Forum wsparcia

Import poprawek PCV do FTECU, 16 R1

miketilston@btinternet.commiketilston@btinternet.com Posty: 3Verified User

Po pomyślnym użytkowaniu motocykla z FTECU i PCV z AT przez 4 lata, pomyślałem, że wszystko uporządkuję i zaimportuję PCV do FTECU. Uruchamiam zawór exup i eliminatory 02........... Nie mogę ustawić pętli zamkniętej, aby wyłączyć i uruchomić zawór exup (wyrzuca to błąd zaworu exup). Wszystko wygląda dobrze, gdy importuję regulacje PCV, nawet sprawdzone na kalkulatorze niektóre wartości procentowe, wszystko wyglądało dobrze, nawet po zmieszaniu na mapie paliwa 4% w górę i 3% w dół przepustnicy. Jazda na rowerze po imporcie z wyświetlaczem AF pokazała, że tankowanie jest nadal oddalone od miejsca, w którym je ustawiłem, więc zaimportowałem kolejny zestaw poprawek i potem zaczął wyglądać jak gruszka, najpierw chciał dodać około 10-15% więcej paliwa, więc pozwoliłem mu dodaj to (PCV), następnie zrobiło się mega bogato (10-1) i chciał spuścić paliwo 1Y1bEMvDwNid, następnie jechał mega ubogo (16-1) i oba te zjawiska można było naprawdę wyczuć, gdy motocykl się hamował, ale tak było sporadycznie, ok przez 10 minut, a potem albo mega bogata, albo mega uboga. Załadowałem ponownie standardową mapę paliwową FTECU i regulacje PCV i wszystko znów jest w porządku. Co się dzieje? Czy przeskakuje z TPS-RPM do MAP-RPM, czy też występuje jakiś rodzaj sumy kontrolnej, prawie tak, jakby zmiana mapy paliwa walczyła z zamkniętą pętlą (ale mają na miejscu eliminatory 02)

Komentarze

  • todd@ftecu.comtodd@ftecu.com Posty: 102Staff User

    Power Commander powinien być uważany za głupie, prymitywne urządzenie, ponieważ może modyfikować główne wtryskiwacze jedynie przy niskich prędkościach i przy wyższych obrotach, gdy dodatkowe kopnięcia Power Commandera nie są w stanie tego skompensować. System Active Tune monitoruje i reguluje zarówno wtryskiwacze główne, jak i wtórne.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.