Forum wsparcia

Gsxr1000 2018 z pełnym wydechem chciał używać bez ograniczeń, ale mapy paliwowe wydają się nietknięte.

RoninRonin Posty: 9Verified User
edytowano March 2021 w GSXR 1000

Witam, jestem nowy w strojeniu i uczę się w locie, dobrze przyjrzałem się plikom ograniczonym vs nieograniczonym zauważyłem, że różnice były tylko w ustawieniach zapłonu, ETV i ECU jak w wentylatorach, czujniku o2, zaworach wydechowych itd ... ale nie zauważyłem żadnej różnicy w mapach paliwa, więc wybacz mój brak wiedzy, ale z mojego zrozumienia, że wybór roweru lub dodanie pełnego wydechu sprawi, że rower będzie bardzo chudy i sprawi, że będzie bardziej bogaty lub zrównoważony W tym celu trzeba dotknąć map paliwowych tps, więc dlaczego nieograniczone mapy wszystkie z nich dla gsxr1000 2017+ mapy paliwowe nietknięte jako ograniczone (zapas)? uważam, że nieograniczone mapy są zbalansowane w A / F i gotowe do użycia dla prawie wszystkich nagłówków na rynku wtórnym, mam nadzieję, że nauczę się od was więcej iz góry dziękuję.

Tagged:

Komentarze

  • SMFreakSMFreak Posty: 18Verified User

    Masz to poprawnie. Możesz zaimportować mapę paliwową do komputera PC lub Bazzaz bez ograniczeń, a tym samym zmienić sposób tankowania.

  • RoninRonin Posty: 9Verified User
    edytowano March 2021

    @SMFreak dziękuję, rozumiem to teraz, ale wszelkie powody, dla których mapy paliwowe pozostawiły zapas na nieograniczonych mapach dla gsxr1000 2017+, ponieważ zauważyłem, że mapy paliwowe zostały zmienione na (cbr1000 2017) bez ograniczeń, mam na myśli, że to dlatego, że gsxr działa trochę bogato fabryki i nie był potrzebny, czy też został na stanie, aby ludzie mogli go edytować na hamowni? z tego, co rozumiem, nieograniczone mapy są gotowe do użycia dla roweru z pełnym wydechem, stosunek A / F będzie na nich sprawiedliwy, więc z Suzuki trochę mnie to dezorientuje, ponieważ mapy paliwa pozostały nietknięte.

  • SMFreakSMFreak Posty: 18Verified User
    edytowano March 2021
    • Jeśli mnie o to pytasz, widzę to jako dwie różne rzeczy. Możliwość zniesienia wszystkich tych ograniczeń to jedno, a drugie to tankowanie. Tankowanie zależy również od używanego systemu. Prawdą jest, że również dla mojego modelu EU 2020 nie jestem pewien co do stosunku A / F używając nieograniczonej mapy z pełnym systemem Akra, ale przygotowałem kilka nieograniczonych map z importowanymi mapami PC i Bazzaz (TPS vs RPM można zmienić). Prędzej czy później wrzucę je do ECU i spróbuję. W przypadku GSXR, jeśli widzieliście, że istnieje pełna mapa systemu Graves Motorsport innej firmy, w której dostrajane jest tankowanie, dotyczy to amerykańskiego ECU. Jeśli chcesz dostroić mapę do swojego roweru za pomocą FTECU, będzie dobrze znaleźć np. Tuner PC, aby mógł tymczasowo podłączyć PC5 do byke i go dostroić. Po dostrojeniu tuner usuń PC5 i może dać ci plik pvm do zaimportowania do nieograniczonej mapy FTECU. Myślałem o tym również w przypadku mojego roweru. Na witrynie PC można wziąć te melodie dla importu do nieograniczonego: 20-050-002
    • Yoshimura Alpha T pełnego systemu Zdjęcie lub wtórnym filtrem powietrza
    • 20-050-003
    • Strzałka pełny zarys wydechowy Zdjęcie lub nieoryginalny filtr powietrza
    • M20-050- 001
    • Standardowy wydech, standardowy filtr powietrza

    Maybe somebody from FTECU support can tell us if they know it where we are with AF ratio using just unrestricted map with stock fuelling on byke with full system and more flow air filter as example. If we are lean there is a risk of damaging engine.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Tankowanie między zapasami a nieograniczonymi to nie to samo, wartości procentowe wtryskiwaczy wtórnych są różne.

