Forum wsparcia

MT-07 2019 EU Quickshifter problem

tnkoppel@gmail.comtnkoppel@gmail.com Posty: 5Verified User

Mam problem ze specyfikacją Yamaha MT-07 UE (kod ECU: B34-8591A-10 (UE)). Rower dostarczany jest w wersji 35Kw (a2). Zestaw działa dobrze i mogę zainstalować wszystkie mapy, ale problemy zaczynają się, gdy włączam opcję QS. Po wgraniu mapy silnik uruchamia się i ładnie reaguje, ale kiedy ruszę i osiągnę "minimalne obroty" to silnik wyłączy się po włączeniu. Po wyłączeniu silnik nie uruchomi się ponownie dopóki nie zgasię i ponownie włączę kluczyk. Dzieje się tak na każdym biegu i uniemożliwia prowadzenie roweru z włączoną opcją QS. Zarówno mapy z ograniczeniami, jak i nieograniczone mają ten problem na mapie „15-17 MT07 - B34-8591A-10 (UE)”. Zmiana RPM na wyższą lub niższą nie działa w żaden sposób. Kupiłem zestaw z „VeloxRacing.com” w maju 2020 roku, powiedzieli mi, że (FTecu) nad tym pracujesz. Ale ponieważ jest teraz październik 2020 r. I nadal nie mogę korzystać z QS, publikuję to.

Komentarze

  • Nadal czekam na rozwiązanie. W międzyczasie mam drogie szybkie wykończenie na mt 07.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, tak, nadal istnieje znany problem, nad którym pracujemy, a jego poprawka planowana jest w następnej aktualizacji. Dzięki, Jason A.

  • tnkoppel@gmail.comtnkoppel@gmail.com Posty: 5Verified User

    Cześć Jason, Kiedy ta aktualizacja będzie dostępna? Czy to kwestia dni, tygodni czy miesięcy?

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Zaktualizowaliśmy plik B34-00 do korzystania z QSv1.1 w nadziei, że będzie on działał. Poprosiłem ich, aby spróbowali przekazać mi wyniki. W Twoim przypadku numer części to B34-10. Spróbuj flashować plik BU2-10 do swojego ECU i powiedz mi, czy QS działa lepiej, czy nie. To wskaże nam właściwy kierunek postępowania z Twoim plikiem. Dzięki, Jason A.

  • tnkoppel@gmail.comtnkoppel@gmail.com Posty: 5Verified User

    Cześć Jason, „BU2-10” masz na myśli plik „2018 MT07 BU2-8591A-10 (JAP)”, prawda? Dziś ich wypróbowałem, zarówno bez ograniczeń, jak i zapasów nie działają u mnie. Z nieograniczonym pilnikiem motocykl się nie uruchamia, a przy pliku zapasowym wyskakuje mi z wydechu bez pracy silnika. Więc zgaduję, że czasy zapłonu nie są poprawne z tymi plikami. Ponieważ po testach czuję niespalone paliwo wokół mojego motocykla. Tak więc, ponieważ silnik nie działa z tymi plikami, nie mogę sprawdzić QS. Daj mi znać, jeśli masz inne sugestie lub testy do wypróbowania. Dzięki za nieustające wsparcie! Timo K.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Timo, tak, dokładnie to miałem na myśli, mówiąc o pliku. Jeśli wczytasz ECU z powrotem do standardowego pliku B34-10, czy rower wróci do normalnego działania? Jeśli tak, szybko dokonam zmiany w tym pliku, abyś mógł ją przetestować i zobaczyć. Dzięki, Jason A.

  • tnkoppel@gmail.comtnkoppel@gmail.com Posty: 5Verified User

    Cześć Jason, tak, kiedy sflashuję plik B34-10, rower działa jak poprzednio. Zarówno z plikiem podstawowym, jak i nieograniczonym. Dzięki za szybką odpowiedź i działania! Timo K.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Timo, otwórz ponownie plik B34-10 z menedżera plików i włącz QS. Powinien teraz przejść do wersji 1.1 zamiast 1.0. Daj mi znać, jeśli tak będzie lepiej. Dzięki, Jason A.

  • tnkoppel@gmail.comtnkoppel@gmail.com Posty: 5Verified User

    Cześć Jason, Dzisiaj ponownie sflashowałem plik „B34-10” z QSv1.1 zamiast 1.0. Rower odpalił i działał prawidłowo, więc rozgrzałem go, aż na desce rozdzielczej wskazywał stabilne 80 stopni Celsjusza. W tym momencie wypróbowałem quickshifter, zaczynając od połowy gazu i powyżej 4k RPM. Spodziewałem się więc, że QS wyłączy zapłon i będę w stanie zmienić bieg na wyższy, tak jak powinno. Niestety to nie zadziałało. QS nie wyłączył zapłonu, więc nie mogłem zmienić biegu na wyższy. Wróciłem do domu i sprawdziłem czy przełącznik QS jest włączony. Wydaje się, że funkcje ściągania działają dobrze, ale przełącznik wciskany z drugiej strony w ogóle nie działa. Bez względu na to, jak mocno go naciskam, nie zamyka obwodu. Zmierzyliśmy go jak najbliżej czujnika na złączu QS, bez wiązki, aby wykluczyć awarie przewodów. Więc na razie nie wiem, czy oprogramowanie działa poprawnie lub oprogramowanie nie działa nieprawidłowo z powodu niedziałającego QS. Ten przełącznik działał wcześniej, testowałem to na początku i mam to na wideo. Test, który zrobiłem dzisiaj, również został nagrany na wideo, więc mogę udostępnić Ci te klipy w celu potwierdzenia. Czy jest jakaś szansa, że otrzymam zamiennik od Ciebie lub VeloxRacing w ramach gwarancji, ponieważ nie mogę go używać od czasu zakupu z powodu ciągłych problemów z oprogramowaniem? Czy masz inne rozwiązanie, aby to naprawić? Naprawdę pomogłoby mi to spełnić moje oczekiwania w stosunku do twoich produktów, a także pomogłoby twojej wiedzy i wiedzy od innych użytkowników tej platformy. Mam nadzieję, że uda nam się znaleźć odpowiednie rozwiązanie tych ciągłych trudności. Z góry dziękuję, Timo K.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Cześć Timo, napisz na adres sales@ftecu.com w sprawie problemu z czujnikiem zmiany biegów. Dzięki!

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.