Forum wsparcia

Flash init

nasyreeq.aziz@gmail.comnasyreeq.aziz@gmail.com Posty: 12Verified User

Cześć. Pomóż zresetować licencję utkniętą w flash init. D05803D5

Komentarze

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Jaki jest twój szczególny problem? Potrzebujemy bardziej szczegółowych informacji. Dzięki.

  • nasyreeq.aziz@gmail.comnasyreeq.aziz@gmail.com Posty: 12Verified User

    Powiedział, że musi kupić nową licencję. ten ecu ma już na to licencję.


  • nasyreeq.aziz@gmail.comnasyreeq.aziz@gmail.com Posty: 12Verified User
  • nasyreeq.aziz@gmail.comnasyreeq.aziz@gmail.com Posty: 12Verified User

    acc id: nasyreeq.aziz@gmail.com

  • chrisgardellchrisgardell Posty: 48Staff User

    Najprawdopodobniej nie ma to nic wspólnego z licencjonowaniem, ale raczej z problemem komunikacji, który powoduje, że oprogramowanie nie rozpoznaje ważnej licencji. Czy korzystasz z uprzęży rowerowej lub ławkowej? Następnym krokiem jest sprawdzenie sprzętu ..

  • nasyreeq.aziz@gmail.comnasyreeq.aziz@gmail.com Posty: 12Verified User

    Stoję przed tym rodzajem problemu i zalecam zresetowanie licencji. Obydwie szelki rowerowe zrzucają ten sam błąd. To nie pierwszy raz. To jest około 100+ rowerów, które błysnęły za pomocą FT

  • nasyreeq.aziz@gmail.comnasyreeq.aziz@gmail.com Posty: 12Verified User

    Zobacz poprzedni e-mail. Jest to ten sam problem i został rozwiązany po zresetowaniu licencji.

  • nasyreeq.aziz@gmail.comnasyreeq.aziz@gmail.com Posty: 12Verified User

    Jak więc rozwiązać ten problem? Dałem już dowód tego samego problemu, jak poprzednio, a rozdzielczość właśnie z resetowania licencji. Teraz wszyscy pracownicy wsparcia nie wiedzą, jak to zrobić?

  • nasyreeq.aziz@gmail.comnasyreeq.aziz@gmail.com Posty: 12Verified User
    edytowano July 2019

    proszę o pomoc

  • nasyreeq.aziz@gmail.comnasyreeq.aziz@gmail.com Posty: 12Verified User
    edytowano July 2019

    @jason@ftecu.com proszę o pomoc

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Sprawdź, czy problem został rozwiązany.

  • kevxtx@outlook.comkevxtx@outlook.com Posty: 7Verified User
    edytowano July 2019

    To samo dzieje się ze mną dzisiaj, jak to rozwiązane, ten sam ECU próbował 5 razy i czekał kilka godzin nadal nie będzie działać. Czy nowy serwer jest offline, czy ktoś może to potwierdzić? Odinstalowałem program, ponownie zainstalowałem nową wersję i zalogowałem się ponownie, wyłączyłem zaporę,


  • kevxtx@outlook.comkevxtx@outlook.com Posty: 7Verified User

    Naprawiono, odinstalowano oprogramowanie, pobrano najnowszą wersję 2.5.4.23 i zalogowano się, nadal występował ten sam problem, nie można zobaczyć nowego serwera, wyłączono laptopa i później ponownie uruchomiono laptop i pojawiła się nowa aktualizacja oprogramowania FT 2.5.4.24, zaktualizowane, to oprogramowanie naprawiło problem z serwerem, licencja na 5 próbowała rozwiązać ten problem, mam nadzieję, że FT przywróci moje licencje utraconą licencję.


Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.