Forum wsparcia

Oprogramowanie FTECU podaje błąd informujący, że nie znaleziono zarejestrowanego ECU

Zainstalowałem FTECU Auto-Blipper na moim rowerze (2018 Yamaha MT-10). Flash nie zapisał się poprawnie podczas próby ponownego flashowania roweru, aby aktywować auto-blipper. Próbowałem flashować ponownie i teraz oprogramowanie mówi, że nie mam licencji na napisanie ECU. Teraz mój rower się nie uruchamia. Odłączony ECU i sprawdzone połączenia, wszystko w porządku. Odłączona bateria przez 5 minut i podłączona ponownie, nadal się nie uruchamia. Ponadto nadal nie można flashować roweru.


Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, czy możesz teraz spróbować ponownie go flashować i sprawdzić, czy zajmie to licencja? Dzięki, Jason A.

  • JOSEPH.R.BRAIG@GMAIL.COMJOSEPH.R.BRAIG@GMAIL.COM Posty: 11Verified User

    Ponowna próba flashowania z oryginalną licencją (D38E8B41). Powiedział mi, że próba zapisu nie powiodła się. Teraz podaje ten sam błąd, co ostatnio (nie znaleziono zarejestrowanego ECU). Podjęto próbę z inną licencją, którą również kupiłem z desperacji (FEB0F413) z tym samym wynikiem.

    Jeśli możesz ponownie zresetować licencje, spróbuję zainstalować mapę bez ograniczeń bazowych. Jeśli to również się nie powiedzie, ponownie zainstaluję standardowy Quick-Shifter i spróbuję flashować bez włączonej funkcji Auto-Blipper i sprawdzę, czy to jest problem.

  • JOSEPH.R.BRAIG@GMAIL.COMJOSEPH.R.BRAIG@GMAIL.COM Posty: 11Verified User

    Zapomniałem wspomnieć, że moduły Auto-Tune i Auto-Blipper są przypisane do Licencji D38E8B41, chyba że są uniwersalne i będą działać z jednym z nich.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Ok, spróbuj ponownie z innym plikiem. Możliwe, że plik został uszkodzony lub coś, co robiłeś z plikiem, spowodowało jego uszkodzenie. To ma znaczenie na licencji, więc upewnij się, że zajmuje to D38. Dzięki, Jason A.

  • JOSEPH.R.BRAIG@GMAIL.COMJOSEPH.R.BRAIG@GMAIL.COM Posty: 11Verified User

    Ten sam problem. Zastanawiam się, czy wejście ECU QSS musi być włączone czy wyłączone, jeśli mam włączoną funkcję Auto-Blipper podczas flashowania roweru? Jeśli trzeba go włączyć, po prostu wyłączę Auto-Blipper i wrócę do magazynu Quickshifter, ponieważ wszystko działało dobrze, dopóki nie dodałem tej funkcji.

    Licencja D38E8B41 wymaga zresetowania.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Włącz ECU QSS w pliku. Zresetuję twój plik, spróbuj wykonać tę procedurę dla mnie: sflashuj plik nieograniczony, upewnij się, że ECU QSS jest włączony. Jeśli wszystko będzie dobrze, włącz Active Tune i reflash. Jeśli to się uda, włącz automatyczne przesuwanie i ponowne przesyłanie. Wykonanie tego procesu krok po kroku może pomóc nam dowiedzieć się, co jest przyczyną problemu. Dzięki, Jason A.

  • JOSEPH.R.BRAIG@GMAIL.COMJOSEPH.R.BRAIG@GMAIL.COM Posty: 11Verified User

    Ponownie nie powiodło się podczas mapowania nieograniczonej mapy bazy. Zastanawiam się, czy Auto-Blipper jest poprawnie zainstalowany (2018 Yamaha MT10).

    Zielony przewód to miejsce, w którym umieszczam kabel wychodzący z auto-blippera do wiązki ECU. Ustaw to zgodnie z instrukcjami.

    Instrukcje nie mówiły nic o tym, gdzie umieścić te 2 wtyczki, więc pomyślałem, że włożę je i zobaczę, jak to działa.

    LICENCJA D38E8B41

  • JOSEPH.R.BRAIG@GMAIL.COMJOSEPH.R.BRAIG@GMAIL.COM Posty: 11Verified User

    Również Licencja (D38E8B41) nie została odblokowana, więc spróbowałem z Licencją (FEB0F413). Spodziewam się, że i tak byłby taki sam wynik

  • mccoyracing383@gmail.commccoyracing383@gmail.com Posty: 2Verified User

    Mam teraz dokładnie ten sam problem z moim motocyklem ... czy byliście w stanie go rozwiązać?

  • JOSEPH.R.BRAIG@GMAIL.COMJOSEPH.R.BRAIG@GMAIL.COM Posty: 11Verified User

    @jason@ftecu.com jakieś słowo na temat, czy okablowanie jest prawidłowe dla Auto-Blipper i resetowanie moich licencji?

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Obie te licencje wydają się być nadal otwarte. Spróbuj ponownie flashować, ale spróbuj użyć innego komputera i / lub połączenia internetowego. Dzięki, Jason A.

  • JOSEPH.R.BRAIG@GMAIL.COMJOSEPH.R.BRAIG@GMAIL.COM Posty: 11Verified User

    Błyskawiczny sukces! Zapomniałem, że mam tylko kumpla z serwomechanizmem, aby zapobiec zabrudzeniu złącza, najwyraźniej to był problem. Usunięto towarzysza serwomechanizmu, a lampa błyskowa zabrała bez problemów. Dziękuję za pomoc podczas rozwiązywania tego problemu.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.