Forum wsparcia

2015 R1 luźne zaciski wiązki przewodów Autoblipper / QS

flashtune.konto@gmail.comflashtune.konto@gmail.com Posty: 10Verified User

Cześć. Używam nowego stylu Autoblipper / QS od 1 roku na moim 15 R1M. Teraz napotkałem problemy, które, jak widzę, miało wielu innych, ze złymi zaciskami w męskiej części wiązki wychodzącej z przełącznika AB / QS. Wymieniłem obie strony uprzęży na nowe, przylutowałem do oryginalnej wiązki i założyłem większe, bardziej solidne złącza Teraz pytanie: nadal mam trubble używając blippera i QS, i myślę, że mogłem dostać jeden z zaciski źle. Czy możesz mi podać schemat okablowania wiązki od 4-pinowego złącza do przełącznika? Wtedy mogę po prostu zmienić niewłaściwe zaciski w nowych wtyczkach. W ten sposób nie muszę wam niczego odsyłać, a mam nadzieję, że w najbliższym czasie mogę uruchomić i uruchomić QS / AB :) Umieszczam zdjęcie oryginalnych złączy FTecu, które wyszły same


Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, prześlij mi zdjęcie pokazujące, jakie kolorowe przewody czujnika QS łączą się z jakim kolorem przewody w wiązce QS / AB. Dzięki, Jason A.

  • flashtune.konto@gmail.comflashtune.konto@gmail.com Posty: 10Verified User
    edytowano August 2020

    Dziękuję za odpowiedź! :) Najlepsze co mogłem na razie zrobić, skoro rower stoi gdzie indziej w tej chwili. 🤔 Czy niebieskie przewody pochodzą z uziemienia złącza OEM? A co z zielonym okablowaniem prowadzącym do części żeńskiej? + 5V? Dzięki, :)

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, że wszystko wygląda na dobrze połączone. Jedyną różnicą byłoby to, do którego zielonego przewodu będą wchodzić twoje czarne i czerwone przewody. Jest to zależne od twojego wzorca zmiany biegów dla PUSH lub PULL. Czerwony przewód to przewód PUSH, a czarny przewód to przewód PULL. Dzięki, Jason A.

  • flashtune.konto@gmail.comflashtune.konto@gmail.com Posty: 10Verified User

    Dzięki za odpowiedź. Następnie jutro nastąpi regulacja drążka zmiany biegów i kilka jazd próbnych. Mam nadzieję, że to rozwiąże moje problemy! 🙂 Zdrowie, Robin

  • flashtune.konto@gmail.comflashtune.konto@gmail.com Posty: 10Verified User

    Cześć Jason, wykonałem kilka testów drogowych i testów w trybie diag kod 86. Blipper działa bez zarzutu, ale QS nie działa. Kod 86 przeszedł z jednego na kilka razy, kiedy naciskał dźwignię zmiany biegów, ale potem nic. Wypróbowałem różne kąty, ale trudno mi uzyskać dobre 90 ° zarówno w górę na gałce dźwigni zmiany biegów, jak i w dół na dźwigni. Myślę, że długość drążka zmiany biegów jest odrobinę krótka. W każdym razie nie myśl, że w tym problem, ponieważ QS i Blipper działały wcześniej. Zauważ, że miałem kilka sympatii, że QS nie zmieniał się dobrze wcześniej. Dlatego zajrzałem do uprzęży i znalazłem szpilki wychodzące ze starej. jakieś pomysły? Dzięki, Robin

  • flashtune.konto@gmail.comflashtune.konto@gmail.com Posty: 10Verified User
    edytowano August 2020

    Tak to teraz wygląda. Żółte przewody są przylutowane do zielonego wychodzącego z czujnika. Możesz również zobaczyć numer seryjny czujnika. Mogłabyś powiedzieć, czy to z złej partii? (ewidentnie brakowało kontroli jakości, ponieważ piny wyszły ze złącz męskich) 🤷‍♂️

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, czy przetestowałeś sam czujnik QS pod kątem ciągłości? Twoja obecna konfiguracja wygląda na wzorzec zmiany STD, więc w takim przypadku, jeśli twój blipper działa, wiemy, że funkcja PUSH działa na twoim czujniku. Jednak funkcja PULL może być problemem. Czy w trybie Diag 86 podczas testowania strony PULL czujnika otrzymano kiedykolwiek odczyt? Należy pamiętać, że tryb Diag 86 wykonuje tylko testy QS, więc podczas testowania obu stron czujnika należy zamienić przewody. Dzięki, Jason A.

