Forum wsparcia

szybkość strategii gęstości i dziwny układ mapy

hej chłopaki, chciałem tylko zapytać o mapowanie MAP vs RPM. Czy wiesz, jaka jest strategia ECU obliczania mieszanki na podstawie map MAP vs RPM i TPS vs RPM? Czytałem gdzieś, że rzekomo ecu przełącza się między dwiema mapami w zależności od położenia przepustnicy (że przełącza się z gęstości prędkości na TPS po 10% TPS). patrząc na mapy wydaje mi się, że po prostu łączą oba w całym zakresie ... czy to prawda? A może ECU przełącza się między dwiema mapami w zależności od warunków? Jakie są jednostki tankowania na tych mapach? nie wydaje się być cyklem roboczym, ponieważ w niektórych komórkach przekracza 100 znaków. Druga sprawa Zauważyłem rodzaj „anomalii” zarówno w mapach MAP vs RPM, jak i mapach dławienia. Jeśli spojrzysz na obie osie „X” na MAPach lub TPS na tych mapach, możesz zobaczyć na początku, że wartości wynoszą odpowiednio 0 / 0,2 / 0 / 0,7 i 1,1 / 1 / 1,7. To nie wydaje się mieć sensu dla wartości, które mają przejść od 0 do 0,2 i ponownie do 0 lub od 1,1 do 1 i ponownie do 1,7 Nie robi to dużej różnicy w mapach MAP względem RMP, ponieważ wartości komórek dla tych odczytów MAP są takie same. ale w takim razie, czego potrzebujemy podwójnie 0 odczytów dla mapy? czy drugie „0” nie powinno być czymś w rodzaju 0,4 lub 0,5? Ale z mapą ETV wydaje się to liczyć, ponieważ wartości komórek dla TPS przy 1 są tylko nieznacznie otwarte, aby całkowicie się zamknąć dla większości zakresu obrotów dla TPS przy 1.1, zaznaczyłem to na załączonym ekranie. Mam nadzieję, że zrozumiesz.

Zauważyłem, że dotyczy to nie tylko mojego ECU, ale także innych plików. Czy to błąd, czy brakuje mi jakiegoś celu? wielkie dzięki!

Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Dostrajanie MAP vs RPM jest lepsze dla niskich obrotów przepustnicy przy niskich obrotach. Po około powiedzeniu 10-15% TPS i 5000 obr / min lepiej jest pracować na stołach tankowania TPS vs RPM. Wartości nie są skalowane niepoprawnie, tak właśnie są skalowane w surowej tabeli z ECU. Zamieniamy liczby na wartości procentowe za pomocą specjalnych formuł. Jeśli nie podoba ci się niektóre liczby na osi, zawsze możesz je zmienić, aby skalować według własnych upodobań. Jeśli chodzi o wartości w tabelach, to są one również wartości surowe, nie mają one żadnego znaczenia w odniesieniu do gramów paliwa itp. ... Po prostu zwiększ lub zmniejsz liczby w zależności od pożądanego wyniku. Dzięki, Jason A.

  • rosshamilton@telstra.comrosshamilton@telstra.com Posty: 2Verified User

    Cześć! Dziękuję za odpowiedź. Wiem, że inne motocykle, które mają oprogramowanie do strojenia oprogramowania typu open source (na przykład KTM lub Triumph), mają opcję dostosowania, w jaki sposób i kiedy jest przełączanie między mapami MAP i TPS. Czy to coś, co moglibyście zrobić? Czy jesteś w stanie wyodrębnić dokładną strategię i wartości w zależności od tego, które ECU przełącza między mapami MAP i TPS? Dobrze byłoby wiedzieć, gdzie dokładnie jest punkt przełączenia i czy ECU opiera się tylko na jednej mapie na raz, czy też jest jakiś zakres, w którym miesza oba? I kolejna rzecz związana z oprogramowaniem. W menu urządzenia znajdują się przyciski diagnostyki i przeglądania danych, ale są wyszarzone. Czy jest to coś, co nie jest dostępne dla MT / FJ 09, czy jest jakiś sposób na dostęp do nich? Dzięki!

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.