Forum wsparcia

Nie można pobrać nowego pliku z obrazów publicznych

mail_paulkp@yahoo.commail_paulkp@yahoo.com Posty: 40Verified User

Cześć Próbując pobrać obraz ECU za pomocą menedżera plików, pojawia się błąd: Nieautoryzowany dostęp. Załączam zrzut ekranu


Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Czy dzieje się tak tylko z tym konkretnym plikiem dla Ciebie? A może to dowolny plik, który próbujesz pobrać? Dzięki, Jason A.

  • mail_paulkp@yahoo.commail_paulkp@yahoo.com Posty: 40Verified User

    Cześć Jason Próbowałem pobrać plik dla ZX10R EU 2019 bez ograniczeń, gdy wystąpił błąd ed. Wygląda na to, że dzieje się tak ze wszystkimi plikami 2019 ZX10 R. Testowane z kilkoma innymi teraz i tym samym ...

  • mail_paulkp@yahoo.commail_paulkp@yahoo.com Posty: 40Verified User

    Wygląda na to, że mogę pobrać pliki Yamaha R1, ale nie ZX10

  • mail_paulkp@yahoo.commail_paulkp@yahoo.com Posty: 40Verified User

    Kiedy próbuję obniżyć obciążenie, mam podłączony odpowiedni kabel USB, 6 pin dla Yamaha i 4 pin dla Kawasaki

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, próbowałem otwierać każdy plik ZX10 w magazynie 2019 i nieograniczony i nie miałem problemów. Czy możesz spróbować odinstalować i ponownie zainstalować oprogramowanie na swoim komputerze? Dzięki, Jason A.

  • mail_paulkp@yahoo.commail_paulkp@yahoo.com Posty: 40Verified User

    Cześć, próbowałem odinstalować za pomocą panelu sterowania Windows, uruchomiłem ponownie komputer, pobrałem setup.exe i uruchomiłem go. Co ciekawe, otworzyłem oprogramowanie bez pytania o mój identyfikator użytkownika lub hasło. pobieranie pliku ZX10 sam błąd: nieautoryzowany dostęp. ? Próbując odinstalować i usunąć folder Flashtune, mam kopię zapasową moich obrazów ECU w innym miejscu.

  • mail_paulkp@yahoo.commail_paulkp@yahoo.com Posty: 40Verified User

    Ok, znalazłem poprawkę ... Wygląda na to, że upłynął limit czasu sieci. Użyłem szybszego połączenia internetowego, 4g w porównaniu z wolnym adsl w biurze i zadziałało

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, cieszę się, że to załatwiłeś. Dzięki, Jason A.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.