Forum wsparcia

2018 R1 Sprawdź światło silnika, a następnie kod błędu (nie można użyć Ftecu Active tune AFR)

soobu.b@gmail.comsoobu.b@gmail.com Posty: 3Verified User

HI mają 2018 R1 (uprząż po stronie roweru Ftecu), z wydechowym zaworem wydechowym Graves Cat Eliminator Type-R, (otrzymali Map Specific dla powyższego wydechu z Graves) i przesłali to samo do ECU z pakietem Ftecu Tuning i wykorzystali do chwila. teraz, dostałem Ftecu Active Tune AFR (i aktywowałem go za pomocą klucza licencyjnego), z Ftecu Tuning Suite Enabled to (Active Tune AFR) pod tą samą wcześniejszą mapą (wysłaną przez groby) i pokazałem go ECU, ale tam jest „Check Engine Light” migające po uruchomieniu roweru, dlatego ponownie podłączyłem wiązkę przewodów i uruchomiłem „Diagnostic” w „Device” w Ftecu Tuning Suite i otrzymałem odczyty „FAIL” dla tych trzech kodów P0030-FAIL P0050-FAIL P0625F-FAIL wd25YKAEhXNcJ0eItKZv5mwd25YKAEhXNcoq7HHzpEJtKZv5mwd25YKAEhXNcoq7vHVzpcDZ0qItKZv5moq7vHVzpciDZ0qEqtKZv5moq jak to naprawić poprzez aktywną regulację AFR działającą prawidłowo i sprawną pracę roweru.

Komentarze

  • chrisgardellchrisgardell Posty: 48Staff User

    Zwykle odbywa się to w przygotowanej melodii, ale należy wyłączyć kody ze statusem FAIL i przepisać kod do ECU. W menedżerze diagnostycznym po prostu usuń zaznaczenie kodów, które chcesz wyłączyć, a następnie ponownie zapisz i przepisz.

  • soobu.b@gmail.comsoobu.b@gmail.com Posty: 3Verified User

    Zgadzam się, po prostu usuwając zaznaczenie kodów, a ponowne zapisywanie i ponowne miganie anuluje „sprawdzenie kontrolki silnika”, ale czy „Ftecu Activetune AFR” będzie działać w tle, ponieważ migające kody wydają się być zmienione na elementy czujnika O2 , w jaki sposób te liczne kody będą miały wpływ na ogólną żywotność silnika.

  • chrisgardellchrisgardell Posty: 48Staff User

    ActiveTune uruchomi się i poprawi w czasie rzeczywistym pod warunkiem, że 1) ActiveTune jest włączony w pliku 2) Samokontrola przechodzi 3) Tryb korekcji na żywo jest włączony Kody oznaczają po prostu, że czujnik znajduje się poza swoim oczekiwanym zakresem, co jest normalne, biorąc pod uwagę zapas O2 jest czujnikiem wąskopasmowym i oczekuje sygnału wąskopasmowego, podczas gdy nasz czujnik jest szerokopasmowy. Będziesz mógł przeglądać na żywo poprawki i wyuczone trymowania nawet na mapie grobów, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie, po prostu nie będziesz w stanie zapisać trymów z powrotem na mapach paliwa podstawowego.

  • soobu.b@gmail.comsoobu.b@gmail.com Posty: 3Verified User

    ok, więc odświeży mapę grobów od początku za pomocą ActiveTune wraz z włączoną korektą na żywo i niezaznaczonymi kodami błędów i sprawdzi, czy poprawnie odczytuje dzięki dzięki

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.