Forum wsparcia

Strojenie zapłonu

drz440@live.co.ukdrz440@live.co.uk Posty: 51Verified User
edytowano September 2021 w R1

Cześć, chcę wyciszyć chwytliwą przepustnicę w moim 2017 R1. Zrobiłem wiele eksperymentów z celami AFR activetune i znalazłem całkiem fajne miejsce. Jednak wciąż mam problemy z obszarem 4000 obr./min. Myślałem o wykorzystaniu rozrządu zapłonu do pomocy, czy przyśpieszenie zapłonu wokół tego obszaru pomoże? Rozważałem również wypróbowanie zmian zapłonu z celami FTECU AFR, aby zobaczyć, jak to działa, ponieważ w przeszłości ta mapa była dobra. Czy stół AFR został opracowany na hamowni i czy nadaje się do układu wydechowego de cat i filtra powietrza K&N? Dziękuję

Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Jest wiele rzeczy, które możesz dostosować, aby w tym pomóc. Oczywiście chcesz mieć pewność, że tankowanie TPS i MAP jest na miejscu. Sugerowałbym również przyjrzenie się swoim mapom bazowym ETV, może mógłbyś wygładzić tam kilka obszarów, aby pomóc w rozwiązaniu bieżącego problemu. Możesz pobawić się z Ignitionem, ale myślę, że możesz odpowiednio dostosować mapy tankowania i ETV. Wszystko jest opracowywane na hamowni i dodatkowo testowane na torze wyścigowym. Dzięki, Jasonie A.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.