Forum wsparcia

Regulacja obrotów bezczynności

Niedawno usunąłem Bazzaz Z-Fi, zainstalowałem nowy układ wydechowy akry i błysnąłem nieograniczoną mapą, która podwoiła moje bezczynne RPM. Przedtem był na biegu jałowym około 1k, ale teraz 3k i chciałby go obniżyć. Czy ktoś może wyjaśnić mapę prędkości biegu jałowego ETC vs RPM? Zapasy kontra nieograniczony wyglądają dokładnie tak samo, więc zastanawiam się, czy to może zwiększony przepływ powietrza, który powoduje, że nie jest wyższy?

Tagged:

Komentarze

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Mapa prędkości biegu jałowego ECT vs RPM kontroluje prędkość biegu jałowego roweru w oparciu o temperaturę płynu chłodzącego silnika. Zazwyczaj rower będzie bezczynny przy początkowym rozruchu (zimny), a następnie spadnie do pewnego punktu wraz ze wzrostem temperatury płynu chłodzącego. Możliwe, że prędkość biegu jałowego zwiększyła się z powodu wydechu Akrapovic, zwłaszcza jeśli jest to pełny system (nie wślizg).

  • dlhindustry@gmail.comdlhindustry@gmail.com Posty: 7Verified User

    więc jaki jest numer 13 na tej mapie? 13 to 1300 obr / min lub ??

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Wartości na mapie oparte są na liczbach czasów zapłonu. 13 jest liczbą podstawową, więc wyższe liczby zwiększą obroty biegu jałowego, a niższe liczby zmniejszą obroty biegu jałowego. Będziesz musiał się z nią bawić, aby zobaczyć, jak zmiany liczb wpływają na prędkość obrotową na biegu jałowym.

  • dlhindustry@gmail.comdlhindustry@gmail.com Posty: 7Verified User

    dziękuję, rozumiem Jest to stopień zaawansowania zapłonu

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.