Forum wsparcia

Nie znaleziono zarejestrowanego ECU / nieprawidłowy model wymieniony podczas sprawdzania licencji

Więc zainstalowałem to około tydzień temu na moim MT07 z 2020 roku i wszystko działało dobrze, sflashowałem go dwukrotnie mapami giełdowymi z nałożoną mapą paliwa PCV, którą zaimportowałem. Dzisiaj kupiłem melodię z 2WDW i wysłali mi plik do flashowania i poszedłem napisać ecu. Otrzymałem "Nie znaleziono zarejestrowanego ECU". Wielokrotnie próbowałem zrestartować komputer, ponownie zainstalować oprogramowanie ftecu, sprawdzić ciągłość okablowania itp. I nic nie działa. Kiedy przechodzę do listy ecu w oprogramowaniu, pokazuje mój numer licencji, ale wymienia mój rower jako 2015 JP MT07 ... wtf. Sflashowałem to tylko dwa razy i za każdym razem użyłem prawidłowego pliku US 2018. Co tu się dzieje???


Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Matt, oznaczenie roku i regionu na twoim końcu dosłownie nic nie znaczy, liczy się tylko to, jak jest ono rejestrowane po naszej stronie. Tylko upewnij się, że migasz odpowiednim plikiem z numerem części i tak jak powiedziałem, nie martw się o oznaczenie na końcu. W każdym razie, spróbuj teraz zaktualizować go i poślubić z nową licencją. Dzięki, Jason A.

  • matt.ihnen@gmail.commatt.ihnen@gmail.com Posty: 8Verified User

    Dzięki za odpowiedź, to dziwne, że pokazałeś (niepoprawny) rok i region użytkownikowi końcowemu, jeśli to nic nie znaczy, ale w porządku. Poszedłem więc do roweru i spróbowałem go ponownie sflashować, a teraz pyta mnie, czy chcę poślubić prawo jazdy, na które zgodziłem się, a następnie postępowałem zgodnie z instrukcjami, aby wyłączyć kluczyk i włączyć go ponownie, i po prostu mówi, że nie powiodło się: nie odpowiedź. Co mam teraz zrobić?

  • matt.ihnen@gmail.commatt.ihnen@gmail.com Posty: 8Verified User
    edytowano September 2020

    Zakładam, że w tym miejscu jest jakiś problem z połączeniem do ECU? Widząc, że sterownik, który instaluje, jest sterownikiem FTDI, zakładam, że jest to połączenie UART z ECU, więc jeśli sprawdzę przewody, powinienem zobaczyć dwie linie na biegu jałowym, które, jak sądzę, to + 5V, zakładając, że zasilasz strona TTL z USB zasilanego z komputera, ewidentnie jest masa i ewentualnie + 12V? Jeśli wszystko się zgadza, czy mogę po prostu zweryfikować za pomocą mojego fuksa wszystkie te elementy w odniesieniu do masy akumulatora?

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, jeśli chcesz uzyskać lepsze wyjaśnienie, Twój rok i region to ogólna klasyfikacja oparta na Twoim wewnętrznym identyfikatorze ECU. Ten identyfikator jest ustawiany w naszym systemie z pierwszego napotkanego pliku. Tak się składa, że twój identyfikator ECU jest współdzielony z identyfikatorem modelu JP 2015. Teraz model JP 2015 nie jest jedynym ECU z tym identyfikatorem, ale był to pierwszy, który zrobiliśmy i wprowadziliśmy do naszego systemu. W ten sposób rozpoznając swój ECU jako ten model, nawet jeśli numer części się różni. Proces testowania nie musi być aż tak skomplikowany. Przejdź do zakładki Pomoc, a następnie wybierz Testuj interfejs, a następnie zaznacz pole obok Testuj wejścia. Zobaczysz różne kolorowe kółka, ale one nas nie obchodzą, jedyne, na czym nam zależy, to liczba w nawiasach. Zakładam, że migasz po stronie roweru, więc proszę podać numer, który widzisz, gdy wszystko jest podłączone i wyłączono, a następnie wszystko podłączone i włączono. Dzięki, Jason A.

  • matt.ihnen@gmail.commatt.ihnen@gmail.com Posty: 8Verified User

    Key off: 37, key on: 36

  • matt.ihnen@gmail.commatt.ihnen@gmail.com Posty: 8Verified User

    Występuje złe / przerywane połączenie z masą, patrząc dalej widzę, że przewód uziemiający wchodzący do wtyczki wiązki bocznej roweru nie został prawidłowo zaciśnięty w pinie złącza, więc po prostu siedział luźno, dlatego prawdopodobnie działał wcześniej, ale po dłuższej jeździe wibracje spowodowały jego poluzowanie. W tym momencie wydaje się, że jest to wada produkcyjna. Mogę wyciągnąć szpilkę i odpowiednio ją zacisnąć, jeśli możesz mi powiedzieć, jak wyjąć i ponownie włożyć szpilkę, w przeciwnym razie będę potrzebować nowej uprzęży, co oznacza, że będę musiał wyciągnąć tę, której wolałbym nie muszę zrobić, ponieważ już zmarnowałem sporo czasu, próbując to rozgryźć. Na ile to jest warte, sprawiłem, że rower błysnął, po prostu popychając drut na miejscu wystarczająco długo, aby wykonać błysk, ale drut znowu się zgubi.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, patrząc na przód złącza, na górze kołka znajduje się zatrzask blokujący, który musisz nacisnąć, a następnie pin wyciągnie tył złącza. Jeśli nie możesz wyjąć szpilki, odeślij nam uprząż, a ja odeślę ci zupełnie nową bez żadnych problemów. Dzięki, Jason A.

  • matt.ihnen@gmail.commatt.ihnen@gmail.com Posty: 8Verified User

    Spojrzę na to dziś wieczorem i zobaczę, czy uda mi się to usunąć i dam ci znać, czy będę potrzebować kolejnego. Dzięki za całą twoją pomoc.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, obejrzyj ten film https://www.youtube.com/watch?v=7H0PsP6b2-Q To oczywiście inne złącze, ale wyjęcie pinów powinno być dokładnie takie samo jak twoje złącze. Możesz zobaczyć małą zakładkę na pinezce, o której mówiłem. Dzięki, Jason A.

  • shaunst9@gmail.comshaunst9@gmail.com Posty: 3Verified User

    Witam, miałem dokładnie ten problem i wykonałem czynności wymienione powyżej. Nie udało mi się ponownie włożyć kołka, zachowując połączenie z masą. Jak mam się zabrać do wymiany uprzęży? Dzięki.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Kiedy zginasz wypustkę w celu wyciągnięcia sworznia, musisz zgiąć ją z powrotem podczas ponownego wkładania, aby upewnić się, że jest prawidłowo zablokowana. Jeśli nie chcesz się tym zajmować, odeślij nam szelki, a my naprawimy je za Ciebie lub damy Ci zupełnie nowe. Dzięki, Jason A.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.