Forum wsparcia

08 Yamaha R6 13s-8591a-60 rośnie na biegu jałowym

rpachec10@gmail.comrpachec10@gmail.com Posty: 21Verified User

Cześć, kupiłem ten R6 od kogoś innego, Poprzedni właściciel kazał go tuningować komuś innemu. Mam dostęp do hamowni, kupiłem licencję i planuję ją dostroić. Przed wgraniem pliku 13s-8591a-60 (ogólny) Nieograniczony bieg jałowy w porządku. Kiedy sflashowałem 13s-8591a-60 (ogólny) Unrestricted, rower zaczął rosnąć na biegu jałowym. Mam ftecu QS i próbowałem sflashować inny plik, ale nie mają żadnej opcji QS do aktywacji. Jakieś wskazówki w tej sprawie? Nie przełączyłem niczego z plików bc. Nie mogłem go pobrać na hamownię, ponieważ chciałem naprawić problem z bezczynnością.

Komentarze

  • octavio@ftecu.comoctavio@ftecu.com Posty: 191Staff User

    Cześć, czy możesz opowiedzieć o rosnącej bezczynności? Czy faluje, pracuje na biegu jałowym wyżej niż byś chciał itp. Czy zdarza się to po rozgrzaniu? Czy sprawdziłeś również stan przepustnic/łopatek motocykla? Pozdrowienia

  • rpachec10@gmail.comrpachec10@gmail.com Posty: 21Verified User

    Cześć Rower nie miał wcześniej problemów, więc wiem, że to nic mechanicznego. Po całkowitym ochłodzeniu włącza się normalnie i nie rośnie na biegu jałowym. Gdy rower się rozgrzeje, idź na przejażdżkę i wróć. Jeśli go zamknę i włączę z powrotem. Podniesie się do 5k, przytrzymaj go przez sekundę i opuść z powrotem. Im fajniejszy rower, tym mniej to robi. Ja też szukałem i tak odpisał inny sklep. „jeden z plików FTECU dla ECU kończącego się na -60 ma błąd dotyczący bezczynności rozgrzewania. Miałem dokładnie ten sam problem na 3 różnych R6 podczas testowania pliku”.

  • octavio@ftecu.comoctavio@ftecu.com Posty: 191Staff User

    Jaki jest numer części twojego ECU? Czy masz taki sam stan z plikiem magazynowym? Pozdrowienia

  • octavio@ftecu.comoctavio@ftecu.com Posty: 191Staff User

    Ok, więc sprawdziłem mapę prędkości ECT vs RPM Idle dla Warmup/Base Idle i są one zdecydowanie wyższe niż reszta map. Proponuję skopiować wartości komórek Warmup/Base Idle Map z mapy 13S-8591A-20(US) Unrestricted do -60(Ogólne), co najprawdopodobniej rozwiąże Twój problem. Nie kopiują się dokładnie w tej chwili, więc może być konieczne ręczne ich dostosowanie. Wypróbuj i daj mi znać, jak to działa. Pozdrowienia

  • rpachec10@gmail.comrpachec10@gmail.com Posty: 21Verified User

    Dobra oferta, zrobię to. Dziękuję Ci. Mam nadzieję, że to rozwiąże problemy

  • octavio@ftecu.comoctavio@ftecu.com Posty: 191Staff User

    Nie ma problemu. Daj mi znać jak idzie. Pozdrowienia

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.