Forum wsparcia

Brak zasilania z ECU podczas próby flashowania

calvin_79@hotmail.comcalvin_79@hotmail.com Posty: 13Verified User

Cześć chłopaki, zastanawiam się, czy ktoś może mi pomóc. Właśnie przyniosłem zestaw ławek FTecu do mojej Yamahy R1 w 2015 roku i próbowałem go sflashować, ale nie miałem sukcesu. Mój ECU to 2CR-8591A-00, czyli europejski ECU 2015, ponieważ mieszkam w Australii, więc pobrałem mapy z 2015 roku, które chciałbym dopasować do ECU, ale kiedy przejdę do flashowania, łączy ECU z numerem licencji, a następnie mówi „Niepowodzenie statusu: brak odpowiedzi”. Próbowałem poprosić o identyfikator ECU, ale to też się nie powiedzie. Z tego, co przeczytałem, pochodzi to, że nie ma źródła zasilania z ECU, ale jest ono podłączone do powerpointa? Próbowałem też to zrobić na 2 różnych komputerach, ale mam ten sam problem. Każda pomoc byłaby bardzo mile widziana.

Komentarze

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Czy podłączasz źródło zasilania do gniazdka ściennego lub przedłużacza z wieloma gniazdami i zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym?

  • calvin_79@hotmail.comcalvin_79@hotmail.com Posty: 13Verified User

    Cześć kento, podłączyłem go do przedłużacza z wieloma gniazdami.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Czasami użycie ochronnika przeciwprzepięciowego uniemożliwia ECU uzyskanie impulsów elektrycznych potrzebnych podczas procesu komunikacji. Sugeruję wypróbowanie gniazdka bezpośrednio do ściany. Daj mi znać, jeśli to nie zadziała. Dzięki, Jason A.

  • calvin_79@hotmail.comcalvin_79@hotmail.com Posty: 13Verified User

    Cześć Jason, próbowałem podłączyć go prosto do punktu zasilania. Próbowałem 2 różnych adapterów zasilania z USA do Australii, ponieważ tutaj w Australii mamy różne gniazda zasilania z Ameryką, ale wciąż nie działa. Test interfejsu - wejścia testowe odczytują 0, 10, 20, 30, więc z tego, co przeczytałem, nie ma zasilania w ECU? Próbowałem podłączyć inny przewód źródła zasilania do wiązki przewodów, ale nadal nie ma zasilania i nadal pojawia się komunikat o braku odpowiedzi.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, w teście interfejsu, jakie liczby widzisz z zasilaniem podłączonym do uprzęży warsztatowej i bez zasilania? Dzięki, Jason A.

  • calvin_79@hotmail.comcalvin_79@hotmail.com Posty: 13Verified User

    Cześć Jason, kiedy podłączam kabel źródła zasilania, numery interfejsów to 0, 10, 20, 30. Potem, kiedy odłączam kabel, liczby są takie same. Dopóki nie odłączę ecu, dostaję różne liczby, które moim zdaniem to 7 i 37. Czy myślisz, że może być usterka, którą uprząż?

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Wygląda na to, że ECU nie widzi różnicy od zasilania czy nie. Czy masz woltomierz? Jeśli tak, czy możesz przetestować przewód zasilający pod kątem napięcia 12V? Dzięki, Jason A.

  • calvin_79@hotmail.comcalvin_79@hotmail.com Posty: 13Verified User

    Cześć Jason, sprawdziłem przewód zasilający i czyta 12 woltów. Myślę, że to musi być sama uprząż?

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Calvin, Możliwe, sprawdź ciągłość w całej uprzęży i sprawdź, czy wszystko się sprawdzi, proszę. Dzięki, Jason A.

  • calvin_79@hotmail.comcalvin_79@hotmail.com Posty: 13Verified User

    Cześć Jason, kazałem elektrykowi sprawdzić ciągłość i wszystko wydawało się w porządku. Próbowałem sflashować go jeszcze raz, ale wciąż mówi, że nie ma odpowiedzi. Bije mnie? Mój ECU z jakiegoś powodu nie połączy się z programem ftecu.

  • calvin_79@hotmail.comcalvin_79@hotmail.com Posty: 13Verified User

    Więc po tym wszystkim wypchaniu zestawem, który nie działa, zapłaciłem za sprawdzenie wykwalifikowanego elektryka samochodowego. Podejrzewa, że styki na uprzęży znajdują się w niewłaściwym miejscu, dlatego ECU nie otrzymuje zasilania. 😡

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Czy możesz zamieścić zdjęcie strony ECU uprzęży? Który zestaw ławkowy kupiłeś? Dzięki

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Czy możesz zamieścić inne zdjęcie tylnej części złącza (gdzie przewody wchodzą do złącza), abyśmy mogli zobaczyć, gdzie przewody są zamontowane, proszę? Dzięki!

  • calvin_79@hotmail.comcalvin_79@hotmail.com Posty: 13Verified User
  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Wygląda na to, że uprząż na ławce jest przypięta prawidłowo. Proszę odesłać mi swój zestaw, a przetestuję go na ECU tutaj i zobaczę, co może być nie tak. Dzięki, Jason A.

  • calvin_79@hotmail.comcalvin_79@hotmail.com Posty: 13Verified User

    Ok Jason, zrobi. Dzięki

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.