Forum wsparcia

Funkcje / pytania FTECU dla R3 / 25

Jasonsarmiento520@gmail.comJasonsarmiento520@gmail.com Posty: 9Verified User

Cześć! Z powodu zobowiązań wojskowych nie byłem w domu, dopóki od jakiegoś czasu nie bawiłem się w FTECU. Mam kilka pytań: rower, o którym mowa, to Yamaha R3 2017, wersja abs, zakupiona w Japonii. Mam również kalkulator R25, ponieważ wcześniej miałem ten rower, ale wróciłem do R3. Czy import paliwa z komputera to nowa funkcja? Nie przypominam sobie, że widziałem to, kiedy byłem w domu i bawiłem się z FtECU. Po rozmowach z FTECU i różnymi dostępnymi mapami postanowiłem wrócić do mapy podstawowej i kupić PCV, ponieważ była mapa dostosowana do dokładnie tego samego wydechu i filtra, którego używam. Przeszukałem to forum i wydaje się, że niektórzy ludzie mieli problemy z korzystaniem z funkcji importowania paliwa z komputera. Osobiście nigdy go nie widziałem, ale mogłem to przegapić, a może dodała go nowa wersja oprogramowania? Obecnie działa FTeCU flashowane ECU, a także PCV. Oczywiście uruchomiłbym tylko flashowany ECU, ale dopóki nie uda mi się skopiować tej mapy, będę musiał kontynuować konfigurację. Czy po zainstalowaniu PCV powinienem zaznaczyć lub odznaczyć pole „zapas O2”? Czy ktoś może odświeżyć mnie na immobilizerze i czy działają funkcje cięcia zwalniającego Inj? Czy mylę się, twierdząc, że redukcja przy zadawaniu obrażeń zmniejsza hamowanie silnika? Jeśli tak, czy można to regulować? Wiem, że zamieszanie w oprogramowaniu może odpowiedzieć na wiele moich pytań, ale jak wspomniano, jestem obecnie z dala od domu z powodu zobowiązań wojskowych, ale chcę być w stanie zadzierać i mieć trochę wiedzy, zanim wrócę do domu. Dziękuję z góry za pomoc!

Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć. Przeszedłem i próbowałem dodać funkcję PC Fuel Import do każdej dostępnej mapy, więc jest bardzo możliwe, że jest to nowa funkcja. Jeśli usunąłeś zapasowy czujnik O2, ustaw go na WYŁĄCZ. Cięcie zwalniające wtryskiwacza pomaga przy gwałtownym włączaniu / wyłączaniu przepustnicy. Kiedy więc wyłączenie zwalniania wtryskiwacza zostanie WYŁĄCZONE, przepustnica włączania / wyłączania będzie bardziej płynna. Dzięki, Jason A.

  • Jason, dziękuję za odpowiedź. Będę w domu za kilka dni, więc wypróbuję to. Na razie zapasowy czujnik O2 jest nadal włączony. Jeśli pozostawię to włączone, ale wyłączę je w melodiach flash, rower nie rozpozna, że jest tam, prawda? Słyszałem, że przy włączonym / włączonym czujniku ECU spróbuje wprowadzić zmiany na mapie, który rodzaj nie spełnia swojego celu, prawda? Powinienem być w domu za kilka dni, więc mogę sprawdzić, czy działa funkcja importu paliwa PCV. jeszcze raz dziękuję za odpowiedź!

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, jeśli nie masz wtyczki do układu wydechowego, możesz zostawić na nim czujnik O2 i po prostu wyłączyć go we flashu. Sugerowałbym jednak również odłączenie czujnika O2 od jego standardowej wtyczki. Dzięki, Jason A.

  • Ok, więc mogłem użyć funkcji importowania, ale niestety nie sądzę, żeby działała poprawnie. Kiedy go importuję, dzieje się tak:

    tak to wygląda przed OT2Qfvti4DYU7EZFHR

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    W zaimportowanym pliku PCV występuje uszkodzenie. Pobierz nowy plik PCV i zaimportuj go.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.