Forum wsparcia

Potrzebujesz pomocy z tym, co zmodyfikować w melodii (patrz post)

Heilmanman52@gmail.comHeilmanman52@gmail.com Posty: 12Verified User
edytowano December 2021 w FZ / MT 09

Cześć chłopaki, mam dla mnie nowy 2016 fz09, który ma pełną aktywną melodię i quickshifter. Teraz uwielbiam tę konfigurację melodii i garść gustownych modów od poprzedniego właściciela, z wyjątkiem jednej rzeczy, którą jestem ciekawa, czy mogę ją „zgasić” lub przynajmniej wyciszyć. Więc postaram się to wyjaśnić najlepiej jak potrafię. Rower nie ma wysokiego biegu jałowego, ale bardziej zachowuje się jak bieg pełzający prawie lol. Jeśli się toczę i zwolnię sprzęgło 100% i przepustnicę na zero, tak jak zerowy sygnał wejściowy dla kierowcy. Dosłownie „tylko żeglowanie”. Obroty moich motocykli wzrosną do około 2200 2300 obr./min i chce jeździć z prędkością około 15 mil na godzinę z zerowym wejściem przepustnicy. (Rowery na biegu jałowym są idealne przy około 1400 lub więcej, jak tylko całkowicie zwolnię sprzęgło i nie ma przepustnicy, wzrasta do 2200 obr/min i toczy się z prędkością 15 mil na godzinę) Teraz jestem wystarczająco nowy, wolałbym zapytać przed wkręceniem coś w górze. Wchodząc do pakietu tuningowego, co mogę zmienić i dostosować, aby za chwilę zwinąć ten mały problem?

Komentarze

  • jeff_cjeff_c Posty: 13Verified User
    edytowano December 2021

    Po pierwsze, czy poprzedni właściciel również dał ci swój kabel do flashowania, czy też przekazał licencję ECU do twojego konta, jeśli używasz własnego? Myślę, że bez tego nie będziesz w stanie odczytać ECU. Lub, jeśli dał ci plik, którego używał do flashowania i nie ograniczał pliku, możesz otworzyć plik, a następnie wprowadzić poprawki, a następnie sflashować go własnym kablem. Dowiedz się, w jakim trybie jazdy się dzieje, a następnie przejdź do map dla tego trybu w ETV Base Maps. Sprawdź pierwszą kolumnę, powinny być zerami. Jeśli nie 0, oznacza to, że motyle przepustnicy nie są zamknięte, gdy przepustnica jest zamknięta.

  • Heilmanman52@gmail.comHeilmanman52@gmail.com Posty: 12Verified User

    Tak, mam jego kabel do logowania i łącza danych i jestem w stanie go podłączyć, teraz tylko podciągam tutaj mapy ETV, więc w trybie STD cała pierwsza kolumna jest wyzerowana, z wyjątkiem 790 i 800 obr./min. biegi W trybie A cała pierwsza kolumna wynosi 1,01 na wszystkich biegach. W trybie B cała pierwsza kolumna jest wyzerowana, z wyjątkiem 790 i 800 obr./min przy .57 na wszystkich biegach. Więc tylko po to, aby zweryfikować we wszystkich trybach, powinienem ustawić wyzerowanie całej pierwszej kolumny?

  • Heilmanman52@gmail.comHeilmanman52@gmail.com Posty: 12Verified User

    Cóż, wyzerowałem wszystkie kolumny i obniżyło to do około 10 mil na godzinę, teraz wydaje się o wiele bardziej sterowalne, nie wiem, co te wprowadzane są na stanie bez wprowadzania przepustnicy, ale 15 mil na godzinę wydawało się nieco przesadne.

  • jeff_cjeff_c Posty: 13Verified User

    Więc nadal jedzie sam z prędkością 10 mil na godzinę z zamkniętą przepustnicą? Sprawdź ETV Decel Maps, A Mode Gear 1. Kolumny to RPM, a wartości powyżej 100 w zasadzie utrzymują motyle lekko otwarte.

  • Heilmanman52@gmail.comHeilmanman52@gmail.com Posty: 12Verified User

    Sprawdzę je, gdy wrócę do domu i zobaczę, gdzie są. Powoli zastanawiam się, co to wszystko robi, więc doceniam pomoc. Myślę, że poprzedni właściciel skopiował i wkleił kilka rzeczy i zajęło to dużo czasu, przynajmniej takie są moje przypuszczenia.

  • Heilmanman52@gmail.comHeilmanman52@gmail.com Posty: 12Verified User

    Ok, wygląda na to, że mapy zwalniania mają 100 we wszystkich 3 trybach do 4500 obr./min, a potem pojawia się

  • jeff_cjeff_c Posty: 13Verified User

    Jeśli otworzysz ETV Decel Maps, ale nic nie zmienisz, a następnie spróbujesz zamknąć plik lub pakiet tuningowy, czy pojawi się okno z pytaniem, czy chcesz zapisać zmiany? W starszych wersjach Tuning Suite nie było ograniczeń bezpieczeństwa co do wartości, które można było umieścić na mapach, ale później FTECU nakładało na nie ograniczenia. Poprzedni właściciel mógł wtedy użyć niektórych wartości dla map decelowych ETV, co mogło spowodować, że rower sam będzie jechał, ale teraz, gdy otworzysz mapę, oprogramowanie automatycznie zastosuje bezpieczny limit wartości, gdy wyświetli mapę, więc możesz nie mogę zobaczyć, jaka była niebezpieczna wartość. Jedynym sposobem, aby się dowiedzieć, jest próba zamknięcia pliku i wyświetlenie komunikatu, że plik się zmienił, nawet jeśli nic nie zmieniłeś, ponieważ to oprogramowanie zmieniło wartość, aby przestrzegać limitu bezpieczeństwa. Na przykład obecne oprogramowanie nie pozwala na wprowadzenie wartości wyższych niż 100 dla pierwszych 4 kolumn w mapach Decel. Ale można było to zrobić kilka lat temu i wtedy było możliwe flashowanie motocykla w ten sposób, ale jeśli otworzysz teraz mapy Decel, automatycznie ograniczy to wartości do 100. W każdym razie, jeśli tak się dzieje, zapisz plik i flashuj, jeśli nie podoba ci się funkcja auto cruise lol. Inną możliwością jest to, że przepustnica nie zamyka się fizycznie do końca. Jeśli nie możesz zmienić trybów, oznacza to, że coś nie pozwala na pełne zamknięcie przepustnicy lub czujnik wymaga regulacji.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.