Forum wsparcia

R1 07-08 (UE) Mapy standardowe i nieograniczone.

Nieograniczona mapa dla mojego ecu (4C8 - 8591A - 40) nie ma opcji cięcia wtrysku ani prędkościomierza.

«1

Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, popraw, że plik nie ma tych opcji. Możesz wypróbować pliki ogólne -21 lub -60 z US Harness Config ustawioną na FALSE, jednak będziesz musiał usunąć immobilizer. Dzięki, Jason A.

  • chris.f22.lewis@gmail.comchris.f22.lewis@gmail.com Posty: 33Verified User

    Dziękuję Jasonie, sflashowałem teraz ogólną mapę USA 60. Więc użycie mapy, która nie pasuje do mojego numeru ecu, nie spowoduje problemów. Zauważyłem, że szarpanie przy włączonej przepustnicy jest lepsze, ale nadal istnieje. Czy na mapach jest jakiś sposób, aby to jeszcze wygładzić.

  • chris.f22.lewis@gmail.comchris.f22.lewis@gmail.com Posty: 33Verified User


  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, nigdy nie chcesz flashować swojego ECU z niezgodnym numerem części, chyba że ode mnie tutaj powiedziano inaczej. Każdy ECU różni się sposobem, w jaki reaguje na różne pliki w nich. Upewnij się, że opcja Disable INJ Decel Cut jest ustawiona na TRUE w pliku. Dzięki, Jason A.

  • chris.f22.lewis@gmail.comchris.f22.lewis@gmail.com Posty: 33Verified User

    Dziękuję Jason, ustawiłem to na prawdę. czy jest jakiś sposób, aby wygładzić to bardziej w tps vs rpm, map vs rpm lub etv base map, etv decel comp. Również czego powinien używać etv na biegu jałowym ustawionym na i co to dokładnie jest.

  • chris.f22.lewis@gmail.comchris.f22.lewis@gmail.com Posty: 33Verified User

    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i porady. Przepraszam, że zadaję tyle pytań. po prostu nie mogę znaleźć dobrego samouczka na temat znaczenia wszystkich funkcji i map oraz sposobu ich używania.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Spróbuj dodać więcej paliwa jak 15% w lewej dolnej części folderów MAP vs RPM. Połącz ze sobą wszystkie foldery lub ręcznie zmień każdy z nich. Widziałem tę pomoc dość często przy włączaniu / wyłączaniu przepustnicy. To po prostu zmienia bieg jałowy z neutralnego na bieg. Naprawdę nic, co jest zbyt duże lub zmieni cokolwiek z reakcją przepustnicy. Dzięki, Jason A.

  • chris.f22.lewis@gmail.comchris.f22.lewis@gmail.com Posty: 33Verified User

    Dlaczego muszę wyjąć immobilizer. Czy mapa 60 nie tylko wyłączy immobilizer.

  • chris.f22.lewis@gmail.comchris.f22.lewis@gmail.com Posty: 33Verified User

    Cześć Jason Czy możesz wyjaśnić dodanie 15% trochę więcej. Czy jest na dole po lewej stronie przy wyższych obrotach, czy po lewej stronie przy niższych obrotach. Do jakich kolumn i wierszy.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, nadal zalecamy jego usunięcie, aby żadne fałszywe sygnały nie były wysyłane do ECU i nie było zakłóceń. Otwórz swoje MAP vs RPM, a zobaczysz mapę dla każdego cylindra. Połącz wszystkie 4 cylindry za pomocą funkcji „Połącz mapy”. Po połączonych korektach dokonanych na mapie cylindra 1 zostaną automatycznie zastosowane w pozostałych 3 cylindrach. Podświetl 6000 RPM, aby uzyskać czerwoną linię i 0-19 na osi X. Dodajmy liczbę 10 nie 15%. Po dodaniu 10 naciśnij przycisk „Odśwież” i gotowe. Wypróbuj to i zobacz, czy to pomaga. Poniższe zdjęcie przedstawia wartości, które należy wybrać.


  • chris.f22.lewis@gmail.comchris.f22.lewis@gmail.com Posty: 33Verified User

    To wspaniały Jason, dziękuję. Jak to się dzieje, że dodatkowe paliwo jest dodawane przy wysokich obrotach, kiedy mamy do czynienia z początkowym wyłączaniem przepustnicy do włączania. Pomyślałbym, że będzie w lewym górnym rogu. Jeszcze jedna rzecz. Mój to 4c8 i na przedniej zębatce z 17 na 16 wybrałem -1. Próbowałem regulacji funkcji zębatki w opcji prędkościomierza, ale otrzymywałem dziwne odczyty. Wszystko w MPH. Wskazany GPS 30 30 38 40 59 60 67 70 93 100

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Wygląda na to, że dostosowany prędkościomierz nie jest opcją w konkretnym pliku twojego ECU. Możesz spróbować użyć plików -21 lub -60 i ustawić US Harness Config na FALSE. Następnie skorzystaj z opcji regulowanego prędkościomierza w tych plikach lub po prostu uzyskaj uzdrowiciela speedo. Dzięki, Jason A.

