Forum wsparcia

Kiedy kontroler lambda zaczyna nagrzewać sondę 02?

Mój pierwszy czujnik 02 uległ awarii w niecały rok... Żadnych paliw wyścigowych, tylko 93 oktanowe (USA). Zadzwonili do firmy Bosch i twierdzą, że przedwczesne awarie 90% wynikają z problemów z nagrzewaniem czujnika 02. Jeśli czujnik 02 będzie mógł się nagrzać, zanim silnik osiągnie znaczną temperaturę, wilgoć na czujniku spowoduje jego pęknięcie podczas nagrzewania (jego ceramika)... Bosch twierdzi, że żywotność tych czujników wynosi 10 lat... Po prostu zastanawiasz się, w jaki sposób kontroler Active Tune Lambda steruje ogrzewaniem. Czy dzieje się to natychmiast po włączeniu zasilania (włączenie klawisza)? Czy sprawdza, czy przełącznik pracy/zatrzymania jest w trybie pracy? Czy ogrzewanie jest sterowane za pomocą PI lub PID, czy tylko wł./wył., czy liniowo? Zasadniczo, jeśli nagrzewa się natychmiast po przekręceniu kluczyka, oznacza to, że zgodnie z przedstawicielem firmy Bosch, jego awarie będą konsekwentnie pojawiać się wcześniej... Moje super tanie rozwiązanie: Przetnij przewód zasilający grzejnika (+) przy czujniku 02. Zamontuj przełącznik w przerwie w przewodzie. W ten sposób mogę poczekać, aż rower osiągnie co najmniej 40°C, zanim włączę grzejnik 02...

Komentarze

  • todd@ftecu.comtodd@ftecu.com Posty: 102Staff User

    Sekwencja strojenia A zastosowana w sterowniku jest zgodna z zaleceniami firmy Bosch.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.