Forum wsparcia

„Serwer offline”

mitchnak@gmail.commitchnak@gmail.com Posty: 10Verified User

Czy są jakieś problemy z serwerem dzisiaj, 16 kwietnia 2020 r.? Z tego powodu nie mogę wcale flashować.

Komentarze

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User
    edytowano April 2020

    Obecnie nie ma problemów z serwerem. Widzę, że ostatnio sflashowałeś pomyślnie, więc musisz mieć aktualną wersję oprogramowania. Czy zmieniłeś komputery na flash, z którymi masz teraz problemy?

  • mitchnak@gmail.commitchnak@gmail.com Posty: 10Verified User

    Nie - ten sam laptop. Nie powiedziałbym, że to najlepsze połączenie internetowe na torze. Ale Miałem możliwość ponownego pobrania oprogramowania Tuning Suite, więc połączenie nie może być takie złe. Ponownie zainstalowałem oprogramowanie - wciąż nie rozwiązane. Po podłączeniu do ECU i obserwowaniu okna „Device”, będzie migać na zielono, jakby łączył się z serwerem, może co 30 sekund do minuty, ale potem ponownie przejdzie w tryb offline. Będę próbować jeszcze czegoś.

  • mitchnak@gmail.commitchnak@gmail.com Posty: 10Verified User
    edytowano April 2020

    Kiedy ostatnio widzisz udany flash? Nie miałem jeszcze jednej pracy. Oprogramowanie, którego używam to 2.5.7.12; właśnie go zainstalowałem.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Miałem na myśli twój udany flash w lutym. Często pojawia się ten komunikat o błędzie, gdy ktoś nie błysnął od początku ubiegłego roku lub wcześniej; w lipcu wystąpił problem z aktualizacją serwera, który powoduje, że użytkownicy ze starym oprogramowaniem nie aktualizują się automatycznie po zalogowaniu. Prawdopodobnie połączenie internetowe na ścieżce jest słabe, co powoduje problemy z połączeniem z serwerem. Czy używasz telefonu jako połączenia hotspot?

  • mitchnak@gmail.commitchnak@gmail.com Posty: 10Verified User

    Tak ... właśnie pisałem, że używam telefonu jako hotspotu. Tak zawsze to robiłem ... ale może dziś jest szczególnie źle?

  • mitchnak@gmail.commitchnak@gmail.com Posty: 10Verified User

    Czy zły kabel 6-stykowy spowoduje ten problem?

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Odbiór telefonu i przepustowość mogą się bardzo różnić w zależności od wielu czynników. Wpłynie to negatywnie na proces flashowania. Jest to bardzo prawdopodobna przyczyna twoich problemów. Zły kabel USB Data Link nie wyświetla komunikatu o błędzie „serwer offline”.

  • mitchnak@gmail.commitchnak@gmail.com Posty: 10Verified User
    edytowano April 2020

    Wystarczy zamknąć ten wątek; Byłem w stanie rozwiązać ten problem. Wygląda na to, że podczas pierwszego flashowania Tuning Suite (lub sterowniki USB) uległy uszkodzeniu, co powoduje błąd „serwer offline”, ale czasami pokazuje zielony „online”. Prosta deinstalacja i ponowna instalacja nie rozwiązały problemu. Wymagało to głębszego czyszczenia rejestru systemu Windows. Po przejściu i usunięciu wszystkich kluczy „FTECU” i ponownej instalacji oprogramowania problem został rozwiązany.

  • mitchnak@gmail.commitchnak@gmail.com Posty: 10Verified User

    Mogłem mówić za wcześnie. Widzę teraz „nie znaleziono zarejestrowanego ECU”, gdy próbuję do niego napisać. Czy widzisz coś po swojej stronie, dotyczące błędu podczas ostatniego flashowania lub czegoś takiego? Jeśli nie, myślę, że będę musiał wysłać kabel USB do Jasona w celu przetestowania (rozmawiałem z nim w piątek). Mitch

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Twoja licencja jest w stanie próby z powodu problemu podczas procesu flashowania. Można go zresetować, ale musisz upewnić się, że wszelkie zmiany dokonane w bieżącym pliku zostaną zapisane gdzieś przed zresetowaniem, z powodu utraty jakichkolwiek plików w procesie resetowania.

  • mitchnak@gmail.commitchnak@gmail.com Posty: 10Verified User

    Wszystko jest zapisane. Zresetuj, dzięki! Skrzyżowane palce!

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Twoja licencja została zresetowana. Powinieneś być gotowy do drogi.

  • mitchnak@gmail.commitchnak@gmail.com Posty: 10Verified User

    Udało się - dzięki! Udało mu się ponownie ożenić i sflashować.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.