  • chris.f22.lewis@gmail.comchris.f22.lewis@gmail.com Posty: 33Verified User

    Cześć Jason, To jest 60 nieograniczona mapa, którą błysnąłem. Zastanawiałem się tylko, czy użycie wartości procentowej lub opcji rzeczywistej i GPS dałoby lepsze wyniki niż opcja rozmiaru koła zębatego.

  • chris.f22.lewis@gmail.comchris.f22.lewis@gmail.com Posty: 33Verified User

    Czy możesz wyjaśnić, dlaczego te dodatkowe wartości paliwa dotyczą wyższych obrotów, a nie górnych lewych niższych obrotów, aby poprawić reakcję przepustnicy włączania / wyłączania

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, przepraszam, zapomniałem, że mamy tam już -60. Spróbuj użyć wartości procentowej, jeśli opcja oparta na zębatce nadal wydaje się być wyłączona. To może nie być idealne, ponieważ jest to niewłaściwy plik dla ECU. Możemy jednak spróbować kilku rzeczy i zobaczyć, co otrzymamy. Masz go przy wyższych obrotach 6000+, ponieważ zwykle nigdy nie napędzasz gazu przy znacznie niższych obrotach niż na torze. Dzięki, Jason A.

  • chris.f22.lewis@gmail.comchris.f22.lewis@gmail.com Posty: 33Verified User

    Jeszcze raz dziękuję Jason, poeksperymentuję z dwoma pozostałymi opcjami. Z problemem przepustnicy. Wydaje się w porządku w tym zakresie. Kiedy jestem na niskich obrotach, na przykład na bardzo wolnych zakrętach lub na rondach, zauważam szarpnięcie podczas toczenia. Mam wyłączone cięcie Intu Decel ustawione na true, ale nadal zauważam dość szarpnięcie, bez względu na to, jak delikatne się toczę. Nie jestem pewien, czy to ja, ale wydawało się, że po pierwszym błysku całkowicie zniknął, ale był bardziej zauważalny po 5 lub 6 jazdach później.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, jeśli nic w pamięci flash ECU nie zostało zmienione od tego pierwszego razu, to nie powinno być inaczej. Może to być po prostu brak paliwa dla Twojego konkretnego motocykla. Poeksperymentuj z tą dwójką i daj mi znać, jeśli nadal walczysz. Dzięki, Jason A.

  • chris.f22.lewis@gmail.comchris.f22.lewis@gmail.com Posty: 33Verified User

    Cześć Jason, Jeśli mam ten problem w naprawdę powolnych zakrętach / szpilkach / rondach, kiedy przy naprawdę niskich obrotach z wyłączoną, początkowo włączoną przepustnicą, powinienem dolać paliwa w lewym górnym rogu tej samej mapy. Nie przypuszczaj, że możesz wysłać obraz, tak jak zrobiłeś to z lewym dolnym zdjęciem. Wielkie dzięki. Chris.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, spróbuj śledzić, gdzie jest twoje RPM, gdy masz te problemy, a następnie wprowadź tę samą zmianę w swoim określonym zakresie RPM w sekcji MAP vs TPS. Dzięki, Jason A.

  • chris.f22.lewis@gmail.comchris.f22.lewis@gmail.com Posty: 33Verified User

    Cześć Jason, Świetny dodatek. Jeszcze raz dziękuję.

  • chris.f22.lewis@gmail.comchris.f22.lewis@gmail.com Posty: 33Verified User

    Witam ponownie Jasonie, właśnie czytałem posty R1 i znalazłem coś. Mam EU 40 ecu i sflashowałem do niego mapę Unrestricted 60, jak wiesz, aby uzyskać wszystkie funkcje. Wydaje się, że działa dobrze niezależnie od naszych wcześniejszych dyskusji. Widziałem kilka twoich odpowiedzi na inne posty, mówiąc, że cewki i wtryskiwacze wymagają zmiany okablowania, jeśli flashujesz mapę 60 do ECU 40 UE. czy to jest poprawne i co bym zauważył z silnikiem gdyby nie było przeplecione. Chris.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Yamaha ma różne zamówienia na wypalanie motocykli w USA i UE. Oznacza to, że pliki amerykańskie w rowerach w UE nie będą działać bez ogólnie kilku modyfikacji. Zwykle musisz zdjąć immobilizer z roweru. Oprócz tego cewki i wtryskiwacze muszą być podłączone zgodnie ze specyfikacją amerykańską, JEŚLI w pliku nie ma opcji „US Harness Config”. Teraz plik -60 ma tę opcję, więc wszystko, co musisz zrobić, to upewnić się, że "US Harness Config" jest ustawione na FALSE. To ustawienie zmienia plik specyfikacji w USA, aby był zgodny z kolejnością zapłonu w UE, co pozwala na uruchomienie roweru. W przeciwnym razie motocykl nie powinien nawet startować zgodnie ze specyfikacją zamówienia w USA. Dzięki, Jason A.

