Forum wsparcia

Hamowanie silnikiem R1> 2015

woltersr@web.dewoltersr@web.de Posty: 5Verified User

Witaj, czy możesz mi powiedzieć, jak można zmienić ustawienie hamulca silnikowego?

Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć. Łatwy sposób na dostosowanie hamowania silnikiem znajduje się w folderze ETV Decel Comp. Znajdziesz różne mapy dla każdego trybu zasilania. Używany numer mapy jest zależny od Twojego indeksu Gear-Map #. Indeks Gear-Map # kontroluje również mapę wybraną dla twoich map bazowych ETV, więc miej to na uwadze podczas wprowadzania zmian. Im wyższa liczba, tym mniejsze hamowanie silnikiem, tym niższa liczba, tym większe hamowanie silnikiem. Jeśli nie znajdziesz wystarczającego zakresu regulacji w Decel Comp, możesz również dostosować hamowanie silnikiem w sekcji map podstawowych ETV. W sekcji map bazowych ETV masz foldery dla wszystkich czterech trybów zasilania, w każdym folderze masz 14 map. Tych map można użyć na jeden bieg po zmianie w Indeksie mapy biegów. Te wartości kontrolują przepustnicę drutem w stosunku do RPM i APS. Hamowanie silnikiem jest kontrolowane przez zamknięcie TPS w innym czasie niż APS. Teoretycznie przepustnica jeden do jednego będzie najbardziej hamującym silnikiem, jaki można uzyskać, i nie sugerowałbym żadnych wartości mniejszych niż przepustnica jeden do jednego w tej sekcji. Na przykład w kolumnie 4 APS i wierszu RPM 10 000 powiedzmy, że nasza tabela zawiera przepustnicę jeden do jednego, co oznacza, że wartość będzie wynosić 4. Każda liczba powyżej 4 otwiera TPS bardziej niż APS, co oznacza mniejsze hamowanie silnikiem, ponieważ delikatnie zamyka przepustnicę wolniej niż w przypadku zamykania przepustnicy. Teraz musisz zachować ostrożność, ponieważ mapy bazowe mogą również wpływać na wydajność przepustnicy.

    Ta tabela programu Excel jest dokładnie taka sama jak tabela bazowa ETV. Pokazuje przepustnicę jeden do jednego, ale wartości, które wznoszą się głównie w prawej dolnej części, można zobaczyć. Służy to do kontroli hamowania silnikiem bez wpływu na wydajność przepustnicy. Na przykład nie ma wiele razy na przepustnicy 4% przy 12 000 obr / min, więc dostosowanie tego zakresu wpłynie tylko na wyłączenie przepustnicy (hamowanie silnikiem). Zasadniczo podczas wyścigu szybko zamykasz przepustnicę, więc zalecane jest skalowanie wartości jak na zdjęciu, ale po całkowitym wyłączeniu przepustnicy musisz wyregulować pierwszą kolumnę APS. W tej sekcji obowiązują pewne ograniczenia związane z bezpieczeństwem. Gdybyśmy nie mieli żadnych ograniczeń i ktoś ustawiał przepustnicę na 100 przez cały czas, mogłoby być brzydko. Pliki naszego zespołu wyścigowego nie mają żadnych ograniczeń, ale dla ogólnych użytkowników muszą zostać wprowadzone ograniczenia. Jednak ustanowione przez nas ograniczenia powinny zapewnić wystarczający zakres regulacji. Dzięki, Jason A.

  • ronenb922@gmail.comronenb922@gmail.com Posty: 4Verified User

    Mam nadzieję, że w tych szalonych czasach wszyscy mają się dobrze. Czy możesz podać zakres wartości na mapie ETV Decel Comp? Domyślna wartość to 0, więc chyba nie są to mnożniki, ale sumatory (do wartości na mapie podstawowej). Poprawny? Chcę się upewnić, że prawidłowo używam mapy Decel, zanim zacznę mieszać się z mapami podstawowymi. Dzięki, Ronen B.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Ronen, Powinieneś być w stanie wprowadzić liczby dodatnie dla zmniejszenia hamowania silnikiem i liczby ujemne dla zwiększenia hamowania silnikiem. Dzięki, Jason A.

  • ronenb922@gmail.comronenb922@gmail.com Posty: 4Verified User

    Dzięki Jason. Zrozumiany. Mimo to nie jestem pewien co do zakresu dopuszczalnych wartości. W szczególności, jako punkt wyjścia do eksperymentowania ze znacznie mniejszym hamowaniem silnikiem, powinienem wpisać 5? 10? inna wartość? Przepraszamy za ignorancję. Ronen

  • ronenb922@gmail.comronenb922@gmail.com Posty: 4Verified User

    Wydaje się również, że moje mapy Decel akceptują tylko wartości ujemne. Próby wprowadzenia wartości dodatnich są zerowane. wartości ujemne wydają się być w porządku.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Ronen, jakiego pliku numeru części używasz? Nie mam tego problemu po mojej stronie. Zwykle sugeruję zwiększenie o 10. Dzięki, Jason A.

  • ronenb922@gmail.comronenb922@gmail.com Posty: 4Verified User

    Jason, dzięki za kontynuację. Używam BX4-8591A-10- (US). Konkretny plik, którego używam, obsługuje wydech Graves EVR, ale próbowałem również edytować podstawowy plik nieograniczony i uzyskałem ten sam wynik. Wartości ujemne można zapisać, a wartości dodatnie wyzerować. Jeśli jest to konkretny problem i powinniśmy raczej wyłączyć forum, daj mi znać. Dzięki jeszcze raz. Ronen

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Ronen, rozumiem o czym teraz mówisz. Próbowałem w pliku 2CR, a nie BX4. Decel Comp jest specyficzny dla BX4 na tych, które chcesz użyć map bazowych, aby pomóc wyregulować hamowanie silnikiem. Moja odpowiedź u góry powinna pomóc ci przejść przez odpowiednie kroki. W razie dalszych pytań proszę o kontakt. Dzięki, Jason A.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.