Forum wsparcia

Popping

jkdad212@gmail.comjkdad212@gmail.com Posty: 6Verified User

Zrobiłem flash i użyłem nieograniczonego pliku. Zainstalowałem również filtr K&H, gdy miałem wyłączony zbiornik. Teraz wyskakuje mi zwalnianie, którego wcześniej nie miałem. M4 tylko wsuwa się i nie ma innych modów poza nowym filtrem. Normalny, czy powinienem użyć pliku magazynowego, ponieważ nie mam pełnego wydechu?

Komentarze

  • Navidtourian@hotmail.comNavidtourian@hotmail.com Posty: 28Verified User

    Wyskakiwanie spowolnienia zdarza się nawet z fabrycznym ECU, ale trudno to usłyszeć z powodu tłumika/poślizgu OEM. Teraz możesz to usłyszeć więcej, ponieważ zarówno flashowanie ECU, jak i poślizg jest mniej ograniczony. Możesz znacznie zmniejszyć opóźnienie zwalniania, instalując płytki blokujące i wyłączając AIS, ale pamiętaj, że doprowadzi to do uszkodzenia katalizatora z czasem. Mam nadzieję że to pomoże.

  • jkdad212@gmail.comjkdad212@gmail.com Posty: 6Verified User

    Dziękuję!

  • jkdad212@gmail.comjkdad212@gmail.com Posty: 6Verified User

    Nie przeszkadza mi to, po prostu upewniam się, że to nie oznacza, że mój rower nie działa optymalnie.

  • jkdad212@gmail.comjkdad212@gmail.com Posty: 6Verified User

    Właściwie poczekaj… Miałem ten sam poślizg przed flashem i nie dostałem tego. Trochę, ale nie tak.

  • Navidtourian@hotmail.comNavidtourian@hotmail.com Posty: 28Verified User

    Cieszę się, że informacje pomogły. Po flashowaniu ECU nie ma ograniczeń dotyczących AFR i ETV, dlatego może być więcej UHC. Więc kiedy AIS wstrzyknie więcej powietrza, będzie więcej eksplozji (trzaskania)!. Nie uszkodzi to silnika, ale uszkodzi CAT.

  • Navidtourian@hotmail.comNavidtourian@hotmail.com Posty: 28Verified User

    Jeśli chodzi o "optymalne działanie", można to osiągnąć za pomocą urządzenia do automatycznego dostrajania (nie jestem pewien, czy FTECU oferuje to dla twojego roweru), jeśli nie, możesz skorzystać z automatycznego dostrajania DynoJet lub dostroić hamownię w sklepie wydajności ( jednak nawet to nie byłoby optymalne 100% ze względu na temperaturę i wilgotność powietrza w czasie strojenia hamowni)

  • jkdad212@gmail.comjkdad212@gmail.com Posty: 6Verified User

    Dzięki jeszcze raz. Oczywiście wiesz, o czym mówisz, więc jeszcze jedno pytanie. FTECU posiada funkcję importującą mapy paliwowe PC5. Załadowałem mapę, która jest bardzo zbliżona do mojej konfiguracji. Teraz gdy przekręcam przepustnicę powyżej 75% czuję spadek paliwa. Wszystko jest w porządku, dopóki nie osiągnę pełnego gazu. Wystarczy spadek, aby rower nie rozpędzał się. Jakieś pomysły na ten temat?

  • Navidtourian@hotmail.comNavidtourian@hotmail.com Posty: 28Verified User

    Dziękuję. Wciąż się uczę .... Cóż, nie sądzę, że twój rower ma ETV, więc faktycznie opens100%, gdy dasz mu pełną przepustnicę, nawet powiedzmy, że ma ETV, ponieważ sflashowałeś ECU otworzy wszystkie tak więc to nie może być problem Bardzo trudno by było powiedzieć bez patrzenia na trym paliwa który sprowadziłeś z PCV ale myślę że problem jest z mapą paliwa którą sprowadziłeś jakie podłoże więcej paliwa to konieczne na wyższym Obroty. Czy próbowałeś tylko nieograniczonego pliku, aby sprawdzić, czy taka sama sytuacja się wydarzy? Import paliwa PCV może stwarzać problemy, napotkałem kilka problemów, że musiałem ręcznie wyregulować trym paliwa i wreszcie dodałem Autotune lub aktywne strojenie z docelowym AFR. Ponieważ ostatnio sflashowałeś ECU, nie sądzę, że problem jest z CAT, chyba że minęło trochę czasu od sflashowania ECU. Mam nadzieję że to pomoże!

  • jkdad212@gmail.comjkdad212@gmail.com Posty: 6Verified User

    Właśnie błysnąłem kilka dni temu. To musi być mapa paliwowa, którą dziś umieściłem, bo przepustnica wcześniej tego nie robiła. Powinienem chyba po prostu wrócić i jeździć na rowerze zamiast majstrować, ale uwielbiam majstrować!

  • Navidtourian@hotmail.comNavidtourian@hotmail.com Posty: 28Verified User

    To samo tutaj....Ja też lubię majstrować... Myślę, że problem zniknie po sflashowaniu z plikami bez ograniczeń bez importowania mapy paliwa z PCV. Powodzenia, jedź bezpiecznie i ciesz się jazdą👍

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.