Forum wsparcia

Rozwiązywanie problemów z wiązką przewodów ławkowych (tylko 6-pinowe)

jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User
edytowano August 2023 w Zestawy migające ławki

Jeśli wykonujesz flashowanie ECU na stanowisku badawczym i masz problemy z połączeniem, przyczyną może być problem sprzętowy. Na szczęście istnieje sposób na przetestowanie uprzęży USB i ławki. Aby przetestować dowolny sprzęt w oprogramowaniu Tuning Suite, kliknij zakładkę „Pomoc”, a następnie „Testuj interfejs”. Zaznacz pole wyboru „Testuj dane wejściowe”. Teraz będziemy patrzeć tylko na liczbę w nawiasach, kolorowe kropki nie mają znaczenia. Test 1: Po podłączeniu tylko USB i wiązki przewodów, bez zasilania i bez ECU, chcemy zobaczyć 37 Test 2: Po podłączeniu USB, wiązki przewodów i ECU chcemy zobaczyć 0, 10, 20 lub 30 Test 3: Po podłączeniu USB, wiązki przewodów, ECU i zasilacza chcemy zobaczyć 6, 16, 26 lub 36. Jeśli otrzymana liczba nie odpowiada tym numerom testowym, najprawdopodobniej jest to problem z wiązką przewodów . Liczby wyglądają następująco: 1 to czerwony/masa, 2 to pomarańczowy, 4 to żółty, 10 to zielony i 20 to brązowy. Patrząc wstecz na liczbę z testu, suma drugiej cyfry wskazuje uszkodzone przewody. Na przykład, jeśli wykonujesz Test 3 i otrzymujesz 36, 6 oznacza Pomarańczowy (2) plus Żółty (4).

Komentarze

  • cjsavage@gmail.comcjsavage@gmail.com Posty: 7Verified User

    Czy może coś wskazywać na niepowodzenie wszystkich 3 testów? Próbowałem tego testu z moim zestawem testowym CBR1000RR 2017 i zastanawiam się, czy to może być przyczyną problemów z miganiem mojego ECU? (Gdy próbowałem flashować za pierwszym razem, nie otrzymałem błędu odpowiedzi z ecu). Po uruchomieniu testu otrzymuję (1) za każdy wynik testu. Czy oznaczałoby to, że moja uprząż jest w jakiś sposób uszkodzona (została zakupiona i zapieczętowana).

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    1 jest twoim połączeniem naziemnym. Czy jesteś pewien, że jest bezpiecznie podłączony do czystej metalowej powierzchni?

  • cjsavage@gmail.comcjsavage@gmail.com Posty: 7Verified User

    Jak najlepiej mogę to powiedzieć. Połączenie wydaje się być wygodne na połączeniu między USB a wiązką ławek. Nie widzę niczego blokującego powierzchnię którejkolwiek części połączenia w klipie. Próbowałem różnych portów USB, a nawet różnych komputerów.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Czy sprawdziłeś wszystkie połączenia po obu stronach uprzęży? Wszystkie są we właściwych pozycjach?

  • cjsavage@gmail.comcjsavage@gmail.com Posty: 7Verified User

    Wierzę, że są we właściwej pozycji. Uprząż zaciska się tylko w sposób usb 1, jak sądzę (zakładając, że klip jest ustawiony prawidłowo), a połączenia z ecu są poprawne, o ile widzę (szary / szary i niebieski / niebieski). Wszystkie metalowe łączniki wydają się być dobrze dopasowane do plastikowych obudów, ale sprawdzę połączenia za pomocą multimetru dzisiaj, kiedy znów będę miał uprząż w ręku. Mam kilka zdjęć uprzęży, które mogę przesłać / wysłać, jeśli pomoże to potwierdzić, że wszystkie szpilki / złącza wydają się być we właściwych miejscach?

  • cjsavage@gmail.comcjsavage@gmail.com Posty: 7Verified User

    Sprawdzając ponownie połączenia, widzę następujące połączenia z multimetrem na obu końcach wiązek przewodów USB i ECU: Wiązka USB: USB Koniec U1 U2 U3 U4 Koniec wiązki ABCD Tylko pozycja D (koniec wiązki) łączy się z pozycją U1 (koniec usb ). Odczyt wynosi 0,0. Pozycja D odczytuje 1.0 z pozycjami U2, U3 i U4. Pozycje A, B i C odczytują 1,0 (brak połączenia) Wiązka ECU: Koniec USB - 1 2 3 Koniec ECU Szare złącze xx Zielone xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx Niebieskie złącze xxxxxxxxxx Czerwony xxxxxxxxxx Czerwony xxxxxxxxxx Czarny zasilacz Zewnętrzny (biały) Wewnętrzny (czerwony) Szary zasilacz : Zielony łączy się z pozycją 3 (odczyt wynosi 0,0) Niebieski złącze: Czerwony (górny) łączy się z pozycją 1 (odczyt wynosi 0,0) Czerwony (środkowy) łączy się z pozycją 1 (odczyt wynosi 0,0) Czarne połączenia z pozycją 2 (odczyt wynosi 0,0) Zasilacz: Zewnętrzny (biały) łączy się z pozycją 2 (odczyt wynosi 0,0) Wewnętrzny (czerwony) łączy się z pozycją 1 (odczyt wynosi 0,0) Wszystkie inne kombinacje odczytują 1,0 (brak połączenia)

