Forum wsparcia

Status: Fail: Brak błędu odpowiedzi podczas próby połączenia.

jshonblom@live.comjshonblom@live.com Posty: 6Verified User
  1. Próbuję flashować swój ECU po raz pierwszy. Moje kroki repro to Kliknij przycisk Napisz ECU.
  2. Monit prosi mnie o włączenie roweru, robię to
  3. Zostaję zapytany, czy chcę zastosować licencję do ECU, klikam tak. Oprogramowanie żeni licencję na ECU
  4. zostanę poproszony o włączenie rower off, mam to zrobić, a następnie kliknij przycisk OK
  5. dostaję komunikat, Pisanie ECU: pod klucz na, mam to zrobić, a następnie kliknij OK
  6. Stan idzie do łączenia i następnie przechodzi do Status: Fail: Brak odpowiedzi
  7. Kilka razy przeszedłem przez moją instalację, upewniając się, że szpilki zostały wepchnięte. Przesunąłem przewód uziemiający po całym rowerze, ale wciąż mam te same problemy. Obecna lokalizacja przewodu uziemiającego jest zalecanym miejscem pod zbiornikiem, które nieco przeszlifowałem. Mój multimetr wskazuje 12, więc wydaje się, że jest to solidny punkt. Jakaś myśl o tym, co się dzieje, bardzo frustrująca?


Komentarze

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Brak odpowiedzi oznacza, że wystąpił problem ze sprzętem, oprogramowanie wysyła ping do ECU, ale nie otrzymuje żadnej odpowiedzi. Sprawdź dokładnie wszystkie połączenia. Możesz użyć testu sprzętu w oprogramowaniu. Przejdź do Pomoc> Testuj interfejs> Wejścia Nie zwracaj uwagi na kolorowe kropki, interesują Cię tylko liczby, które są wyświetlane. Czerwony przewód to # 1, pomarańczowy przewód to # 2, żółty przewód to # 4, a czarny przewód to GND. Gdy wszystko jest połączone, ale with no power to the ECU, dopuszczalne dane wejściowe to 0, 10, 20 lub 30. Jeśli nie widzisz tych liczb, sum of the second digit indicates the bad wires. Na przykład, jeśli zobaczysz „36”, 6 oznacza, że Pomarańczowy # 2 plus Żółty # 4 nie mają ciągłości. Gdy wszystko jest połączone i the ECU powered, dopuszczalne dane wejściowe to 6, 16, 26 i 36. Jeśli nie widzisz tych liczb, look at the second digit. Jeśli otrzymasz 1, 3, 5 lub 7, oznacza to możliwe złe połączenie z czerwonym przewodem. Jeśli zobaczysz 2, oznacza to złe połączenie z żółtym przewodem. A 4 oznacza złe połączenie przewodu pomarańczowego. A 0 oznacza złe zasilanie ECU; sprawdź dodatnie przewody 12V i wspólne GND.

  • jshonblom@live.comjshonblom@live.com Posty: 6Verified User

    Hej Kent, użyłem testu sprzętowego w oprogramowaniu. Kiedy wszystko zostało podłączone i klucz był wyłączony, dostałem numer 30. Zobacz zrzut ekranu:

    Kiedy włączyłem klucz i zasiliłem ECU otrzymałem 36. Zobacz zrzut ekranu:

    Przeszedłem przez te same kroki, co wcześniej, i otrzymał ten sam błąd Fail No Response. Co następne? -Jason

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Podaj nam numer części ECU i numer pliku, który próbujesz flashować.

  • jshonblom@live.comjshonblom@live.com Posty: 6Verified User

    Mój numer części ECU to 2RC-8591A-20 (2018 xsr700) Oto zrzut ekranu z pliku w zakładce urządzenia. Jest to niestandardowy, zabezpieczony plik z 2 Wheel Dyno Works. Zapytałem ich, dlaczego plik odzwierciedla 2RC-8591A-00 (czyli „15 FZ-07”), a nie 2RC-8591A-20. Wspomnieli, że jest to błąd / usterka w oprogramowaniu FTECU i że wszystkie pliki FZ / MT / XSR700 będą wyświetlać -00 na karcie urządzeń i że rzeczywiście jest to dla ECU 2RC-8591A-20.

    Próbowałem również użyć pliku publicznego: 2018 MT-07 - 2RC-8591A-20 (USA) - pliku Unrestricted.ftm, ale okazało się, że otrzymałem ten sam błąd Brak błędu odpowiedzi Dzięki, -Jason

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Czy możesz wypróbować plik XSR700 z pakietu tuningu, aby zobaczyć, jak się to okaże?

