Forum wsparcia

Zmiana biegów i wyciągnięty ABS i błysnął ECU

koupon71@gmail.comkoupon71@gmail.com Posty: 5Verified User

Zmieniłem przekładnię i wyciągnąłem cały ABS i błysnąłem moim ECU właśnie używanym bez ograniczeń, teraz mam włączoną lampkę silnika i światło ABS pozostaje włączone, a ja nie mam prędkościomierza ani licznika kilometrów, pozostają na zero i nie działają 2018 ninja 400, czy ktoś zrobił to do swoich 400 i zamówiłeś łącznik usuwania abs dla $249 i czy naprawił oba światła i poprawił działanie myspeedometer

Komentarze

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Nie można usunąć ABS (ani większości elementów elektrycznych obecnie w większości nowoczesnych rowerów) bez wyzwalania kodów błędów, ponieważ wszystko jest powiązane, a ECU wyczuwa, gdy usuniesz coś z tego systemu. Wiele elektroniki wyczuwających prędkość przechodzi przez deskę rozdzielczą po raz pierwszy w Ninja 400, a ponieważ zmieniłeś swoją przekładnię, to wszystko wyrzuca wszystko na deskę rozdzielczą i jest to coś, na co ECU nie ma wpływu, ponieważ sygnały przechodzą przez deskę rozdzielczą najpierw na Kawasaki. Moduł usuwania ABS zapobiegnie włączeniu świateł ABS i świateł CEL, ale będziesz musiał przejść proces diagnostyczny, aby zobaczyć, jakie inne błędy zostały wywołane.

  • koupon71@gmail.comkoupon71@gmail.com Posty: 5Verified User

    Więc zestaw do usuwania ABS ninja 400 nie naprawi mojego prędkościomierza? Czy kontrolka silnika jest włączona, ponieważ usunąłem ABS

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User
    edytowano August 2019

    W modelu ABS tak, moduł ABS Delete naprawi niedziałający prędkościomierz, ponieważ sygnał prędkości koła w Ninja 400 ABS przechodzi najpierw przez pompę ABS. However, if you change your gearing, you will likely continually trigger an error code because the data will differ from the stock gearing numbers that the dash expects. Całkiem możliwe, że lampka FI jest włączona, ponieważ ABS jest powiązany z wieloma systemami, a jego usunięcie prawdopodobnie powoduje wiele kodów błędów.

  • koupon71@gmail.comkoupon71@gmail.com Posty: 5Verified User

    Kiedy nadejdzie moje usunięcie 400ABS, zamówiłem je 1 sierpnia 2019 r., Mój numer zamówienia jest nadal w kolejce, a jedną inną rzeczą przez pomyłkę zamówiłem zestaw 650. Zadzwoniłem i ktoś tam powiedział, że wyślą ZESTAW USUWANIA 400 ABS, czy mogę potwierdzić, kiedy go otrzymałem, a jest to zestaw do usuwania 400 ABS

  • koupon71@gmail.comkoupon71@gmail.com Posty: 5Verified User

    Zamieniłem mojego ninja 400 w motocykl wyścigowy, zmieniłem bieg i wyciągnąłem ABS. Wrzuciłem pełny pakiet wydechowy, usunąłem ABS i włożyłem, a to naprawiło mój prędkościomierz i licznik kilometrów, ciągle mam włączone światło silnika jak dowiedzieć się dlaczego?

  • rkturbo7@gmail.comrkturbo7@gmail.com Posty: 3Verified User

    Moim zdaniem najlepszym sposobem radzenia sobie z CEL i kodami serwisowymi jest uzyskanie wiązki adaptera OBDII i użycie skanera diagnostycznego. To znacznie ułatwia odczytywanie i usuwanie kodów. Gdy wszystko będzie już jasne, możesz sprawdzić, które z nich wrócą i stamtąd zdiagnozować. Jak powiedział Kent, w tym rowerze jest wiele rzeczy związanych z ECU.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.