  • cjsavage@gmail.comcjsavage@gmail.com Posty: 7Verified User

    Przepraszam, jeśli brakuje mi czegoś oczywistego, ale czy oznacza to, że kabel ecu zestawu jest w porządku, ale strona kabla USB jest w jakiś sposób uszkodzona między wtyczką USB a zaciskiem podłączonym do kabla bocznego ecu? Jeśli tak, czy jest coś, co można zrobić, aby naprawić kabel, czy też trzeba go wymienić?

  • dlhindustry@gmail.comdlhindustry@gmail.com Posty: 7Verified User

    Mam problem z 6-pinowym interfejsem, zawsze informuje o błędzie, brak odpowiedzi. Podczas gdy połączenie ECU jest w dobrym stanie. Może interfejs umarł?

  • dlhindustry@gmail.comdlhindustry@gmail.com Posty: 7Verified User

    test 1: pokaż pokaż 6,16, 36 test 2: 30 test 3: 16, 36 Ale nie może sflashować żadnego ECU, Brak błędu odpowiedzi

  • fishfish Posty: 1Verified User

    Na wypadek, gdyby to komuś pomogło: Dzisiaj nie udało mi się połączyć, a Scott @ ft ecu powiedział mi, że prawie nowy laptop nie może odczytać do / z portów USB. Te porty USB działały we wszystkim, co do nich podłączono. Sprawdziłem kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej w Menedżerze urządzeń systemu Windows i zobaczyłem coś, czego nigdy wcześniej nie widziałem. Na dole drzewa znajdował się wpis o nazwie USB Serial Converter. Kliknąłem go dwukrotnie i powiedziałem, że połączenie nie powiodło się - odpiąłem uprząż USB, aby upewnić się, czy uprząż to wpis o nazwie USB Serial Converter i ten wpis zniknął. Próbowałem więc zaktualizować sterownik, ale to nie zadziałało, ale pojawiło się okno dialogowe z pytaniem, czy chcę użyć Windows Update, i zgodziłem się. Okazało się, że wymagana jest aktualizacja systemu BIOS. Nie wiem, czy aktualizacja systemu BIOS była magicznym pociskiem, czy tylko sprawiła, że system Windows ponownie rozważył podłączone urządzenia; ale coś spowodowało (ponowne) zainstalowanie odpowiedniego sterownika i wszystko działało. Mógłbym podłączyć i sflashować ECU. Jeśli twój komputer pokazuje, że konwerter szeregowy USB nie jest zainstalowany poprawnie lub taki, możesz być w stanie Odinstaluj (w prawym menu kontekstowym) wpis Konwerter szeregowy USB, a następnie uruchom ponownie komputer (pozostawiając uprząż podłączoną przez cały czas) i pozwól systemowi wykryć go i zainstaluj odpowiedni sterownik. Nie próbowałem tego, ale to może zadziałać.

  • liburst76liburst76 Posty: 7Verified User

    cześć.Podłączyłem go do YZF-R7.Mam kłopoty bo nie mogę pisać do ECU.Próbowałem przetestować wiązkę.Test 1 → 37. Test 2 → 0. Test 3 → 26. Co oznacza ten kod? Dziękuję Ci.

  • octavio@ftecu.comoctavio@ftecu.com Posty: 191Staff User
    edytowano June 2022

    Cześć, Co masz na myśli przez dołączenie go do R7? Pozdrowienia

  • FabledHero@gmail.comFabledHero@gmail.com Posty: 5Verified User

    wszystko, co otrzymuję, próbując przetestować, to...


  • cthlocallaghan@gmail.comcthlocallaghan@gmail.com Posty: 2Verified User

    cześć, mam podobny problem. Kiedy próbuję sflashować ecu 08 R1 STATUS: BRAK ODPOWIEDZI ciągle się pojawia, a licencja pokazuje hardfail test1 i test2 pasują do powyższych liczb, ale test3 dał wynik numer 5, czy to złe połączenie?

  • mike@ftecu.commike@ftecu.com Posty: 178Staff User

    Masz problem ze sprzętem. Zadzwoń lub wyślij e-mail, a przeprowadzimy Cię przez proces testowania sprzętu.

  • todd@ftecu.comtodd@ftecu.com Posty: 102Staff User

    Zmieniłem tytuł oryginalnego postu, aby dodać 6-pinowy kabel tylko dlatego, że widzę pewne zamieszanie wśród osób próbujących zastosować tę procedurę z kablami 4-pinowymi. Metoda testowania kabli 4-pinowych nie jest łatwa i próba wyjaśnienia tutaj tylko jeszcze bardziej zmąciłaby wodę. Jeśli podejrzewasz, że masz uszkodzony 4-pinowy kabel, napisz do nas.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.