Forum wsparcia

Tuneabillity MT-07

randommen96shop@gmail.comrandommen96shop@gmail.com Posty: 30Verified User
edytowano August 2019 w FZ / MT 07

Cześć! Używam FTECU od jakiegoś czasu i mam kilka pytań :-). Czy możesz mi powiedzieć, jakie są różnice między nieograniczoną mapą a mapą zapasów dla MT-07 2016 z ECU: 1XB-8591A-40? W jakiej konfiguracji (filtr wylotowy / filtr powietrza) należy korzystać z nieograniczonej mapy? Czy można go stosować ze standardowym filtrem wywiewnym i filtrem powietrza? , czytałem, że nieograniczone mapy MT-07 działają nieprawidłowo, czy to prawda? (Nieprawidłowy zapłon i inne rzeczy.) Czy powinienem używać map standardowych lub nieograniczonych i stosować do tego mapy PCV? Czy można uzyskać kontrolę uruchamiania w ECU? Jakie są najlepsze czasy zabijania dla QS? (Czy QuickShift jest bezpieczny z 1-N-2? Zauważyłem, że w ECU 2018 dostępny jest menedżer kodów diagnostycznych, czy możemy to również uzyskać za pomocą: 1XB-8591A-40? Dlaczego nie można „żyć” przeczytaj „ECU na przykład podczas korzystania ze stanowiska testowego? Czy możemy uzyskać tę funkcję? Dlaczego import paliwa z komputera PC nie importuje również tabel zapłonu? Czy można uzyskać taką funkcję? Kiedy dostosuję temperaturę wentylatora na przykład do 91 -95, włącza się tylko przy 101, czy to normalne? Jakikolwiek sposób na obejście tego? Zauważyłem, że czujnik Activetune ma 18 mm, podczas gdy standardowy czujnik tlenu ma 12 mm, czy jest dostępny adapter? (Ponieważ mój wydech obsługuje tylko 12 mm. ) Ponadto, czy polecasz Activetune do codziennych dojazdów do pracy ...? Czy to tylko z powodu dodatkowej wydajności (potrzebnej w obwodzie). Czytałem, że te czujniki mogą umrzeć z powodu zbyt dużej ilości paliwa, czy jest jakaś gwarancja lub moja konfiguracja roweru jest następująca: DNA Stage 1 + 2 Mivv GP Black z katalizatorem + DB Killer (wkrótce dostępny: FTecu Quickshifter: D (dowolny instrukcje dostępne dla uprzęży typu 7 BTW? Nie mogę znaleźć żadnego.) Wiem, że jest wiele pytań, ale odpowiedzi byłyby bardzo przydatne: D, wielkie dzięki z góry i uwielbiam produkty! Pozdrawiam, David

Komentarze

  • randommen96shop@gmail.comrandommen96shop@gmail.com Posty: 30Verified User

    Jeszcze jedno małe pytanie: czy Quickshifter odcina zapłon, paliwo, czy jedno i drugie? Czy można wybrać?

