Forum wsparcia

Licencja utknęła w statusie inicjalizacji flasha

Wykonywałem flashowanie, które zostało nieoczekiwanie przerwane i przy próbie ponownego uruchomienia flashowania pojawił się komunikat, że na moim koncie nie ma żadnych licencji. Po sprawdzeniu mojego konta online, pokazuje status licencji jako „flash init”. Aby uruchomić klienta, zdecydowałem się spróbować kupić inną licencję, która została obciążona, ale teraz nie pojawia się na moim koncie. Czy ktoś jest w stanie szybko rozwiązać ten problem po Twojej stronie, abym mógł dokończyć flashowanie? Dodatkową zakupioną licencją mogę zająć się później. Dzięki,

Komentarze

  • Rubensteezy@gmail.comRubensteezy@gmail.com Posty: 7Verified User

    mike@ftecu.com

  • mike@ftecu.commike@ftecu.com Posty: 178Staff User

    Witam Czy jesteś w stanie odczytać ECU?

  • lance.hotel9@gmail.comlance.hotel9@gmail.com Posty: 6Verified User

    Mam ten sam problem, ale nie było żadnej interwencji podczas flashowania. Doszło do 100, po czym powiedział, że nie można zweryfikować. Próbowałem na innym komputerze. Laptop. Wystąpił błąd wyjątku API. Potem nie mogę znaleźć licencji. Coś jest nie tak. .

  • lance.hotel9@gmail.comlance.hotel9@gmail.com Posty: 6Verified User

    Podczas próby odczytania ecu pojawia się taki alert: Nie udało się połączyć z ECU. Ten typ ecu nie jest natywnie czytelny. Należy pamiętać, że próby odczytu w przypadku tego typu ecu nie powiodą się, chyba że to ecu zostało już sflashowane na Twoim koncie.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.