Forum wsparcia

Problem szybkozłącza mt07

13

Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć. Próbowałeś zmienić czas w pliku bez zmian? Dzięki, Jason A.

  • martin@bimet.netmartin@bimet.net Posty: 47Verified User

    Cześć Jason. Tak, spróbuj i nie ma zmian. Wysyłam ci e-mail, zgodnie z prośbą. Dzięki

  • martin@bimet.netmartin@bimet.net Posty: 47Verified User

    Cześć Jankuns. 5 miesięcy czeka na rozwiązanie. Ftecu nie ma poprawnego pliku. Mamy już 2 lata z tym samym problemem. Nie mogę się doczekać, aby Kent lub Jason dali nam natychmiastowe rozwiązanie. Pozdrowienia. Jaskółka oknówka.

  • randommen96shop@gmail.comrandommen96shop@gmail.com Posty: 30Verified User

    Cześć, Mój przyjaciel z MT-07 2019 i tym samym modelem ECU, co wy możecie tanio kupić zestaw od jednego z naszych przyjaciół (pozbywa się 07), w tym szybkiej zmiany biegów. Martwi mnie to. Czy są jakieś znane konfiguracje robocze z tym modelem ECU i FTECU QS w chwili obecnej? Wiem, że mój działa na mój rower, jednak mam model 2016, również przyjaciela, od którego go kupuje (jeśli działa), nigdy nie dostał QS do pracy, rower był modelem z 2014 roku, QS włączony, ale nie reagować. Naprawdę podoba mi się prostota FTECU, ale jeśli to nie zadziała, nie doradzę tego, nie można mieć szansy na pracę w wysokości 1/5.

  • martin@bimet.netmartin@bimet.net Posty: 47Verified User

    Cześć Ranedommen. Moje doświadczenia z Qs są bardzo złe. Moje doświadczenie z flashowaniem jest dobre. Pomoc techniczna nie może rozwiązać problemu. Jestem naprawdę rozczarowany.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć wszystkim, znaleźliśmy możliwy problem w pliku B34-00 z nowym połączeniem QS typu 7 w nowym stylu. Jeśli masz stare połączenie QS typu 6, na razie powinno działać dobrze. Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu. Dzięki, Jason A.

  • randommen96shop@gmail.comrandommen96shop@gmail.com Posty: 30Verified User

    Cześć Jason, Thx, jak mogę zobaczyć, jakiego rodzaju uprząż mamy? Czym różni się typ 6 i 7? Jakieś zalety? Także dlaczego zmienił się typ? Pytanie poboczne, gdzie mogę znaleźć numer seryjny ecu, potrzebuję go do flashowania 2wdw, czy może mi pan go wysłać?

  • randommen96shop@gmail.comrandommen96shop@gmail.com Posty: 30Verified User

    Czy możesz sprawdzić, co twierdzi Jason? Martin, Aigars czy Willrc? Potrzebuję również odpowiedzi od Jasona na moje poprzednie pytania.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Uprząż QS6 to uprząż zworki do sygnalizowania QS przez czujnik przechylenia. Ta wiązka została przerwana, ponieważ niektóre motocykle nie miały niezbędnego przewodu sygnałowego w środkowym górnym rzędzie złącza. Wtedy wprowadzono bardziej uniwersalny styl QS7. Numer części ECU znajduje się na samym ECU. Dzięki, Jason A.

  • martin@bimet.netmartin@bimet.net Posty: 47Verified User

    Cześć losowo. Jason pracuje nad rozwiązaniem. Nadal nie mam rozwiązania pliku do wykonania testu. Czekam na Archiwum, Martin

  • randommen96shop@gmail.comrandommen96shop@gmail.com Posty: 30Verified User
    edytowano April 2020

    Cześć Jason, Martin, Thx, więc numer seryjny i numer części są takie same? Ciekawe, jak mogę sprawdzić, czy mam uprząż QS6 lub QS7? Ja sam mam czujnik nowego typu, z uprzężą, która wydaje się po 2 złączami z każdej strony. Jeden łączy się z przełącznikiem, drugi z wiązką ECU. Ciekawy Martin, daj mi znać. @jason@ftecu.com jakaś ETA dla nowego pliku?

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, nie mam pojęcia, co masz na myśli o numerze seryjnym twojego ECU. Czy masz na myśli numer licencji flashowania twojego ECU? Twój numer części znajduje się na naklejce Denso na twoim ECU. Twoja uprząż QS ma na sobie etykietę i powiedziałaby, że jest to typ 6 lub 7, brzmi to tak, jakbyś miał typ 7. Jest poprawka dla tego pliku, ale wymaga przepisania oprogramowania do poprawnego działania. Tak zaktualizowany plik wyjdzie w wersji oprogramowania. Mamy nadzieję, że do połowy przyszłego tygodnia ten wirus się nie rozprzestrzeni. Dzięki, Jason A.

  • randommen96shop@gmail.comrandommen96shop@gmail.com Posty: 30Verified User

    Dzięki, numer seryjny jest rzeczywiście numerem części. Ach fajnie, nie wiedziałem o tym. Tak, bądź bezpieczny! I nie spiesz się, lepiej powoli i lepiej niż szybko i brudno.