  • SMFreakSMFreak Posty: 18Verified User

    Czy do tej różnicy się odnosisz, zaczynając od 13400 obr / min dla wtryskiwacza pomocniczego?


  • RoninRonin Posty: 9Verified User
    • @SMFreak tak myślałem tak samo jak ty, jak ja pobrane:
    • 20-050-002
    • Yoshimura Alpha T pełny system Stock lub nieoryginalny filtr powietrza
    • 20-050-003
    • Strzałka Stock pełny wydechowy zarys albo nieoryginalne filtra powietrza
    • M20-050 -001
    • Standardowy wydech, podstawowy filtr powietrza
    • Trzymałem je na moim pulpicie kilka tygodni temu na wszelki wypadek lub jako punkt odniesienia. @kento_ftecu Zauważyłem zmianę z wtryskiwaczami wtórnymi więc z mojego zrozumienia to jest Twoja metoda na wzbogacenie motocykla? jeśli tak, to dlaczego zaczyna się od 13400 obr / min, gdzie ludzie nie jeżdżą z taką prędkością / obr / min?
  • SMFreakSMFreak Posty: 18Verified User

    Najważniejsze jest, aby po modyfikacjach układu wydechowego i wlotu powietrza (pełny wydech z usuniętymi O2 i EXCVA) i filtrem powietrza o wyższym współczynniku CFM nie był ubogi z nieograniczoną mapą w celu oszczędzania silnika. Lepiej być po bogatej stronie niż po szczupłej. Jednak najlepszym podejściem jest dostrojenie AFR ...

  • RoninRonin Posty: 9Verified User
    edytowano March 2021

    @SMFreak tak, więc nie jestem pewien, dlaczego edytowali czas zapłonu, wtryskiwacz wtórny, hamowanie silnikiem i zignorowali mapy paliwa.

    Jak widzisz, klocki nie lubią dotykać zapłonu, chyba że rower używa nitro lub turbo, jak mocno edytowane, co źle zrobisz, to użyj nieograniczonej mapy, ale ustaw czas zapłonu z powrotem, pozostaw wtryskiwacze pomocnicze i hamowanie silnikiem zmodyfikowane przez FTecu ( chcę tego spróbować), a następnie wgraj mapę paliwową z PC5 i zadzwoń na jeden dzień.

  • SMFreakSMFreak Posty: 18Verified User

    Spróbujmy usłyszeć od wsparcia @kento_ftecu @jason@ftecu.com Czy możesz nas zaktualizować, jak narodziła się nieograniczona mapa, po jakiejś melodii na Dyno, czy jest to po prostu usunięcie ograniczeń w stosunku do mapy magazynowej? Jak wspomniano w innym wątku, ta mapa jest dla pełnego systemu, jeśli paliwo utrzymuje się na stanie, czy ma to jakikolwiek negatywny wpływ na silnik (np. Bycie chudym) i jak się upewnić, że z tą mapą mamy maksymalną wydajność z byke? Czy polecasz strojenie paliwa bez ograniczeń i jakie podejście sugerujesz, ponieważ tunery zwykle nie mogą bezpośrednio dostroić ECU, ale raczej urządzenia innej firmy, takie jak PC, Bazzaz itp. Dzięki

