Forum wsparcia

Pytanie flash ECU MT09

m.reeder90@gmail.comm.reeder90@gmail.com Posty: 7Verified User

Mam MT09 2019 z filtrem K&N i pełnym wydechem Akry i wątpię, czy lampa błyskowa ECU w ogóle zadziałała. Korzystając z mapy Unrestricted BS2-8591A-10 (US) mam domyślnie ustawiony tryb A na true, po flashowaniu ECU uruchamiam rower i nadal jest ustawiony na standardowy, więc zastanawiam się, czy mapa nieograniczona została w ogóle flashowana na ECU.

Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, czy twój numer części ECU pasuje do pliku, który sflashowałeś do roweru? Czy jesteś w stanie dokonać odczytu swojego ECU? Dzięki, Jason A.

  • m.reeder90@gmail.comm.reeder90@gmail.com Posty: 7Verified User

    Tak, numer części ECU pasuje do pliku nieograniczonego, którego użyłem do flashowania (popełniłem ten błąd początkowo, zanim się zorientowałem). Próbowałem odczytać ECU, ale dało mi to powiadomienie, że nie mam licencji na ECU, co nie jest prawdą, ponieważ niedawno kupiłem jednostkę stołową i jest to jedyny ECU, na którym był używany. Dziękuję za szybką odpowiedź

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, czytając ECU, upewnij się, że masz już otwarty podobny plik, aby oprogramowanie mogło go użyć jako odniesienia. Spróbuj odczytać ECU i postępuj zgodnie z instrukcjami. Jeśli nadal otrzymujesz komunikat o błędzie, podaj dokładny komunikat. Status licencji jest dla Ciebie potwierdzony, więc powinieneś go przeczytać. Dzięki, Jason A.

  • m.reeder90@gmail.comm.reeder90@gmail.com Posty: 7Verified User

    Po udanym odczycie upewniłem się, że domyślny tryb A jest ustawiony na true, napisałem ECU i nadal bez zmian, rower nadal uruchamia się w trybie standardowym.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, czy otrzymujesz kontrolki check engine lub błędu na rowerze? Wygląda na to, że flashowanie przebiega pomyślnie, ale może wystąpić błąd z tym określonym ustawieniem. Dzięki, Jason A.

  • m.reeder90@gmail.comm.reeder90@gmail.com Posty: 7Verified User

    Tak, kontrolka Check Engine zapala się przy każdym błysku. Rower rusza i jedzie.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, a kontrolka check engine świeci się podczas jazdy? Jeśli tak, jaki jest kod błędu? Dzięki, Jason A.

  • m.reeder90@gmail.comm.reeder90@gmail.com Posty: 7Verified User

    tak świeci się podczas jazdy, wyrzuca 10 oddzielnych kodów p0108 p0113 p0118 p0123 p0223 p1602 p1605 p1607 p2122 p2128

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, na pewno masz problem ze swoim motocyklem, jeśli otrzymujesz wszystkie te kody. Czy flashowałeś boczną lampę rowerową lub ławkę w tym ECU? Dzięki, Jason A.

  • m.reeder90@gmail.comm.reeder90@gmail.com Posty: 7Verified User

    To była lampa błyskowa dla tego ECU

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, jeśli spojrzysz na swoje kody, zobaczysz, że to wszystkie czujniki, które nie wydają się komunikować poprawnie. To tak, jakby nie otrzymywały odpowiedniego uziemienia lub sygnału. Chciałbym, żebyś sprawdził złącza ECU i upewnił się, że nie ma luźnych pinów. Widziałem ten problem, gdy ludzie instalują boczne szelki roweru i nie zdają sobie sprawy, że poluzowali się kolejna szpilka. Czasami samo wyjęcie ECU w celu uzyskania lampy błyskowej może spowodować, że szpilka nie zostanie osadzona. Kołek nadal będzie w złączu, więc bardzo trudno go stwierdzić, ale w rzeczywistości nie zostanie wciśnięty do końca, aby uzyskać właściwy kontakt. Dzięki, Jason A.

  • m.reeder90@gmail.comm.reeder90@gmail.com Posty: 7Verified User

    Po dość dokładnym przejrzeniu wiązki wyglądało na to, że nie ma żadnych luźnych złączy, włożyłem je z powrotem, aby się upewnić, ale niestety nadal pobiera te same kody.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.