  • randommen96shop@gmail.comrandommen96shop@gmail.com Posty: 30Verified User

    Hej Jason, uprzejmie pytam o to, jak przebiega przepisywanie, jakieś pomysły na to, kiedy to się skończy? Mam przyjaciela, który z radością czeka, aż się dowie, że działa :)

  • martin@bimet.netmartin@bimet.net Posty: 47Verified User

    Jason. Kupiłem qs 30 października. Chcę natychmiastowej odpowiedzi. Byłem bardzo cierpliwy Martin

  • randommen96shop@gmail.comrandommen96shop@gmail.com Posty: 30Verified User

    Przykro mi to mówić, ale nie wygląda to obiecująco? @jason@ftecu.com Czy możesz zaktualizować nas o to „żądanie”, które nie jest żądaniem, ponieważ jest sprzedawane do pracy z tymi rowerami, ale nie jest, dość wątpliwe, jeśli mnie zapytasz, podobnie jak usuwanie złych komentarzy na postach na Instagramie za pomocą leży w tym. Do dziś mam związek miłości / nienawiści z tymi produktami.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, problem dotyczy części zespołu programistów, który może to naprawić. Osobiście nie mam jeszcze wiedzy, aby rozwiązać taki problem. Powiedziano mi, że jest to następny ich program do zrobienia. Prosimy o cierpliwość, a my sprawimy, że będzie działać poprawnie dla Ciebie. Dzięki, Jason A.

  • martin@bimet.netmartin@bimet.net Posty: 47Verified User

    Przyjaciel Jason. Cytuję wiadomość z 30 marca. Myślę, że znalazłem problem w pliku. Zobaczę, czy mogę to dla ciebie naprawić. Cytuję wiadomość z 3 kwietnia: Mamy nadzieję, że w połowie przyszłego tygodnia nic się nie zmieni. Pamiętaj, że kupiłem ten produkt w dniu 30 października 2019 r. Jestem bardzo cierpliwy i bardzo szybko współpracuję we wszystkim, o co poproszę. Proszę o rozwiązanie problemu. Dziękuję Ci. Jaskółka oknówka.

  • martin@bimet.netmartin@bimet.net Posty: 47Verified User

    Cześć Jason. Proszę, muszę wiedzieć, czy rozwiązują problem. Dziękuję

  • martin@bimet.netmartin@bimet.net Posty: 47Verified User

    Cześć Jason. Proszę o odpowiedź. Wysyłam również e-maile, które nie odpowiadają. Martin

  • randommen96shop@gmail.comrandommen96shop@gmail.com Posty: 30Verified User

    @jason@ftecu.com @kento_ftecu Również bardzo ciekawy, aby poznać status, prosimy o aktualizację. Minął już ponad miesiąc. Nawet jeśli nie zostanie ukończony, aktualizacja statusu byłaby bardzo zasłużona.

  • martin@bimet.netmartin@bimet.net Posty: 47Verified User

    Przyjaciel Jason. Byłbym bardzo szczęśliwy, gdybyś odpowiedział na wiadomości lub e-maile, które ci wysłałem.

  • martin@bimet.netmartin@bimet.net Posty: 47Verified User

    Jason Potrzebuję odpowiedzi. Jeśli nie możesz tego naprawić, powiedz mi, a wyciągnę Q i wyrzucę do kosza. Chcę szacunku, na jaki zasługuję, a ty musisz mi odpowiedzieć. Jaskółka oknówka

  • randommen96shop@gmail.comrandommen96shop@gmail.com Posty: 30Verified User

    Odpowiedź byłaby co najmniej odpowiednia.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Przepraszam, nie było mnie przez ponad miesiąc z powodu COVID-19. Zespół programistów wciąż pracuje nad rozwiązaniem tego problemu.

  • martin@bimet.netmartin@bimet.net Posty: 47Verified User

    Przyjaciel Kento. Przykro mi, że słyszę twój problem z covid-19. Ale naw proszę, daj pierwszeństwo temu problemowi. Przypominam, że kupiłem qs w październiku 2019 r. Dużo, ale długo czekałem na rozwiązanie.

  • martin@bimet.netmartin@bimet.net Posty: 47Verified User

    Dlaczego moje e-maile nie odpowiadają (wysłałem Jason, Kento i wyprzedaże)? Nie odpowiadają też na forum. Czuję się przez to źle. Zapłaciłem dwukrotnie za koszt produktu za podatki i koszty wysyłki za bezużyteczne QS. Zawsze pomagam rozwiązać problem. W marcowym cytacie Jason: Znaleźliśmy możliwy problem w pliku B34-00 z nowym połączeniem QS style 7. Jeśli masz poprzednie połączenie QS typu 6, na razie powinno działać dobrze. Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu. Co się dzieje, że mi nie odpowiadają? Co się dzieje, że to nie rozwiązuje problemu? Ile jeszcze miesięcy będą potrzebować?

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Jaskółka oknówka. Wysłałem ci e-mailem, sprawdź. Dzięki, Jason A.

  • martin@bimet.netmartin@bimet.net Posty: 47Verified User

    Jason. Wysłałem ci e-mailem, sprawdź. Dzięki, Martin ..

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Martin, rozumiem, będzie czekać na poprawkę. Dzięki, Jason A.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.