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Masz „kilka pytań”? 😂 "Can you please tell me the differences between the unrestricted map and the stock map for the MT-07 2016 with ECU: 1XB-8591A-40?" Można znaleźć odpowiedź na to pytanie, klikając plik prawym przyciskiem myszy, a następnie klikając jeden plik prawym przyciskiem myszy, aby uzyskać zestaw „Porównaj 2”, a następnie inny plik. "In what set-up (exhaust/airfilter) should the unrestricted map be used? Can it be used with stock exhaust and air filter?" Zalecamy stosowanie pliku podstawowego z zapasowym filtrem wywiewnym i powietrznym. "i read that the unrestricted MT-07 maps are malfunctioning, is this true? (Wrong ignition and stuff.)" Nie jestem pewien, skąd to pochodzi. Nie słyszeliśmy o żadnych problemach poza problemami spowodowanymi przez osoby próbujące wgrać niewłaściwe pliki do ECU (niezgodne numery części). "Should I use the stock or unrestricted maps and apply pcv maps to that?" Jeśli twój rower jest w większości w magazynie, użyj tego pliku. "Is it possible to get launch control on the ECU?" Niestety nie, nie z MT-07. "What are the best kill times for the QS? (Is it safe to QuickShift from 1-N-2?" To jest osobista preferencja oparta na twojej jeździe. Skorzystamy z dostarczonych ustawień, a następnie dostosujemy w razie potrzeby. QS jest bezpieczny od 1. do 2. biegu, chociaż prawdopodobnie najlepiej jest upewnić się, że obroty są stosunkowo wysokie, aby uniknąć nadmiernego wstrząsu na biegach i układzie napędowym. "I noticed that for 2018 ECU's, there is an Diagnostic code manager available, can we get this too with 1XB-8591A-40?" Menedżer kodów diagnostycznych jest możliwy tylko dzięki zgodności z OBDII, którą są MT-07s 2018. Wcześniejsze modele nie są niestety, więc nie można dodać tej funkcji. "Why isn't it possible to "live read" the ECU for example when using an test bench? Can we get this feature?" Jeśli mówisz o danych na żywo podczas pracy hamowni, zależy to całkowicie od oprogramowania dostarczonego przez producenta do każdego ECU. Niektóre motocykle (na przykład MT-10 i R1 Yamahy) mają wbudowane to oprogramowanie, dlatego jest ono dostępne w tych motocyklach. "Why does the PC fuel import not also import the ignition tables? Is it possible to get such a feature?" Nie obsługujemy tabel zapłonowych PCV, ponieważ urządzenia do tankowania od dawna przewyższają możliwości i funkcje flashowania ECU. Oferujemy funkcję importowania mapy paliwowej na komputery PC jako udogodnienie dla tych użytkowników, którzy chcą zachować linię bazową; ale ponieważ na przykład PCV uzyskuje dostęp tylko do map TPS, a nie do tabel MAP, jest to bardzo zgrubna regulacja, która jest daleka od optymalnej. When i adjust my fan temps for example to 91-95, it only kicks on at 101, is this normal? Any way to work around this? Możesz obniżyć temperaturę wentylatora niżej. Liczby są obliczane na podstawie danych OEM na podstawie napięcia, więc czasami mogą być nieco wyłączone. "I noticed that the activetune sensor is 18mm while the standard oxygen sensor is 12mm, is an adapter available? (as my exhaust only supports 12mm.) Also, do you recommend activetune for daily commuting...? Or is it just for that little bit of extra performance (needed on the circuit). I've read those sensors can die from too much fuel, is there any guarantee or advise?" Nie można użyć konfiguracji ActiveTune z katalizatorem, ponieważ wpływa to na odczyt czujnika. Active Tune nadaje się do codziennych dojazdów, chociaż czujniki szerokopasmowe mają ograniczoną żywotność. I tak, jeśli pracujesz zbyt bogato, może to znacznie skrócić żywotność. (Soon to arrive: FTecu Quickshifter :D (any instructions available for the type 7 harness btw? Can't find any.) Tak długo, jak masz uprząż po stronie roweru typu 9 (która, jak mówi strona, jest wymagana do instalacji QS na MT-07), instalacja polega zasadniczo na podłączeniu przewodów czujnika do wiązki QS, a następnie podłączeniu stronę ECU do wtyczki uprzęży po stronie roweru. I jesteś skończony. Jeśli nie masz nic przeciwko, chciałbym dać odpocząć palcom. 🤣

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Zwykle oba, ale zależy to od roweru. Nie ma opcji do wyboru.

  • randommen96shop@gmail.comrandommen96shop@gmail.com Posty: 30Verified User
    • Cześć Kent, Dziękuję bardzo za odpowiedzi na kilka moich pytań: D, mam nadzieję, że Twoje palce są wypoczęte codzienna jazda uliczna / dojazdy? Obecnie używam mapy zapasowej + mapy PCV (która jest najbliższa mojej konfiguracji i powiedziano mi, że nie powinniśmy używać map PCV + mapy nieograniczonej). Zauważyłem również, że mapa PCV wychyla się mapowanie zapasów w niektórych punktach. Czy dostępny jest dziennik zmian dla wersji QS 1.0 do QS 1.1? A jaka jest różnica między nimi? Jeśli nie można uzyskać odczytów na żywo przez FTecu, jak poleciłbyś pozwolić tunerowi stworzyć dla mnie mapowanie lub zrobić to sam, bez dynamiki lub aktywacji? Czy to prawda, że tryb ECO nie jest dostrajany i nadal działa w trybie „ubogim”, czy jest to miejsce, w którym pojawiają się mapy MAP vs RPM? I moje dwa ostatnie pytania: 😋 Jaka była konfiguracja FZ07 / MT07, na której utworzono nieograniczoną mapę? Który filtr powietrza i wydech zastosowano? DBkiller włączony czy wyłączony? katalityczny włączony czy wyłączony?
    • Czy mogę uruchomić nieograniczoną mapę z następującą konfiguracją roweru i czy powinienem wprowadzić dodatkowe zmiany (import mapy PCV?) Do nieograniczonej mapy, jeśli mój rower korzysta z następującej konfiguracji? wydech z zabójcą DB i without katalityczny AND / OR DNA stopień 1 filtr powietrza + stopień 2 drzwi Mivv GP wydech z zabójcą DB i bOX
  • randommen96shop@gmail.comrandommen96shop@gmail.com Posty: 30Verified User

    No i Mike powiedział mi z Veloxracing, że QS na MT-07 odcina zapłon, co byłoby fajne, ponieważ oznaczałoby to strzelanie do płomieni 🤪

