Forum wsparcia

Yamaha nie może połączyć się z moim ECU

davemusaphia@btinternet.comdavemusaphia@btinternet.com Posty: 38Verified User

Podczas mojej ostatniej usługi dealer nie mógł połączyć się z moim ECU. W moim R1M potrzebna jest teraz aktualizacja oprogramowania do rejestratora danych. Jestem pieprzony, prawda?

Komentarze

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Możesz zapisać wszystkie potrzebne pliki, a następnie po prostu poprosić dealera o zresetowanie ECU do formularza zapasów OEM, a następnie poproszenie ich o aktualizację. Następnie możesz cofnąć się i sflashować ECU, jakby to był zupełnie nowy ECU.

  • Dziękuję Ci. Czy mogą to zrobić, nawet jeśli nie mogli się z nim połączyć przy ostatniej próbie?

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Powinny mieć zresetowany plik flash, o ile wiem.

  • davemusaphia@btinternet.comdavemusaphia@btinternet.com Posty: 38Verified User

    Czy moja licencja nadal będzie działać?

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Tak, ale będzie tak, jakbyś po raz pierwszy flashował ECU.

  • davemusaphia@btinternet.comdavemusaphia@btinternet.com Posty: 38Verified User

    Mam tylko nadzieję, że pozwolą mi wtedy na wi-fi. Nie masz ochoty na flashowanie ponad 4G lub powrót do domu z tymi wszystkimi kodami błędów! 😂

  • davemusaphia@btinternet.comdavemusaphia@btinternet.com Posty: 38Verified User

    Yamaha nie może zresetować mojego kalkulatora, ponieważ ich oprogramowanie jest zablokowane. Wszystkie przeprowadzone przeze mnie badania wskazują na konieczność wysłania go do ciebie, abyś mógł go odblokować.

  • davemusaphia@btinternet.comdavemusaphia@btinternet.com Posty: 38Verified User

    Jakiś komentarz?

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Nie jesteśmy w stanie przyjąć żadnych ECU w celu „odblokowania”. Czy są w stanie podłączyć i odczytać kody z roweru? Jeśli są w stanie to zrobić, powinni być w stanie zrobić cokolwiek innego. Flash ECU nie ma nic wspólnego z CCU Yamaha. Czy łączą się z samym komputerem kursowym, aby go zaktualizować? Dzięki, Jason A.

  • davemusaphia@btinternet.comdavemusaphia@btinternet.com Posty: 38Verified User

    Kiedy Yamaha ostatni raz miała rower, powiedzieli, że nie byli w stanie się połączyć. Rower nawet nie działał, gdy był podłączony. Ciekawe przemyślenia na temat CCU. Nikt nie zastanawiał się, czy tylko to wymaga aktualizacji. Nawet Yamaha Technical, kiedy to omawialiśmy. Zajrzę do tego. Dzięki.

  • davemusaphia@btinternet.comdavemusaphia@btinternet.com Posty: 38Verified User

    Firma Yamaha potwierdziła, że jeśli nie może połączyć się z ECU, nie może zainstalować aktualizacji. Proszę doradź.

  • davemusaphia@btinternet.comdavemusaphia@btinternet.com Posty: 38Verified User

    ?

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, wygląda na to, że jeśli nie mogą się z nim połączyć z jakiegokolwiek powodu, nie będą mogli go zaktualizować. Nie możemy tu nic zrobić, aby zaktualizować go za Ciebie. Zwykle sprzedawca może nadal połączyć się z ECU po flashowaniu. Wydaje się dziwne, że aktualizacja CCU przechodzi przez ECU zamiast bezpośrednio do CCU, ale nie pracuję w Yamaha. Dzięki, Jason A.

  • Myśl. Mam boczne szelki rowerowe. Montaż obejmujący przesunięcie kołka odczytu i zapisu! To może spowodować .....

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Na wiązce bocznej roweru R1 należy usunąć tylko czarny przewód, który i tak jest przeskakiwany jako wejście masy. Więc to nie miałoby realnego wpływu na cokolwiek, ponieważ jest nadal połączone w linii z obwodem. Dzięki, Jason A.

  • Jeśli jest to rower europejski (spoza USA), spróbuj flashować z powrotem do pliku zapasowego. Widzieliśmy, że niektóre z usuniętych plików blokują dostęp sprzedawcy za pomocą swoich narzędzi, ale pliki magazynowe umożliwiają dostęp. Z tego powodu często zaczynamy flashować ECU klienta z plikiem zapasowym z skopiowanymi ustawieniami zwolnionymi. Mike @ www. Veloxracing.com

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.