Forum wsparcia

Pytanie dotyczące instalacji AutoTune

clayracer@gmail.comclayracer@gmail.com Posty: 3Verified User

Instaluję system Graves EVR z mapą Flash firmy Graves przy użyciu FTEcu i jednocześnie instaluję zestaw Active tune. Mój oryginalny system miał dwa czujniki O2, a nowy system ma teraz jeden. Potwierdzam, że dobrze, że odłączam i wypinam oba czujniki O2 i montuję szerokopasmowy czujnik O2 i wpinam go do lewej wtyczki bocznej zostawiając pustą wtyczkę prawą. Czy możesz potwierdzić, że jest to poprawne. Dziękuję Duane

Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Zgadza się. Dzięki, Jasonie A.

  • clayracer@gmail.comclayracer@gmail.com Posty: 3Verified User

    Po zamontowaniu i jeździe na rowerze otrzymuję kontrolkę silnika o kodzie p0132. Zakładam, że to dlatego, że brakuje prawego bocznego czujnika O2. Czy jest więcej instrukcji dotyczących tego, co należy zmienić na mapie, aby zatrzymać ten kod. Czy poprawne jest po prostu odznaczenie P0132 dla diagnostyki ECU. Założyłem, że mapa, którą dostarczył mi Graves, będzie ustawiona poprawnie dla mojej konfiguracji, ale tak nie jest. Jak mogę również potwierdzić, że aktywna melodia w ogóle działa. Czy czytając ECU po jeździe możesz zobaczyć nową dostosowaną mapę paliwa, czy jest to tylko wtedy, gdy używasz monitora i zapisujesz nową mapę bazową na żywo? 2017 FZ-10 z wydechem Graves EVR

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Zgadza się, musisz po prostu wyłączyć kod, to nie jest wielka sprawa. Możesz monitorować na żywo, aby zobaczyć, jak działa funkcja Active Tune, lub możesz połączyć się z rowerem po jeździe i zobaczyć wartości trymu. Zobacz wideo: https://youtu.be/XiEnBOfN3RE Dzięki, Jason A.

  • clayracer@gmail.comclayracer@gmail.com Posty: 3Verified User

    Dziękuję za komentarze, Z Twojej odpowiedzi i wideo nadal nie jestem pewien, jak przeglądać poprawki wprowadzone przez aktywną melodię. Mam tylko zestaw do strojenia na ławce i nie mam bocznej uprzęży rowerowej ani hamowni do wstępnego strojenia. Rozumiem, że dostrojenie aktywnej melodii zajmie znacznie więcej czasu, gdy mapa nie jest dostrojona na hamowni i ponownie flashowana, aby była bliżej, ale zacząłem od mapy grobowej i chcę tylko potwierdzić, że się dostosowuje. Po obejrzeniu wartości trymerów monitora odczytanych z ECU po jeździe, pokazuje tylko wszystkie zera do domyślnych trymerów TPS i MAP? Przepraszam, jeśli brakuje mi czegoś oczywistego. Gdzie aktywny utwór przechowuje poprawki i czy można je przeglądać.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, nie zdawałem sobie sprawy, że używasz uprzęży ławkowej. Nie widać żadnych trymerów z uprzężą ławki, ponieważ po wyłączeniu ECU traci wartości trymerów. Jednak dostrojenie się ActiveTune podczas jazdy nie zajmie dużo czasu. Fajnie jest zapisać zmiany na mapie podstawowej i zbliżać się do niej coraz bliżej, ale nie jest to konieczne. Również jeśli używasz pliku Graves, nie możesz wprowadzać zmian w tym pliku. Dlatego nie można zastosować wartości przycięcia do mapy podstawowej. Teraz nadal będzie je poprawiał i stosował podczas jazdy, ale nie można ich na stałe umieścić na mapie bazowej. Mam nadzieję, że to ma sens. Dzięki, Jasonie A,

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.