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    "I found the "issues" with the unrestricted map here as mentioned by user Catfish" Nie mogę komentować jego zgłoszonych problemów, ponieważ jest tam wiele niewiadomych i wątpliwych wyborów, a także nie mam wiedzy na temat pingowania lub innych problemów z naszymi plikami na MT-07s. "Would you recommend the unrestricted map for daily street riding/commuting?" Zależy całkowicie od sytuacji. Dziennik zmian "Is there an changelog available for QS v1.0 to QS v1.1? Or what is the difference between both?" można wyświetlić w pakiecie tuningowym. "If it is not possible to get live readings trough FTecu, how would you recommend letting an tuner create a mapping for me or do it myself without an dyno or activetune?" Potrzebujesz sposobu na zarejestrowanie swoich AFR, ponieważ oczywiście nie możesz patrzeć na żadne tabele ani liczby podczas jazdy. Dlatego zalecana jest dynamo lub Active Tune dla każdego rodzaju optymalizacji strojenia. "Is it correct that ECO mode is not tuneable and still runs "lean" or is this where the MAP vs RPM maps come in?" Na które nie znam odpowiedzi, muszę się z tobą skontaktować. "What was the set-up of the FZ07/MT07 on which the unrestricted map was created? Which airfilter and exhaust were used? DBkiller on or off? catalytic on or off?" Też nie znam odpowiedzi na to pytanie, dowiem się i skontaktuje. "Can I run the unrestricted map with the following bike setup and should I make any additional changes (PCV map import?) to the unrestricted map if my bike uses the following setup?" Powinieneś po prostu spróbować i zobaczyć, jak to działa, ponieważ jeśli nie, zawsze możesz bardzo łatwo wrócić do zapasów. Każdy rower / jeździec jest inny, to, co działa dla jednego, z pewnością nie zadziała tak samo dla drugiego.

  • randommen96shop@gmail.comrandommen96shop@gmail.com Posty: 30Verified User

    Cześć Kent, Jeszcze raz dziękuję! „Dziennik zmian można przeglądać w pakiecie tuningowym”. Nigdzie nie mogę go znaleźć ... Gdzie dokładnie? Pozostałe odpowiedzi są jasne, czekamy na pozostałe 2 odpowiedzi na otwarte pytania: D Pozdrawiam, David

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Przepraszamy, dziennik zmian można wyświetlić w sekcji Pliki do pobrania na stronie internetowej po zalogowaniu.

  • noltekid@gmail.comnoltekid@gmail.com Posty: 7Verified User

    Czy możemy teraz uzyskać odpowiedzi na te dwa ostatnie pytania?

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, proszę, powiedz mi, jakie masz pytania, a ja postaram się odpowiedzieć za nie. Dzięki, Jason A.

  • noltekid@gmail.comnoltekid@gmail.com Posty: 7Verified User

    "Is it correct that ECO mode is not tuneable and still runs "lean" or is this where the MAP vs RPM maps come in?" Na które nie znam odpowiedzi, muszę się z tobą skontaktować. "What was the set-up of the FZ07/MT07 on which the unrestricted map was created? Which airfilter and exhaust were used? DBkiller on or off? catalytic on or off?" Nie znam też odpowiedzi na to pytanie, dowiem się i skontaktuję.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, tryb Eco nie jest dostrajany. Yosh Titanium z pełnym wydechem, więc oczywiście nie ma kota, filtr zapasowy, brak zabójcy DB. Dzięki, Jason A.

  • noltekid@gmail.comnoltekid@gmail.com Posty: 7Verified User

    ok fajnie. Dziękuję za informację

  • randommen96shop@gmail.comrandommen96shop@gmail.com Posty: 30Verified User

    Jak to się dzieje, że melodia FTECU nie obsługuje kontroli uruchamiania (2-stopniowy ogranicznik obrotów), podczas gdy Woolich Race Tools obsługuje ją na standardowym ECU? Naprawdę chciałbym móc go mieć, nawet jeśli jest to płatny dodatek do oprogramowania, również mogę być osobą testową :)

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, To jest coś, czego najprawdopodobniej nie udostępnimy, ale wspomnę o tym jako sugestię podczas następnego spotkania. Dzięki, Jason A.

  • noltekid@gmail.comnoltekid@gmail.com Posty: 7Verified User

    ^^ wszelkie uwagi na temat tej sugestii?

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Sugestia została zgłoszona i jest w gestii programistów, czy chcą ją dodać, czy nie. Dzięki, Jason A.

  • DeanosDeanos Posty: 5Verified User

    Minęło trochę czasu od tego postu. Czy były jeszcze jakieś zmiany w Launch Control dla MT-07?

    2015 MT-07 with SC Projects imitation and full DNA filter system.

    https://www.instagram.com/deanos_rides

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Dziekan, nie było, przy obecnych projektach nie wygląda na to, żeby w najbliższym czasie był odwiedzany. Dzięki, Jason A.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.