Forum wsparcia

Czy mogę używać zaworu wydechowego z nieograniczonym pilnikiem? 2018 R1M

newsh@aol.comnewsh@aol.com Posty: 3Verified User

Jak wyżej, wypatroszyłem kota i załadowałem plik Unrestricted. Zawór wydechowy nie otwiera się, gdy zwiększam obroty silnika. Chciałbym, aby zawór zamykał się normalnie przy niskich obrotach, aby był ciszej w mieście. czy to możliwe?

Komentarze

  • newsh@aol.comnewsh@aol.com Posty: 3Verified User

    Trochę szczegółów Mam zapasowy catbox, który wypatroszyłem z Exupem na miejscu i podłączonymi kablami. Sflashowałem ECU plikiem Unrestricted. Miałem wcześniej 2CR, ale zauważyłem, że w tej wersji BX4 nie ma przełącznika włączania / wyłączania dla Exup (lub AIS lub zamkniętej pętli), tylko menedżer diagnostyki. Pytanie brzmi, czy Exup będzie działał normalnie, czy jest niedostępny w nieograniczonym pliku? (Właściwie wydaje się być w tej chwili trzymany w pozycji zamkniętej, bazując na uruchomieniu roweru i wciśnięciu gazu, jeśli spróbuję otworzyć zawór kluczem, siłownik zatrzaskuje go). A może zacznie działać, jeśli ponownie włączę odpowiednie kody? (a może nie robię tego wystarczająco mocno, siedząc na trybunach, aby otworzyć!) To, co chciałbym, to kompromis z zamkniętym zaworem - przyjemny i cichy, przy niskich obrotach, do przechadzania się po wioskach (i rozmów z policjantami co zdarza się coraz częściej w Wielkiej Brytanii / Europie), ale zwalnia, gdy włączam gaz. Szczególnie interesują mnie zyski między 6-7 tys., Które najbardziej odczuję na trasie. I oczywiście ulepszenia w reakcji przepustnicy. Mam nadzieję, że to ma sens!

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, nie ma możliwości dostosowania sposobu działania EXUP. W przypadku pliku nieograniczonego domyślnie ustawienie będzie wyłączone i nie będzie pokazywać kodów, jeśli pole nie jest zaznaczone. Testując to, zrób to na stojaku rowerowym, jeśli nie masz hamowni i przejdź przez zakres biegów w wielu punktach przepustnicy. Jeśli nigdy nie widzisz go otwartego, spróbuj flashować plik zapasowy do roweru i przeprowadź te same testy. Graves Motorsports dokonuje specyficznego tuningu EXUP za pomocą specjalnych wydechów. Jeśli nie masz jednego z ich wydechów, może sprzedaliby ci plik z niestandardowym tuningiem EXUP, który by działał dla ciebie. Dzięki, Jason A.

  • newsh@aol.comnewsh@aol.com Posty: 3Verified User

    Ok dzięki. Korzystając ze strony menedżera diagnostyki, włączyłem ponownie 4 kody związane z zaworem wydechowym w pliku nieograniczonym i sflashowałem zmiany. Teraz widzę ruch Exup, kiedy zwiększam obroty silnika, więc wygląda na to, że działa. Czy mogę włączać i wyłączać AIS tą samą metodą? To znaczy, że sprawdzenie odpowiednich kodów usterek włącza go, a odznaczenie wyłącza? Czy to zadziała z O2? dzięki

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, cieszę się, że ci się udało. Tak, te funkcje będą działać w ten sam sposób. Dzięki, Jason A.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.