Forum wsparcia

mapy paliw kanada mt07 2018

rob.fraser@eastlink.carob.fraser@eastlink.ca Posty: 4Verified User

pytanie. Mam 2018 mt07, dodałem filtr powietrza o swobodnym przepływie, usunąłem fajkę, dodałem pełny wyciąg termigoni. Jestem gotowy do flashowania po raz pierwszy. Słyszałem, że powinieneś także mieć import paliwa (jak mapa dowódcy itp.), ale nie możesz znaleźć takiego, który pasowałby do mojego roweru. Kiedy zadzwoniłem do ftecu, powiedzieli, że naprawdę nie jest „potrzebny”, czy to na pewno nie jest potrzebne? Mam zaznaczony odpowiedni rower na liście rozwijanej itp. Czy możecie stworzyć mi mapę paliw do zaimportowania lub pokazać mi dokładny link, gdzie można go kupić na mój rower. Po prostu uważam, aby zrobić to poprawnie. Dziękujemy za wszelką pomoc, jaką możesz zapewnić. Również dowolne ustawienia podstawowe

powinny się zmienić, jak ogranicznik obrotów lub temperatura wentylatora itp.

Komentarze

  • rob.fraser@eastlink.carob.fraser@eastlink.ca Posty: 4Verified User

    lub ktokolwiek na jego forum ma porady dotyczące DOKŁADNYCH ustawień, które dla nich zadziałały?

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User
    edytowano July 2019

    Użyj nieograniczonego pliku dla swojego roweru, który będzie bardzo dobrym punktem wyjścia. Korzystanie z map komputerowych jest punktem wyjścia w gorszym przypadku, ponieważ zakłada, że masa paliwa będzie stała na każdy określony RPM i TPS, co jest wadliwe, ponieważ ecu zmienia również masę paliwa na podstawie ciśnienia w kolektorze. Każdy rower i sytuacja jest inna, tylko dlatego, że ktoś inny ma takie same elementy przykręcane, co nie oznacza, że będzie działać na Twoim rowerze. Ale jeśli zdecydujesz się na Activetune, ECU sam się poprawi i uzupełni wszelkie różnice.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, jak mówił Kent, mapy paliwa Power Commander nie zawsze są najlepszym sposobem. Jest jednak popularny wśród naszych klientów, dlatego oferujemy tę funkcję. Większość map paliwowych Power Commander jest wykonywanych wokół zapasowego ECU. Oznacza to, że mapa Power Commander może nie działać tak dobrze, jak tylko ECU zostanie rozbłyskiem pliku nieograniczonego. Na przykład, niektóre motocykle giełdowe nigdy nie dają przepustnicy X64OYqw2i7, powiedzmy, że twój MT07 daje tylko przepustnicę 88%. Po flashowaniu ECU i otwarciu przepustnicy na 100% twoje tankowanie wymaga zmian. Mapa Power Commander zastosuje tylko zmiany niezbędne do otwarcia przepustnicy 88%. Tak jak mówił Kent, mapy Power Commander również nie mają dostępu do czujnika MAP, więc stosuje się tylko zmiany do tankowania TPS vs RPM. Najprawdopodobniej będziesz w stanie ręcznie dostroić swój rower lepiej niż mapa paliwowa Power Commander. Oferujemy również zestaw Active Tune dla MT07 i mamy wiele tunerów dyno w całym kraju, które możesz odwiedzić https://ftecu.com/flash-tune-dealers/ Dzięki, Jason A.

  • rob.fraser@eastlink.carob.fraser@eastlink.ca Posty: 4Verified User

    ok dziękuję!

  • rob.fraser@eastlink.carob.fraser@eastlink.ca Posty: 4Verified User

    btw błysnął moim rowerem. dostrzegłem pewne błędy w oprogramowaniu, ale udało się je rozwiązać. kudos do zespołu flash jest niesamowity, pokonywanie zakrętów jest o wiele bardziej płynne, a jazda na rowerze jest przyjemniejsza. Cieszę się, że kupiłem ten produkt.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.