Forum wsparcia

YXZ Turbo

Cześć, mam 2016 yamaha yxz z zestawem turbo, który złożyłem. Obecnie używam FTecu do synchronizacji i PCV pti do strojenia. Zastanawiałem się, czy można dostroić poprzez CIŚNIENIE za pomocą ftecu?

Komentarze

  • kwalterb@yahoo.comkwalterb@yahoo.com Posty: 4Verified User

    Obecnie pracuję nad tym samym, ale mam problem z licencją. ? Mam nadzieję, że niedługo będę miał działającą melodię FTECU. Zaadaptowałem czujnik mapy 3 bar GM Bosch i początkowo działa, ale muszę wyciągać paliwo po stronie MAP na biegu jałowym i nie mogę już połączyć się z ECU; mówi, że potrzebuję nowej licencji. Nie jestem szczęśliwy, ale mam nadzieję, że w tym tygodniu uda mi się naprawić FTECU na klakson. Jeśli jeszcze nie wiesz, fabryczny czujnik MAP jest jednostką 1 Bar przeznaczoną dla NA. Potrzebujesz 2 taktów dla wzmocnienia 14,7 PSI, 3 taktów dla 29,5 i tak dalej. Nasza atmosfera w zasadzie cały czas przykłada 1 bar ciśnienia (zmiany w zależności od pogody, wysokości itp.) Różne czujniki pracują w tym samym zakresie napięcia, więc mapę paliwa należy drastycznie zmienić dla każdego poziomu czułości. Melodia dla 1 bara stanowi pierwszą 33% z melodii 3 barów (w zasadzie, ale nie dokładnie). Z tego, co przeczytałem, FTECU ma melodię turbo, ale jest zablokowana jak melodia Gravesa, więc nie jestem zainteresowany.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Twoja licencja jest w stanie „próby” z powodu problemu podczas procesu flashowania. Możemy to zresetować, ale chcę się upewnić, że gdzieś zapisano bieżący plik, ponieważ po zresetowaniu licencji każdy plik strojenia w ECU zostanie utracony.

  • kwalterb@yahoo.comkwalterb@yahoo.com Posty: 4Verified User

    Dziękuję Ci. Byłem w stanie szybko rozwiązać problem z moją licencją i wróciłem do działania. Wszelkie porady na temat łatwego uruchamiania samochodu ORAZ bezczynności na melodii czujnika 3 bar MAP. Średni zasięg i górny koniec są świetne, ale wydaje mi się, że mam problemy z uzyskaniem właściwego paliwa na biegu jałowym. Czy istnieje sposób na dostosowanie IAC? Wydaje się, że gdy próżnia osiąga -9-10 -10 in / hg, samolot wylatuje około 1400 RPM i pracuje na biegu jałowym, a następnie próbuje obniżyć się do 1000 RPM i pochyla się i dusi się około -4 in / hg.? Działa świetnie przed zmianą czujnika. Mam wtryskiwacze Sidewinder, pompę paliwa Walbro i regulator ciśnienia paliwa Sidewinder z przewodem powrotnym. Czy to ma coś wspólnego z drugim czujnikiem MAP na cylindrze nr 1?

  • yasminbarraza@hotmail.comyasminbarraza@hotmail.com Posty: 2Verified User

    Hej, szykuję się do skoku do tuningu mojego turbo YXZ. Mam zainstalowany czujnik mapy z 3 słupkami. Wszelkie wskazówki będą mile widziane. Mam wtryskiwacze 1000 cm3, pompę paliwa Walbro, regulator ciśnienia paliwa z linią powrotną. Według mojego zrozumienia, obroty biegu jałowego są ustawione na mapie paliw w stosunku do obrotów na minutę, a następnie przełączają się na tps vs obroty na minutę w celu tankowania, gdy silnik jest na biegu jałowym? Próbuję tylko zrozumieć.

  • jtingram@msn.comjtingram@msn.com Posty: 39Verified User

    Co wymyśliliście? Czy udało wam się zrobić dobry utwór?

  • Nowy na forum, ale posiadam oprogramowanie od około dwóch lat. Posiadam 17 3-pedałową maszynę z turbodoładowaniem, teraz zbudowałem silnik, wszystko działa świetnie przy 15 psi, ale ostatnim razem, gdy dostosowałem mapę, aby uzyskać lepsze AFR przy 99 % tune, załaduj go, a teraz, kiedy go podłączę mówi mi, że błąd ecu zajął mi trochę czasu, zanim wymyśliłem wszystkie te strojenie, ponieważ zrobiłem wszystko sam I nie jestem obeznany z komputerami ... ale teraz jestem zaskoczony, że każda pomoc jest bardzo doceniana

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Wygląda na to, że twój ECU sflashował dzisiaj, nie ma problemu. Nadal masz problemy? Dzięki, Jason A.

  • Czy jest jakiś sposób na dostosowanie danych wtryskiwaczy? Czy jest zawarty w „pliku turbo”? Właśnie zaktualizowałem wtryskiwacze do 1600 cm3 w e85 i myślę, że to pomoże. Wcześniej korzystałem z wtryskiwaczy 1150 cm3 z większością strojenia przez PCV pti za pomocą mojego tunera. Czy jest też zamiennik 3barowy czujnik mapy, który łączy się z fabrycznym ECU? Byłoby miło, gdybym mógł dostroić przez FTecu zamiast piggy back PCV

  • hastingstirellc@gmail.comhastingstirellc@gmail.com Posty: 2Verified User

    Zadzwoń do alba i zamów u nich czujnik map 3bar, ma on współpracować z tym oprogramowaniem/tuningiem. Reckless Ranch obecnie gra z dwustopniowym tuningiem na pierwszym biegu, dzięki czemu możesz wyjść z doładowaniem. Obecnie wyjeżdżam na 10psi z systemem 15-17psi. To oprogramowanie jest nieograniczone, jeśli wiesz, co robisz.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.