Forum wsparcia

Yamaha MT-07 Flash i mapy paliwowe pytania

ssamsuominen@gmail.comssamsuominen@gmail.com Posty: 9Verified User

Niedawno zainstalowałem zestaw FTecu na moim rowerze i sflashowałem go z nieograniczonym plikiem. Działa świetnie i nie mam żadnych skarg, ale przewijając fora i dyskusje, zacząłem się zastanawiać nad kilkoma rzeczami. UWAGA: Mam wersję stożkową SC Project i zapas magazynowy (model UE). 1) Przeczytałem to i sam sprawdziłem, że plik nieograniczony do MT07 ma bardzo agresywne czasy zapłonu. Czy jest to niebezpieczne dla silnika, skoro zapas jest dość niski w porównaniu? 2) Wiem, że nieograniczony plik jest „mapą podstawową” do rozpoczęcia strojenia, np. mapa, która została wykonana z pełnym wylotem i filtrem wysokiego przepływu, prawda? Przeczytaj również, że nieograniczony plik został utworzony przez oprogramowanie i nie został właściwie przetestowany. Jestem pewien, że tak nie jest, ale proszę o potwierdzenie. 3) W ogóle nie będę kupować ActiveTune ani zmieniać wartości paliwa w ogniwach. To powiedziawszy, czy powinienem użyć nieograniczonego pliku (biorąc pod uwagę, że nie jest on w żaden sposób szkodliwy ani na dłuższą metę) dla mojego MT07 LUB pliku mapy giełdowej i zaimportować mapę paliwa dowódcy mocy z ich strony. Zdaję sobie sprawę, że nie mają konkretnego dla mojej konfiguracji, ale po prostu wybierz tę, która wydaje się najlepiej pasować? 4) Czy możesz mnie zapewnić, że gdybym użył pliku bez ograniczeń (bez importowania mapy paliwowej), będzie działał wystarczająco dobrze i nie będzie ubogi? 5) Na koniec zauważyłem, że wystrzeliwanie zwalniania zostało nieco zmniejszone, czy można je całkowicie usunąć w jakikolwiek sposób i dlaczego teraz zwalnia powyżej 4k obr / min (nie było, gdy nie było dostrojone)?

Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć 1: Czas zapłonu jest bardziej „ekstremalny” w porównaniu do innych motocykli, które zrobiliśmy. Osobiście uważam, że nadal nie jest tak źle i mieliśmy wielu ludzi, którzy nim zarządzali. Jeśli się tym denerwujesz, ścisz zapłon lub skopiuj wartości z mapy giełdowej dla bezpieczeństwa. 2: To wszystko jest poprawne, z wyjątkiem tej części pliku, która jest tworzona przez oprogramowanie i nie jest testowana. Unrestricted to dobry punkt wyjścia dla większości rowerów, ale jest to mapa, która sprawdza się na rowerze. Jeśli szukasz idealnej mapy, będziesz chciał zdobyć dynotune i / lub zestaw Active Tune. 3: Trzymałbym się pliku Unrestricted i skopiowałbym do zapłonu zapasowego, jeśli nadal się o to martwisz. 4: Musisz być w stanie stwierdzić, czy rower jest zbyt chudy lub zbyt bogaty, i wprowadzić zmiany, aby zrekompensować, jeśli nie chcesz ręcznie zmienić wartości lub kupić zestawu Active Tune. Jeśli szukasz idealnego pliku specyficznego dla posiadanych modów, sugeruję skontaktowanie się z 2WheelDynoWorks w sprawie zakupu jednego z ich niestandardowych plików. 5: Trzaśnięcie zwalniania jest powszechne w rowerach z pełnym wydechem. Zwykle możesz zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby to wszystko wyregulować, wprowadzając pewne zmiany, ale w niektórych modelach trudno jest to całkowicie wyeliminować. Dzięki, Jason A.

  • ssamsuominen@gmail.comssamsuominen@gmail.com Posty: 9Verified User

    Dobrze, dziękuję za informacje, które umieszczę w zapasowych czasach zapłonu, abym czuł się bezpieczniej (nie ma pojęcia, co może pójść nie tak, nawet jeśli czasy są agresywne lub dlaczego coś pójdzie nie tak), ale tak. Jak skopiować wartości giełdowe z mapy giełdowej i jak je wkleić do nieograniczonego pliku i gdzie się tam znajduje?

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Otwórz plik zapasowy pasujący do numeru części ECU i otwórz bieżący plik. Na pliku giełdowym kliknij prawym przyciskiem myszy „Zapłon”, a następnie wybierz kopiuj. W bieżącym pliku kliknij prawym przyciskiem myszy „Zapłon” i wybierz wklej. Spowoduje to wklejenie czasu giełdowego do bieżącego pliku. Następnie po prostu prześlij swój ECU nowym zmodyfikowanym plikiem. Dzięki, Jason A.

  • ssamsuominen@gmail.comssamsuominen@gmail.com Posty: 9Verified User

    Wielkie dzięki, będzie migać z nieograniczonym plikiem z zapasowymi czasami zapłonu. W razie potrzeby spróbuję dodać mapę komputera na wierzchu nieograniczonego pliku.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.