Forum wsparcia

Błąd P062F specyfikacji MT10 UE

Cześć; Mam tutaj MT10 ze specyfikacją UE 2016, który jakiś czas temu był flashowany nieograniczonym binem FT Ecu - B678591A00. Wszystko działało dobrze. Niedawno przełożyłem go z powrotem do kosza zapasowego z wyłącznikiem ogranicznika prędkości i wyłączonym AIS. Teraz ECU zgłasza błąd P062F (błąd EEPROM) i błąd P1400 (AIS). Dodatkowo tempomat już nie działa. Czy anydobudy może pomóc rozwiązać te problemy? Pozdrowienia; Michał

Komentarze

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Przejdź do modułu Menedżera kodów diagnostycznych i odznacz pole nieprawidłowego działania układu wtryskowego powietrza wylotowego P1400 oraz ogólne ostrzeżenie modułu kontroli wewnętrznej P062F, a następnie ponownie zamień. Jaki jest numer części do twojego ECU? Jakie modyfikacje wprowadziłeś do swojego MT-10?

  • info@motokofeina.plinfo@motokofeina.pl Posty: 4Verified User

    Cześć, Numer części to B678591A00. Rower ma zainstalowany pełny system Akrapovic z eliminatorem exup. Dostępne są standardowe czujniki lambda. Czy odznaczenie tych błędów sprawi, że tempomat znów będzie działał? Pozdrawiam Michał

  • info@motokofeina.plinfo@motokofeina.pl Posty: 4Verified User

    Witam ponownie; Rower wydaje się działać lepiej (bez błędów FI), ale teraz mamy problem z tempomatem - gdy jest aktywny (ale prędkość nie jest ustawiona), układ CC wyłącza się po około 15-20 kilometrach (brak światła FI, światło CC miga, prędkość nie może być ustawiona). Co może powodować tego rodzaju problem? Pozdrowienia; Michał

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Tempomat na FZ / MT-10 jest BARDZO drażliwy ze względu na swój sprzęt. Istnieje wiele komponentów, których używa do uruchamiania systemu, a jeśli jeden z tych elementów nie jest dostosowywany, powoduje to błąd lub nieumyślne wyłączenie. Ważną rolę odgrywają cylinder przełącznika tylnych świateł hamowania, włączniki światła przedniej dźwigni hamulca, przełącznik dźwigni sprzęgła i czujnik TPS. Proszę dokładnie sprawdzić wszystkie te komponenty pod kątem prawidłowej regulacji i działania, szczególnie jeśli zmieniłeś coś takiego jak uchwyty kierownicy, dźwignie, podnóżki / tylne zestawy itp.

  • info@motokofeina.plinfo@motokofeina.pl Posty: 4Verified User

    Cześć, dziękuję za odpowiedź. Problem polega na tym, że wszystko działało dobrze, zanim tydzień temu sflashowałem go do kosza z zapasami (z niewielkimi zmianami wspomnianymi powyżej). Tak więc ECU było już dawno sflashowane za pomocą FT Suite (nieograniczona mapa) i nie było problemów ani z błędami, ani z tempomatem. Tydzień temu sflashowałem go do kosza i pojawiły się problemy. Na rowerze nie wprowadzono żadnych zmian. Tylko reflash. Czy istnieje jakakolwiek procedura ponownej kalibracji TPS?

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, sprawdziłbym kalibrację TPS z waszej instrukcji serwisowej. Jeśli uważasz, że jest to spowodowane przez lampę błyskową, a następnie prześlij ją ponownie bez ograniczeń i powiedz mi, czy nadal masz problem, czy nie. Dzięki, Jason A.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.