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć wszystkim, wszystkie nasze pliki bez ograniczeń są albo zbudowane na podstawie roweru, który mamy tutaj na naszej hamowni, albo przez naszego zewnętrznego programistę w ich sklepie. Robimy to, aby sprawdzić, czy publicznie oferujemy dobry plik. Okazało się, że w tym przypadku zapasowe paliwo działa najlepiej jako ogólny plik do pracy z różnymi markami spalin. Tylko dlatego, że tankowanie zapasów działa dobrze dla nas tutaj, nie oznacza, że będzie działać świetnie w Twoim regionie. Nasza siedziba znajduje się w Orange w Kalifornii, na poziomie morza przy niewielkiej lub zerowej wilgotności. Klimat w Twoim regionie może być zupełnie inny niż nasz. Jedynym sposobem, w jaki możesz kiedykolwiek uzyskać maksymalne osiągi ze swojego motocykla, jest dostrojenie hamowni w regionie, w którym jeździsz na rowerze, lub jednostka ActiveTune do tankowania. Jednak obecnie nie oferujemy zestawu ActiveTune dla tego roweru. Istnieje tak wiele drobnych różnic we wszystkich silnikach i konfiguracjach modyfikacji, że nie ma pliku „jeden rozmiar dla wszystkich” dla maksymalnej wydajności. Oczywiście, możesz użyć naszego pilnika, a Twój rower będzie działał znacznie lepiej niż standardowy ze względu na usunięte ograniczenia prędkości i przełożeń, ale maksymalna wydajność zawsze musi pochodzić z tuningu hamowni. Przesłanie pliku PC5 jest zwykle najlepszym sposobem na rozpoczęcie pracy z podstawową mapą paliwa dla Twojego roweru. Należy jednak pamiętać, że mapa tankowania zbudowana wokół standardowego ECU na ogół nic ci nie da. Najlepiej przesłać mapę paliwa PC5 opartą na ECU, który był już flashowany. W naszej sytuacji ten rower wydawał się lubić tankowanie dobrej, uniwersalnej mapy bazowej. Pamiętaj tylko, że może to nie być to samo w Twojej sytuacji. Dzięki, Jason A.

  • SMFreakSMFreak Posty: 18Verified User

    @jason@ftecu.com Ok, mówi się, że nieograniczona mapa jest stworzona dla pełnej konfiguracji układu wydechowego z usuniętym lub przynajmniej wyłączonym O2. Oznacza to, że Twój byke na Dyno lub niezależny deweloper miał taką konfigurację i korzystanie z nieograniczonej mapy z tankowaniem zapasowym wykazało prawidłowe tankowanie pod względem AFR i dobry punkt wyjścia. Nie ma obawy o tankowanie zapasowe a te zmiany mają być ubogie i uszkodzić silnik? Czy otrzymałem to poprawnie? W przypadku importu PC5, co powiedziałeś w ostatnim akapicie powyżej, radzisz importować PC5 przez już flashowany ECU z nieograniczoną mapą, a nie z mapą zapasów? Z mojej perspektywy jest to oczywiste. Proszę potwierdzić. Z pewnością najlepszą opcją jest lokalny tuner na Dyno z tymczasowo zainstalowaną jednostką PC5 tylko po to, aby wygenerować odpowiednią mapę, która zostanie przesłana jako plik do importowania do nieograniczonego oprogramowania FlashTune. Tak właśnie rozumiem te rzeczy.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, zgadza się. To też jest poprawne. Możesz umieścić mapę paliwa na PC w pliku zapasowym lub nieograniczonym. Jedyne, o czym mówiłem, dotyczy tego, w jaki sposób tworzone są pliki dotyczące tankowania komputera. Nie zawsze są wykonane z flashowanym ECU, więc mogą występować drobne różnice między mapą paliwa na podstawowym ECU a mapą paliwa na Unrestricted ECU. Dzięki, Jason A.

  • SMFreakSMFreak Posty: 18Verified User

    Dziękuję Jason. Dobrze wiedzieć, że nie jest tak źle, aby tankować zapas paliwa z nieograniczoną mapą, która zwykle obejmuje pełny wydech, inny filtr powietrza itp., Dopóki nie znajdziemy najlepszego sposobu na dostrojenie również mapy paliwa na konkretnym rowerze.

  • RoninRonin Posty: 9Verified User

    Byłem tak zajęty życiem, właśnie sflashowałem mój rower i wszystko działa dobrze, dziękuję Jason, Kento i SMfreak i mam nadzieję, że wszyscy dobrze sobie radzicie jutro zainstaluję pełny system


  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, cieszę się, że działa dobrze, rower wygląda dobrze! Cieszyć się! Dzięki, Jasonie A.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.