  • jshonblom@live.comjshonblom@live.com Posty: 6Verified User

    Jedynym zapasowym plikiem xsr700 jest plik (CA), więc wypróbowałem plik 2018 MT-07 - 2RC-8591A-2- (US) - StockECU.ftm, który również nie działał. Zobacz zrzut ekranu:

    Myśli?

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Sprawdź napięcie po stronie uprzęży po stronie roweru. Zdejmij nasadkę ochronną i użyj woltomierza, aby sprawdzić te kombinacje: Z kluczem / zapłonem w pozycji ON, Pomarańczowy przewód do GND powinien wskazywać 5V, Żółty przewód do GND powinien wskazywać 5V, Czerwony przewód do GND powinien wskazywać 12V. Następnie przesuń czerwony przewód do żółtego drutu; jeśli usłyszysz zalewanie pompy paliwa, wystąpił problem z wiązką. Jeśli nie, to dobrze. Następnie przełóż czerwony przewód do przewodu Orange; ponownie, jeśli usłyszysz zalewanie pompy paliwa, oznacza to problem z uprzężą. Jeśli nie, to dobrze. Daj nam znać, co znajdziesz.

  • Snetme.nathan@aim.comSnetme.nathan@aim.com Posty: 1Verified User

    Mam bardzo podobny problem. Czy to zostało rozwiązane? Jeśli tak, jakie jest rozwiązanie?

  • jshonblom@live.comjshonblom@live.com Posty: 6Verified User

    Właśnie sprawdziłem napięcie wiązki bocznej roweru i stwierdziłem, że pomarańczowy do GND to 5V, żółty do GND to 5V, ale napięcie czerwonego do GND wynosi 0,1. Wydaje się, że problem polega na tym, że próbowałem jeszcze bardziej osadzić czerwoną szpilkę, popychając drut głębiej palcami, jak również przesuwając spinacz biurowy obok drutu, aby popchnąć metalowy kołek w dół. Czy masz jakieś wskazówki na ten temat? Nadal nie otrzymuję odczytu napięcia na czerwonym przewodzie. Odczyt rezystancji na przewodzie wynosi 0,1-0,2. Myśli? Po prostu chcę jeździć, czy powinienem patrzeć na zakup uprzęży bocznej, ponieważ ta metoda nie działa tak dobrze?

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Tak, czerwony przewód zasilający nie łączy się. Jeśli spojrzysz na powierzchnię złącza, czy widzisz któryś z pinów? Powinieneś być w stanie zobaczyć przynajmniej trochę metalu w małym otworze, w którym czerwona szpilka jest włożona po przeciwnej stronie.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Czy jesteś pewien, że w prawidłowym otworze pinowym znajduje się czerwony pin przewodu? Włożenie szpilki i uzyskanie dobrego połączenia nie powinno być trudne.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Wykonaj wszystkie wymienione wcześniej kontrole sprzętowe.

  • jshonblom@live.comjshonblom@live.com Posty: 6Verified User

    To był przypadek błędu użytkownika. Ponownie przejrzałem kroki instalacji i odkryłem, że umieściłem pomarańczową szpilkę w sześciu odstępach od strony 32, a nie sześć pól od strony 17 w środkowym rzędzie. Byłem w tunelowaniu, żeby upewnić się, że szpilki są raczej we właściwym miejscu niż we właściwym miejscu. Po przeniesieniu pomarańczowej szpilki w odpowiednie miejsce mogłem bez problemu napisać do ECU. Dziękujemy za pomoc podczas tego procesu. -Jason

  • chrisgardellchrisgardell Posty: 48Staff User

    Wiem, że to rozwiązano, ale ważne jest, aby pamiętać, że czerwony przewód na uprzęży po stronie roweru nie jest mocą. Nie spodziewałbyś się, że napięcie będzie z niego normalnie pobierane, ale dostarczenie napięcia do tego przewodu przez przejście go na żółty lub pomarańczowy powinno uniemożliwić zalanie pompy paliwa.

  • travis_reeder@hotmail.comtravis_reeder@hotmail.com Posty: 1Verified User

    Ten problem występuje teraz. Przejrzałem instalację sprzętu rowerowego ze wsparciem FTECU (przy okazji fantastyczne) i stwierdziłem, że wszystko zostało poprawnie podłączone, a test interfejsu wyświetlał również prawidłowe liczby. Będąc tym całkowicie zdumiony i desperacko dostrajając mój XSR700 2018, mam teraz zestaw flashowy ECU. Niestety nadal otrzymuję komunikat „Status Fail: brak odpowiedzi ...” dokładnie tak, jak opisano w pierwszym poście tutaj. Nadal pracuję z pomocą techniczną, ale jeśli ktoś ma jakieś pomysły, jak to naprawić, byłbym wiecznie wdzięczny.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Travis, wyślij wiadomość e-mail na adres sales@ftecu.com w sprawie twojego problemu.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.