Forum wsparcia

2018 R1M Snatchy przepustnica

davemusaphia@btinternet.comdavemusaphia@btinternet.com Posty: 38Verified User

Cześć. Ok, więc po roku grzebania w ciemnym pokoju tępym kijem, jakieś wskazówki? Kupiłem twoje oprogramowanie, ponieważ powiedziano mi, że to sposób, aby to wyleczyć, ale jak dotąd nada. Proszę, daj mi wskazówkę! Korzystam z niestandardowej mapy, którą przysłał mi Kirk, gdy mój pierwszy błysk zepsuł mi rower. Naprawiliśmy go i uruchomiliśmy, ale nigdy nie udało mi się rozwiązać tego problemu, a rower niedługo jedzie, jeśli nie mogę. Uprząż po stronie roweru, automatyczne dostrajanie, próbuje mnie zabić przy każdej szpilce do włosów ... Pomoc !?

Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Czy próbowałeś wygładzić swoje mapy podstawowe ETV? Dzięki, Jason A.

  • davemusaphia@btinternet.comdavemusaphia@btinternet.com Posty: 38Verified User

    Zrobiłem im różne rzeczy tak. Nie jestem pewien, co to jest problem. Załączam plik, ale Twoja witryna nie wydaje się zezwalać na własne pliki .ftm ..........

  • davemusaphia@btinternet.comdavemusaphia@btinternet.com Posty: 38Verified User

    Również. Dlaczego trzeba zadzierać z mapami podstawowymi ETV, jeśli uruchamia się automatyczne dostrajanie i zapisuje trymery?

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Active Tune dostosowuje zużycie paliwa TPS względem obrotów na minutę i MAP względem obrotów na minutę. Nie można go wyregulować ani nie byłoby bezpieczne, aby cokolwiek automatycznie regulowało przepustnicę. Dzięki, Jason A.

  • davemusaphia@btinternet.comdavemusaphia@btinternet.com Posty: 38Verified User

    Wprowadziłem kilka zmian w obrażającej mapie bazowej ETR PWR1 PWR1 2, aby spróbować ją wyrównać. Co dziwne, BARDZO delikatna mapa PWR2 wygląda bardziej agresywnie! Zobacz w załączeniu i zobacz, co myślisz.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Prześlij mi swój plik pocztą e-mail, abym mógł go sprawdzić. Dzięki, Jason A.

  • davemusaphia@btinternet.comdavemusaphia@btinternet.com Posty: 38Verified User

    Wysłano

  • davemusaphia@btinternet.comdavemusaphia@btinternet.com Posty: 38Verified User
    edytowano June 2020

    I znowu z adresu e-mail, którego być może szukasz ...

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, mam twoją teczkę. Pamiętaj, że wygląda na to, że Twój Gear-Map # Index jest ustawiony na korzystanie z mapy 1 na pierwszym biegu, mapy 2 na drugim biegu i mapy 3 na trzecim do szóstego biegu. PWR1 jest zdecydowanie najbardziej agresywną ogólną mapą ETV, a następnie dostaje coraz mniej mocy wraz ze swoimi trybami mocy. Jakie biegi są najgorsze? Dzięki, Jason A.

  • davemusaphia@btinternet.comdavemusaphia@btinternet.com Posty: 38Verified User
    edytowano June 2020

    Cześć Jason. Najgorsza jest mapa 2, druga i trzecia. I tak, moc 1.

  • davemusaphia@btinternet.comdavemusaphia@btinternet.com Posty: 38Verified User

    Mówię mapę 2, ale jak zauważyłeś, mapa 2 to druga geat, a mapa 3 jest trzecia i wyżej. Ale mapy 2 i 3 są prawie identyczne. To, co mnie dziwuje, to porównywanie mojej pwr1 map2 do mojej pwr2 map 2. Mapa pwr2 jest tak łagodna przy zamkniętej przepustnicy, że jest niebezpieczna, a jednocześnie wygląda trochę bardziej agresywnie w takich miejscach!

  • davemusaphia@btinternet.comdavemusaphia@btinternet.com Posty: 38Verified User

    Więc. Jakieś wskazówki, w którą stronę iść?

  • davemusaphia@btinternet.comdavemusaphia@btinternet.com Posty: 38Verified User

    To nie będzie wtedy.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Dave, dokonałem zmiany w twoim pliku i wysłałem ci e-mailem. Wypróbuj ten plik, daj mi znać, czy wydaje się lepszy czy nie. Dzięki, Jason A.

  • davemusaphia@btinternet.comdavemusaphia@btinternet.com Posty: 38Verified User

    Dzięki Jason. Miałem szybki przegląd i wszystko, co widzę, to niewielki wzrost TPS / RPM pod przepustnicą 24%. Ciekawy! Wysłałem plik, ale będę musiał czekać na jazdę rano do pracy, aby zobaczyć wyniki (miałem kilka piw teraz) Powiadomię cię jak najszybciej. Dave

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Dave, Tak, wzrost paliwa tam widziałem, że FZ / MT10 pomagają w początkowej reakcji przepustnicy. Pomyślałem, że to będzie dobrze działać na tym rowerze. Daj mi znać, czy tak, czy nie. Dzięki, Jason A.

  • davemusaphia@btinternet.comdavemusaphia@btinternet.com Posty: 38Verified User

    Cześć Jason. Może, może, jest niewielka poprawa, ale jest tak mała, że trudno powiedzieć. Myśląc o tym, czy są jakieś zmiany, czy automatyczne strojenie nie cofnęłoby go ponownie? Może spróbuję to trochę wzbogacić. Co myślisz?

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.