainstalowany zestaw flashtune i działał bez żadnych problemów. Miałem na nim mapę z dynojet. Po zaprogramowaniu mojego ECU dla mojego quickshifter (wszystko poszło gładko, żadnych błędów ani niczego) poszedłem na jazdę próbną i nie zadziałało. Próbowałem ponownie kilka razy, ale bez sukcesu. Już sprawdziłem przełącznik multimetrem. (Test ciągłości: Nie pracuje -> Brak sygnału dźwiękowego i eksploatowany -> piszczeć) FTECU Quickshift Kit - Type 7
  • Dane FT-Link ECU Flashing Kit - Typ 9
  • ECU: 1XB - 8591A - 00
  • pomoc będzie bardzo mile widziana!

Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, które złącze od czujnika zmiany biegów podłączyłeś do wiązki zmiany biegów? Ten z czerwono-zielonymi czy czarno-zielonymi przewodami? Dzięki, Jason A.

  • mattis.decat20@gmail.commattis.decat20@gmail.com Posty: 3Verified User

    Cześć Jason Red / Green do konfiguracji push. Czy to normalne, że na mojej mapie quickshifter nie mam opcji zmiany czasów zabijania na obroty i nie mam tam szóstego biegu? Pozdrawiam Mattis

  • mattis.decat20@gmail.commattis.decat20@gmail.com Posty: 3Verified User

    Pracujecie nad tym, czy mogę uzyskać więcej wskazówek, co mogę sprawdzić?

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, OK, to jest właściwe złącze do konfiguracji mechanizmu zmiany biegów. Używasz uprzęży zmiany biegów typu 7, która łączy się z drugim końcem uprzęży bocznej roweru, prawda? Mapa czasów QS i widoczne biegi są dokładne dla QS V1.1 Gear 1 to czas zmiany biegu z 1 na bieg 2. Bieg 2 to synchronizacja z przełączaniem z biegu 2 na bieg 3. Itd .... Oczywiście nie ma biegu poza szóstym, więc nie ma co zmienić z szóstego. Chciałbym, abyś wypróbował dla mnie kilka różnych plików i zobaczył, czy to zmieni to, co dzieje się z niedziałającym QS. Pliki 1XB-50, 1XB-70 i 2RC-10 używają QS v1.0. Jestem ciekawy, czy ta wersja QS rozwiązuje Twój problem. Wypróbuj jeden z tych plików i prześlij mi wyniki. Dzięki, Jason A.

  • feezcoz@outlook.comfeezcoz@outlook.com Posty: 6Verified User

    Pozdrowienia, przedtem miałem te same problemy, więc wypróbowałem to, co zasugerowałeś. więc mój ecu to 1ws 8591A 00, który qs to qsv1.1, mój qs nie działał, więc próbowałem flashować 1ws 50, który qsv to 1.0, a moje qs działa jak urok, więc myślę, że jest problem z 1.1 wersja, mam nadzieję, że dzięki pomocy!

  • feezcoz@outlook.comfeezcoz@outlook.com Posty: 6Verified User

    Pozdrowienia, przedtem miałem te same problemy, więc wypróbowałem to, co zasugerowałeś. więc mój ecu to 1ws 8591A 00, który qs to qsv1.1, mój qs nie działał, więc próbowałem flashować 1ws 50, który qsv to 1.0, a moje qs działa jak urok, więc myślę, że jest problem z 1.1 wersja, mam nadzieję, że dzięki pomocy!

  • ashtongibson@live.co.ukashtongibson@live.co.uk Posty: 4Verified User

    cześć, mam ten sam problem z moim, wykonałem wszystkie powyższe kroki, z wyjątkiem nowego pliku, ponieważ kiedy próbuję, prosi o licencję na nowy ecu, jakakolwiek porada? Dzięki

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Twoja licencja ma status potwierdzony, więc nie powinno być problemu z flashowaniem. Jedynym powodem, dla którego wyświetliłby się komunikat o nowej licencji, jest to, że nie postępujesz poprawnie zgodnie z monitami oprogramowania, migasz niewłaściwy plik lub masz problem z połączeniem sprzętowym. Dzięki, Jasonie A.

  • ashtongibson@live.co.ukashtongibson@live.co.uk Posty: 4Verified User

    cześć jason dzięki za szybką odpowiedź udało mi się przesłać plik, a quickshifter działał przez około 20 minut testowałem go za pomocą multimetru czytam po naciśnięciu, ale nie jestem pewien, czy to prawda, czy możesz coś doradzić, co mogę zrobić? dzięki Ashton

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User
    edytowano December 2021

    Cześć, czujnik ma dwie wtyczki: czerwona/zielona wtyczka przewodu to PUSH i czarna/zielona wtyczka przewodu to PULL. Więc Twój rower miałby podłączony tylko jeden z nich. Czy używasz PUSH lub PULL do szybkiej zmiany biegów? Czy testujesz ciągłość za pomocą multimetru? Dzięki, Jasonie A.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.