  • flashtune.konto@gmail.comflashtune.konto@gmail.com Posty: 10Verified User
    edytowano August 2020

    Zdaję sobie sprawę, że diag 86 testuje tylko w jedną stronę. Podczas dzisiejszych testów PULL (QS) otrzymałem przerywane odczyty od „wył.” Do „wł.”, A potem nic. Próbowałem zamieniać wtyczki w tę iz powrotem, wyłączałem zapłon i włączałem go ponownie w tryb diag, ale nadal nie mogłem włączyć go ponownie przy ruchu PULL (QS). Próbowałem też pod różnymi kątami z przegubem zwrotnicy zmiany biegów . Wydaje mi się, że przełącznik QS miał właśnie umrzeć, a teraz w końcu tak się stało. Będę mógł przetestować go pod kątem ciągłości w piątek, kiedy w końcu dotrę do mojego garażu i narzędzi 🙂 Dzięki,

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Ok, zrób mi test ciągłości, gdy będziesz w domu. Najprawdopodobniej będziesz potrzebować, abyś wysłał nam czujnik. Dzięki, Jason A.

  • flashtune.konto@gmail.comflashtune.konto@gmail.com Posty: 10Verified User

    Cześć, przetestowałem złącza pod kątem ciągłości i nie mam odczytów ruchu PULL (QS). Tylko stały ruch 3M ohm PUSH (blipper) pokazuje zwarcie po aktywacji i działa bezbłędnie dzisiaj podczas podróży 450 km. Ponownie sprawdzę lutowanie na wiązce i zaciskach, ale im 99.99% jestem pewien, że są solidne, ponieważ pracuję jako mechanik przemysłowy i inżynier morski. 🙂 Czy jest jeszcze coś, co mogę przetestować? Jeśli będę musiał odesłać go do Ciebie, czy będzie miało znaczenie, że naciąłem wiązkę czujnika? Pytam tylko na wypadek, gdyby była jakaś „polityka”, o której muszę wiedzieć. Dzięki, Robin J

  • flashtune.konto@gmail.comflashtune.konto@gmail.com Posty: 10Verified User

    Zrobiłem test i myślę, że mogę potwierdzić, że QS nie działa. Co teraz? Pozdrawiam Robin

  • flashtune.konto@gmail.comflashtune.konto@gmail.com Posty: 10Verified User

    Aktualizacja z 5 września 2020 roku, kiedy to był mój ostatni przejazd. (Jestem teraz w pracy na morzu) Jeździłem konno i lądowałem na kółkach. Nagle blipper zadziałał, ale QS nie ... 😅 Z pewnością coś jest nie tak z czujnikiem, ponieważ teraz działa losowo w jedną lub w obie strony, w zależności od nastroju ... Teraz Jason, czy możesz odpowiedzieć, jak ponownie prosedure będzie? Kupiłem produkty FTecu za 3000 USD w ciągu ostatnich lat, więc można śmiało powiedzieć, że jestem dla was lojalnym klientem. Czy moglibyśmy więc rozwiązać moją sprawę, zanim zima nadejdzie do Norwegii? Pozdrawiam Robin

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Robin, odeślij nam czujnik jak najszybciej, a my go dla Ciebie przetestujemy. Jeśli okaże się, że jest uszkodzony, bez problemu wyślemy nowy czujnik i zapłacimy za przesyłkę zwrotną. Prześlij do: FTECU INC 1010 N Batavia St STE J Orange, CA 92867 Umieść notatkę w pudełku z wyjaśnieniem sytuacji, aby upewnić się, że dotrze ona do właściwej osoby, jeśli nie będę w biurze (jak zwykle), gdy dotrze. Dzięki, Jason A.

  • flashtune.konto@gmail.comflashtune.konto@gmail.com Posty: 10Verified User

    Cześć Jason Do tej pory byłem w pracy na morzu i logowałem się, aby powiedzieć, że jutro wyślę czujnik + uprząż. Pozdrawiam Robin AJ

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Będziemy tu mieć na to oko! Dzięki, Jason A.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.