Forum wsparcia

FI Sprawdź światło silnika?

pete@mnhomecheck.compete@mnhomecheck.com Posty: 4Verified User

Mam 2018 R6, usunąłem zawór wydechowy i serwomechanizm, a także usunąłem zawór wtrysku powietrza i zainstalowałem płyty blokujące oczywiście kody wyzwalające. Nie mam czytnika kodów, więc nie znam dokładnych kodów. Aby to naprawić, po prostu wchodzę do Menedżera kodów diagnostycznych i usuwam kody powiązane, jeśli tak, to skąd mam wiedzieć, jakie są dokładne kody? Kupiłbym kabel adaptera i czytnik kodów, ale kabel adaptera nie jest dostępny.

Komentarze

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User
    edytowano January 2020

    Jeśli korzystasz z pliku nieograniczonego, kody te są już wyłączone („niezaznaczone”) w Menedżerze kodów diagnostycznych.

  • pete@mnhomecheck.compete@mnhomecheck.com Posty: 4Verified User

    Dzięki, pomieszałem i użyłem pliku podstawowego, ponownie flashowałem z nieograniczonym i wszystko jest teraz w porządku.

  • Edwardp33@gmail.comEdwardp33@gmail.com Posty: 1Verified User

    Mam 2018 R6 z DynoJet PCV i Autotune oraz szybką przekładnią Translogic. Szybka zmiana biegów zawsze powodowała, że ECU generowało kod błędu wtryskiwacza paliwa. Miałem nadzieję, że nieograniczona mapa złagodzi to, że nie zawsze muszę sprawdzać, czy nie ma błędów, ale i tak jestem pewien, że wiem, czym one są. Czy ktoś ma na to porady?

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Zależy to od tego, co wyzwala kody błędów. Ale nasz plik dla 2018 R6 pozwala zobaczyć, jakie kody używają funkcji Diagnostic Code Manage.

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.