Forum wsparcia

Dynojet QS nie działa już po flashowaniu na R1 R1

greener.jay@gmail.comgreener.jay@gmail.com Posty: 15Verified User

Cześć wszystkim, mam 2013 Yamaha R1 z samodzielnym szybkim przesuwnikiem dynojet skonfigurowanym do GP Shifting. Po flashowaniu ECU szybka zmiana już nie działa. To nie jest problem mechaniczny / elektryczny, ponieważ dosłownie przetestowałem wszystko z powodzeniem na torze, zjechałem, zrobiłem flash i wróciłem w ciągu 10 minut. Czy ktoś ma jakieś pomysły? Dzięki Jason

Komentarze

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Czy włączyłeś moduł QS w pliku flash?

  • greener.jay@gmail.comgreener.jay@gmail.com Posty: 15Verified User

    Zrobiłem tak.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Na jakim ustawiono typ czujnika?

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Być może spróbuj ponownie załadować plik.

  • greener.jay@gmail.comgreener.jay@gmail.com Posty: 15Verified User

    Mam typ czujnika jako NIE. Próbowałem kilka razy zrewidować z tym samym rezultatem.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Jak jesteś podłączony do uprzęży? Czy masz jedną z naszych uprzęży QS?

  • greener.jay@gmail.comgreener.jay@gmail.com Posty: 15Verified User

    Mam tylko przewód, który prowadzi bezpośrednio do ECU, a drugi koniec do ujemnego bieguna akumulatora. Gdy czujnik jest zamknięty, uziemia styk w ECU. Brak uprzęży QS.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Z którym pinem jesteś połączony? Czy możesz opublikować zdjęcia, gdzie jest to połączone? Uprząż QS przeszedłaby długą drogę do wyjaśnienia tego wszystkiego.

  • greener.jay@gmail.comgreener.jay@gmail.com Posty: 15Verified User

    Kiedy wieczorem wrócę do domu, opublikuję zdjęcie. Dzięki za pomoc w tym.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Czy DJ QS kiedykolwiek współpracował z oprogramowaniem FTECU? Czy przestał działać, gdy tylko go sflashujesz?

  • greener.jay@gmail.comgreener.jay@gmail.com Posty: 15Verified User

    Poza tym jest to szybka zmiana biegów dynojet, a nie FT.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Tak, ale czy kiedykolwiek działało to z naszą lampą błyskową i taką konfiguracją?

  • greener.jay@gmail.comgreener.jay@gmail.com Posty: 15Verified User

    Właśnie sflashowałem go za pomocą twojej uprzęży i oprogramowania po raz pierwszy w weekend na torze. Tak kupiłem rower, który błysnął czymś innym. QS działało jednak przed sobotą.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Więc kupiłeś rower z uprzężą FTECU i oprogramowaniem? I to już było sflashowane w jednym z naszych plików?

  • greener.jay@gmail.comgreener.jay@gmail.com Posty: 15Verified User

    Kupiłem rower z migającym ECU, a szybka zmiana dynojet jest już zainstalowana i działa. Niedawno kupiłem twoją uprząż FTECU i oprogramowanie i po raz pierwszy sflashowałem motocykl z nowym wizerunkiem w weekend. Wtedy szybka zmiana przestała działać. Nie sądzę, żeby był początkowo sflashowany z jednym z twoich plików, ponieważ nie byłem w stanie odczytać ECU. Napisałem o tym na tym forum i powiedziano mi, że jeśli oprogramowanie nie może go odczytać, dzieje się tak, ponieważ zostało sflashowane przy użyciu innego oprogramowania. Właśnie spojrzałem na rower. Jak się okazuje, mój szybki przełącznik łączy się ze stykiem 27 mojego kalkulatora (ten sam pin, co twój pomarańczowy przewód do wiązki przewodów). Zadzwoniłem do FT, kiedy go zainstalowałem, a oni powiedzieli, aby splecić ze sobą przewody i włożyć je do pinu 27. Zrobiłem to i mogłem użyć QS i zaprogramować rower. Tym razem załączyłem zdjęcia.


  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Powodem, dla którego twój QS nie działa, jest to, że skonfigurowałeś go z komputerem Dynojet, a przynajmniej takie wrażenie pomyślała osoba, z którą rozmawiałeś, opisując to, co miałeś i czego potrzebujesz. Nasze oprogramowanie używa różnych pinów, ponieważ jest oparte na ECU, więc będziesz potrzebować odpowiedniej wiązki QS, aby pracować z naszym oprogramowaniem. Czy masz jakieś złącza w okablowaniu DJ QS, czy też zostały odcięte?

  • greener.jay@gmail.comgreener.jay@gmail.com Posty: 15Verified User

    Są odcięci. To dosłownie 2 przewody. Jeden idzie na pin 27, drugi do ziemi.

  • greener.jay@gmail.comgreener.jay@gmail.com Posty: 15Verified User

    Mam moduł paliwowy bazzaz, a nie PC, jeśli to robi jakąkolwiek różnicę.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Czy masz doświadczenie w zdejmowaniu cienkich drutów i zaciskaniu bardzo małych szpilek? Możemy wysłać ci starszą wiązkę QS z pojedynczym złączem, ale będziesz musiał zainstalować piny, aby pasowały do złącza po stronie czujnika.

  • greener.jay@gmail.comgreener.jay@gmail.com Posty: 15Verified User

    Tak, zdecydowanie mogę to zrobić. Możesz też po prostu powiedzieć mi, jakiego pinu użyć, jeśli pin 27 już nie jest.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.