  • chris.f22.lewis@gmail.comchris.f22.lewis@gmail.com Posty: 33Verified User

    Dzięki za bardzo szybką odpowiedź Jason. Doskonała odpowiedź. Ustawiłem to na fałsz. Dobrze wiedzieć, co to robi. Wiem, że z tym plikiem 60 wyłącza immobilizer. Co się stanie, jeśli nie zostanie całkowicie usunięty. Jeszcze raz wielkie dzięki.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, chcesz się tylko upewnić, że jest odpięty od złącza ECU, dzięki czemu nie otrzymamy fałszywych odczytów i napięć wysyłanych do / z ECU, które mogłyby skomplikować inne części pracującego motocykla. Wydaje mi się, że technicznie nie trzeba go usuwać z rzeczywistego roweru, ale bez niego zapewnia czystszy wygląd 😉 Dzięki, Jason A.

  • chris.f22.lewis@gmail.comchris.f22.lewis@gmail.com Posty: 33Verified User

    Przypuszczam, że nie masz pojęcia, jakie szpilki w ecu UE są przewody immobilizera. Po prostu z zainteresowania. Dlaczego kolejność zapłonu w US 4c8 jest inna niż w wersji UE.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Powinien to być tylko jeden przewód i wygląda na to, że mam tutaj tylko instrukcję serwisową w USA, więc nie byłbym w stanie ci tego powiedzieć bez spojrzenia na instrukcję serwisową UE. Zwykle jest jak zielony z żółtym przewodem, jeśli dobrze pamiętam. Nie pamiętam, dlaczego Yamaha to robi, zakładałbym emisje czy coś, ale nie jestem pewien. Google może wiedzieć! Dzięki, Jason A.

  • chris.f22.lewis@gmail.comchris.f22.lewis@gmail.com Posty: 33Verified User

    Jeszcze raz wielkie dzięki Jason. Postaram się lepiej przejrzeć schemat okablowania instrukcji obsługi UE.

  • chris.f22.lewis@gmail.comchris.f22.lewis@gmail.com Posty: 33Verified User

    Witam ponownie Jason, Kontynuując naszą dyskusję. Zdecydowanie mam wyłączone cięcie dekoltu. Próbowałem dodać 10 % więcej paliwa na mapie w porównaniu z tabelami obrotów, aby spróbować pozbyć się tego wciąż włączania / wyłączania przepustnicy, ale nie zrobiło to żadnej różnicy. Jest naprawdę źle, bez względu na to, jak delikatnie się toczę. W spinkach do włosów jest okropnie. Wszelkie inne pomysły do wypróbowania.

  • chris.f22.lewis@gmail.comchris.f22.lewis@gmail.com Posty: 33Verified User

    Cześć Jason, Zastanawiam się, czy odebrałeś moją ostatnią wiadomość. Zdecydowanie dzieje się coś dziwnego z moim R1 2008. Nie jestem pewien, czy pamiętasz, ale kiedy po raz pierwszy sflashowałem go z plikiem 60, od razu zauważyłem różnicę, jak płynna była przepustnica włączania / wyłączania. To było niesamowite. Następnie po około 5 jazdach zauważyłem, że znowu jest szarpany. Wiem, że powiedziałeś, że nie zmieniając niczego, to nie powinno być możliwe. Pomyślałem, że spróbuję czegoś kilka dni temu. Ponownie załadowałem plik zapasowy i przeprowadziłem test drogowy. Odkryłem, że nie ma różnicy w gwałtownym przyspieszeniu między plikiem podstawowym a nieograniczonym plikiem 60. Wracając do pliku zapasowego, mój rower nie pokazywał żadnych kodów błędów, mimo że usunąłem system AIS i odłączyłem czujnik O2. Wygląda na to, że błysnął na moim laptopie, kiedy przechodzi przez proces i mówi, że flashowanie się powiodło, ale coś jest zdecydowanie nie tak. Wyłączenie cięcia zwalniania obrażeń jest prawdziwe w pliku 60.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, nie ma wielu zmian między plikiem podstawowym i nieograniczonym w tym numerze części. Wygląda na to, że głównie zapłon, ETV (tylko przy pełnym otwarciu) i niektóre ustawienia ECU. To by wyjaśniało nie zauważenie ogromnej różnicy między flashowaniem tych dwóch. Ten byłby bardziej idealny do samodzielnego zbudowania niestandardowej mapy. Teraz, jeśli nic się nie zmieniło w ECU, ale nagle zmieniła się reakcja przepustnicy włączania / wyłączania, to musi być coś z motocyklem. Sugerowałbym spróbować najpierw ponownie zsynchronizować TPS, zanim zanurzę się w nim znacznie więcej. Dzięki, Jason A.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.