Forum wsparcia

ETV Decel Comp 2018 Yamaha R1

gsawyer22@hotmail.comgsawyer22@hotmail.com Posty: 11Verified User

Widzę, że ustawienia ETV Decel Comp zmieniły się dla plików 2018 R1. Wygląda na to, że zasięg jest ujemny, a limit wynosi -7,79. Jakie byłyby sugerowane ustawienia dla zauważalnej różnicy w hamowaniu silnikiem?

Tagged:

Komentarze

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, próbujesz uzyskać więcej lub mniej hamowania silnikiem? Czy wszystkie twoje wartości są aktualnie ustawione na 0,00? Dzięki, Jason A.

  • gsawyer22@hotmail.comgsawyer22@hotmail.com Posty: 11Verified User

    Wszystkie wartości są aktualnie ustawione na 0,00 obecnie, tak. Próbuję uzyskać mniejsze hamowanie silnikiem. Zamierzałem skonfigurować moją mapę Decel # 1, # 2 i # 3 w moim ETV Decel Comp PWR 2. Nie jestem pewien, co odnosi się do 0.00 w tabeli. Czy to otwarcie przepustnicy wynosi 0,00%? Dziękuję, Greg

  • gsawyer22@hotmail.comgsawyer22@hotmail.com Posty: 11Verified User

    Czy masz zalecenie dotyczące ustawień? Dzięki.

  • gsawyer22@hotmail.comgsawyer22@hotmail.com Posty: 11Verified User

    Czy pracownicy ftecu nawet patrzą na te pytania? Jak trudno jest odpowiedzieć na te proste prośby?

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Ustawienia zapewniają jedynie mniejsze hamowanie silnikiem, więc zacznij od -1.0 i stwórz kroki.

  • gsawyer22@hotmail.comgsawyer22@hotmail.com Posty: 11Verified User

    Chcę tylko dwukrotnie sprawdzić z tobą to ustawienie. Próbowałem ustawień ETV Decel Comp od -1.0 do -7.79, co jest granicą i nie czuję absolutnie żadnej różnicy w hamowaniu silnikiem. W przypadku jakiejkolwiek różnicy odczuwam większe hamowanie silnikiem. Próbuję zmniejszyć hamowanie silnikiem. Każda pomoc w ustawieniach byłaby bardzo mile widziana. Dziękuję Ci. 2018 R1 US

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Przy jakich obrotach silnika próbujesz zmniejszyć hamowanie silnikiem?

  • gsawyer22@hotmail.comgsawyer22@hotmail.com Posty: 11Verified User

    Od 2000 rpm aż do 14000 rpm na Decel Map # 1, 2 i 3

  • gsawyer22@hotmail.comgsawyer22@hotmail.com Posty: 11Verified User

    Od 2000 rpm aż do 14000 rpm na mapie Decel nr 1, 2 i 3

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Próbując się o tym dowiedzieć, skontaktuję się z Tobą, gdy tylko się dowiem.

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć. Zrobię co w mojej mocy, aby wyjaśnić, jak wyregulować hamowanie silnikiem w sekcji map podstawowych ETV. W sekcji map bazowych ETV masz foldery dla wszystkich czterech trybów zasilania, w każdym folderze masz 14 map. Tych map można użyć na jeden bieg po zmianie w Indeksie mapy biegów. Te wartości kontrolują przepustnicę drutem w stosunku do RPM i APS. Hamowanie silnikiem jest kontrolowane przez zamknięcie TPS w innym czasie niż APS. Teoretycznie przepustnica jeden do jednego będzie najbardziej hamującym silnikiem, jaki można uzyskać, i nie sugerowałbym żadnych wartości mniejszych niż przepustnica jeden do jednego w tej sekcji. Na przykład w kolumnie 4 APS i wierszu obrotów na minutę 10 000 powiedzmy, że nasza tabela zawiera przepustnicę jeden do jednego, co oznacza, że wartość będzie wynosić 4. Dowolna liczba powyżej 4 otwiera TPS bardziej niż APS, co oznacza mniejsze hamowanie silnikiem, ponieważ delikatnie zamyka przepustnicę wolniej niż w przypadku zamykania przepustnicy. Teraz musisz zachować ostrożność, ponieważ mapy bazowe mogą również wpływać na wydajność przepustnicy.

    Ta tabela programu Excel jest dokładnie taka sama jak tabela Basemaps ETV. Pokazuje przepustnicę jeden do jednego, ale wartości, które wznoszą się głównie w prawej dolnej części, można zobaczyć. Służy to do kontroli hamowania silnikiem bez wpływu na wydajność przepustnicy. Na przykład nie ma wiele razy przy przepustnicy 4% przy 12 000 obr / min, więc dostosowanie tego zakresu wpłynie tylko na wyłączenie przepustnicy (hamowanie silnikiem). Zasadniczo podczas wyścigu szybko zamykasz przepustnicę, więc zalecane jest skalowanie wartości jak na zdjęciu, ale po całkowitym wyłączeniu przepustnicy musisz wyregulować pierwszą kolumnę APS. Mam nadzieję, że to pomogło, ale jestem pewien, że wciąż są pytania, więc daj mi znać, jak mogę pomóc. Dzięki, Jason A.

  • gsawyer22@hotmail.comgsawyer22@hotmail.com Posty: 11Verified User

    Dziękuję bardzo za szczegółowe informacje. Mam kilka pytań, nie jestem w stanie zmienić wartości w wielu polach, a inne jestem w stanie skorygować wartości tylko w bardzo ograniczonym zakresie, czy robię coś złego? I czy nie powinienem się martwić o zmianę wartości Decel ETV, ponieważ teraz dostosowuję mapy bazowe? Nadal nie jestem pewien, jakie wartości reprezentują mapy Decel ETV. Nie jestem również pewien, co rozumiesz przez wartości wspinające się w dolnej prawej części, ponieważ wydaje się, że dolna lewa sekcja pokazuje wyższe wartości. Dziękuję Ci bardzo!

  • jason@ftecu.comjason@ftecu.com Posty: 1,071Staff User

    Cześć, Nie, nie robisz czegoś złego, w tej sekcji obowiązują pewne ograniczenia związane z bezpieczeństwem. Gdybyśmy nie mieli żadnych ograniczeń i ktoś ustawiał przepustnicę na 100 przez cały czas, mogłoby być brzydko. Pliki naszego zespołu wyścigowego nie mają żadnych ograniczeń, ale dla ogólnych użytkowników muszą zostać wprowadzone ograniczenia. Jednak ustanowione przez nas ograniczenia powinny dać ci wystarczający zakres regulacji i zawsze jesteśmy otwarci na sugestie dotyczące otwarcia niektórych ograniczeń. Nie martw się o ETV Decel, ponieważ teraz pracujemy w sekcji BaseMaps. Kiedy zobaczyłem wartości rosnące w prawej dolnej części ekranu mojego programu Excel, odnosi się to do przykładu, gdy widzimy liczby od 14 do 21. Dzięki, Jason A.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.