Forum wsparcia

mając nadzieję, że lampa silnika zgaśnie z lampą błyskową

herbf02@gmail.comherbf02@gmail.com Posty: 8Verified User

Cześć wszystkim, mam Yamaha R1 '17 (USA), zainstalowałem blok smogu z płyt i jest to jedyna modyfikacja, jaką zrobiłem (czekając na wydech), kiedy włączyłem rower, pojawiło się światło silnika na. Poszedłem do mojego mechanika i wyjaśniłem, co się stało i co zaplanowałem dla roweru; Układ wydechowy 3/4, usunąć zawór exup i wyregulować temperaturę. Powiedział, że lampa błyskowa zadziała i że powinien być w stanie wyczyścić kontrolkę silnika. Kupiłem zestaw, użyłem zapasowego pliku 17 r1 i jedyne, co zmieniłem, to temperatura pracy i wyłączony zawór AIS (ponieważ zainstalowałem blok smogowy z płyt). Błysnął ECU i zainstalował go z powrotem na rowerze. Kiedy poszedłem włączyć rower, lampka kontrolna silnika była nadal włączona, jednak temperatura, przy której chciałem włączyć moich fanów, działała. Czy coś mi brakuje? Czy jest coś jeszcze, co muszę „wyłączyć”? Z góry dziękuję

Tagged:

Komentarze

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Przejdź do modułu Menedżera kodów diagnostycznych i usuń zaznaczenie Usterka układu wtrysku powietrza wylotowego P1400, a następnie ponownie załaduj plik.

  • herbf02@gmail.comherbf02@gmail.com Posty: 8Verified User

    Cześć, dzięki za szybką odpowiedź. Wypróbowałem Twoją sugestię i nadal sprawdzam, czy lampka silnika jest włączona. Aktualne ustawienia to Mapa zapasów z temperaturą 195-205, AIS (wyłączony) i odznaczony p1400. Jakieś inne sugestie?

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Musisz uzyskać skaner OBDII z wiązką adaptera, aby dowiedzieć się, jaki kod błędu jest wyzwalany, naprawić problem, a następnie usunąć kod.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Upewnij się, że plik jest odpowiednio skonfigurowany dla modów rowerowych. Ustawienia ECU i Menedżera kodów diagnostycznych to obszary, w których chcesz zajrzeć. Na przykład, jeśli nie masz już zaworu EXUP i czujnika O2 na swoim rowerze, upewnij się, że wszystkie powiązane z nim kody nie są zaznaczone w Menedżer kodów diagnostycznych. Upewnij się również, że używasz właściwego pliku pasującego do numeru części ECU. Dzięki, Jason A.

  • herbf02@gmail.comherbf02@gmail.com Posty: 8Verified User

    dziękuję Jasonowi i Kentowi, dostałem adapter do skanera obd i sprawdziłem kody, okazuje się, że powinienem użyć nieograniczonego pliku, ponieważ większość kodów, które miałem, była już wyłączona w menedżerze diagnostycznym. mam nadzieję, że nikt nie przejdzie tego, co poszedłem, ale jeśli to zrobią, mogą przeczytać ten wątek ...

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Cieszę się, że wszystko zostało rozwiązane. 👍️

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.