Forum wsparcia

PRZYWRÓĆ MAPĘ FABRYCZNĄ I KONFIGURACJĘ

Czy można wrócić do pierwotnych ustawień mapy silnika i innych ustawień motocykla po wykonaniu flaSH w ECU?

Komentarze

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Standardowe obrazy ECU w pakiecie tuningowym są dokładnie takie same ustawienia silnika jak oryginał. Pamiętaj jednak, że flashowanie ECU zmienia wiele wewnętrznych plików, więc nie będzie dokładnie w konfiguracji „fabrycznie po wyjęciu z pudełka”.

  • jaroslav.sapoznikov@gmail.comjaroslav.sapoznikov@gmail.com Posty: 11Verified User

    Mam podobne pytanie o powrocie do magazynu, poszedłem do dealera Yamaha, aby przekonwertować z 35 kW na 55 kW, a ich oprogramowanie wyświetlało błąd, że brakuje jakiegoś pliku i nie mógł on dokończyć konwersji. Spróbuję sflashować dostarczony obraz zapasowy i spróbuję jeszcze raz, ale obawiam się, że to również nie zadziała, ponieważ jak powiedziałeś „flashowanie ECU zmienia wiele wewnętrznych plików, więc nie będzie dokładnie w fabryce” pole „konfiguracja”

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Przez większość czasu dealer nadal może komunikować się z ECU po flashowaniu z powrotem do magazynu, jednak nasze licencje nadal tam są, więc dla twojego celu może nie działać. Dzięki, Jason A.

  • jaroslav.sapoznikov@gmail.comjaroslav.sapoznikov@gmail.com Posty: 11Verified User

    Łączy się i widzi wszystko, ale nie może sflashować do 55kw, tylko w tym momencie pokazuje błąd, że brakuje jakiegoś pliku. Mam nadzieję, że będą w stanie przywrócić mój ECU do statusu OEM, jeśli nie jedyną opcją będzie zakup nowego ECU i nie chcę tego robić. Powinieneś naprawdę skontaktować się z Yamahą lub samemu przyjrzeć się temu i spróbować to rozgryźć lub przynajmniej ostrzec, że to może się zdarzyć. Zakładam, że ten problem dotyczy tylko modeli po 2018 roku, ponieważ jak wiem dopiero po tym roku zaczęli dodawać ograniczenia oprogramowania.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.