Forum wsparcia

Problem z instalacją wiązki przewodów po stronie roweru

dr_1g@hotmail.comdr_1g@hotmail.com Posty: 6Verified User

Wystąpił problem z okablowaniem mojej uprzęży po stronie rowerowej, mam 2017 ZX14R i postępowałem zgodnie z instrukcjami dokładnie tak, jak jest, ale jedna rzecz była inna. W instrukcji podano krok 9: Usuń plastikowe zaślepki uszczelniające w nieużywanych pozycjach kołków 27 i 28. Cóż, na moim nie wiem, czy mój jest wyjątkowy, czy nie, ale na moim na szpilce 27 złącza zapalniczki jest korek, ale na 28 jest drut, och co teraz. Kontynuowałem więc intruzje, usunąłem drut z 28 i włożyłem zielony żeński drut zgodnie z instrukcją, którą mam zrobić. Gdy już wszystko podłączyłem i jestem gotowy, aby ją uruchomić, właściwie nic nie dostałem. Mam błąd. KTRC migał, poziom mocy migał, a także wskaźnik biegów teraz migał. Jestem w trybie paniki, ale na szczęście mam instrukcję serwisową. Więc sprawdziłem pod kątem błędów i dostałem kod 39, który nie komunikuje się z licznikiem w tym momencie, jakbym zaczynał płakać, ponieważ myślałem, że wysadził rezystor w ECU i musiałbym kupić kolejne ECU oh $834.. Skorzystałem z instrukcji i przeszedłem i sprawdziłem opór komunikacji CAN i to było w specyfikacji DZIĘKI BOGU szyć. Ale, co dziwne, komunikacja CAN odbywa się na czarnym złączu pin 27 (wysokie Gry / Blu) i 28 (niskie LB). W każdym razie sprawdziłem moc akumulatora, która znajdowała się na styku 41 i 54 złącza zapalniczki i nie miałem teraz napięcia Im jak TAK Właśnie właśnie przepaliłem bezpiecznik, następnie wyjąłem akumulator i sprawdziłem główny bezpiecznik ECU i pewnie wystarczająco przepalony bezpiecznik. Ale na obu łącznikach jest to numer od 1 do 39, więc oba łączniki mam pin 27 i 28, czy mogłyby to utrudnić! Zrozumiałem, że cały prosty rower znów działa. Teraz mam pytanie, którego łącznika używam, czy używam kombinacji obu?


Komentarze

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Czy na czarnym łączniku pozycje styków 27 i 28 są otwarte (nie zajęte)?

  • dr_1g@hotmail.comdr_1g@hotmail.com Posty: 6Verified User

    Są zajęci przewodem 27 GY / BL i 28 LB. Który w instrukcji opisuje jako pin 27 linii komunikacyjnej CAN (wysoki) GY / BL i pin 28 linii komunikacyjnej CAN (niski) LB. Teraz na szarym łączniku Jest wtyczka pogodowa w 27 i przewód LG w 28, który, jak zakładam, jest rzeczywistym stykiem 67, który opisuje w instrukcji jako Zewnętrzna linia komunikacyjna (system immobilizera (modele wyposażone) / * KDS): LG. Mój rower nie jest wyposażony w system immobilizera. Nie sądzę. Wysłałem Ci link do moich plików zdjęć w polu rozwijanym, czy masz do nich dostęp?

  • dr_1g@hotmail.comdr_1g@hotmail.com Posty: 6Verified User
    edytowano September 2019

    Instalowałem 4-pinową wiązkę przewodów, gdy akumulator był podłączony, więc istniała możliwość, że mogłem spowodować przypadkowe przepalenie bezpiecznika, który mógł być na mnie. Ale okablowanie było inne w moim rowerze niż w instrukcjach, więc chciałem się z wami skonsultować, aby zobaczyć, czy coś nowego na ten temat.

  • kento_ftecukento_ftecu Posty: 776Staff User

    Numery styków złącza w instrukcji serwisowej nie są takie same jak liczby na rzeczywistym łączniku. Oba łączniki są ponumerowane 1-39. Miałeś niewłaściwy łącznik. Instrukcje mówią, aby przejść do „jaśniejszego złącza”, którym na zdjęciach byłby kolor w kolorze brązowym. Wyjmij drut w pozycji 28 (67 instrukcji) i nałóż na niego rurkę termokurczliwą, aby go wyłączyć, ponieważ nie jest on używany. Włóż przewody do tego złącza zgodnie z instrukcją.

  • dr_1g@hotmail.comdr_1g@hotmail.com Posty: 6Verified User

    Ok dzięki

  • dr_1g@hotmail.comdr_1g@hotmail.com Posty: 6Verified User

    OK świetnie, mam zainstalowaną boczną uprząż rowerową bez błędów. Dzięki wam. Pewnego wieczora podłączyłem go do zapalniczki, jak w tym czasie wysadziłem bezpiecznik ECU, tak jak powiedziałem, że instalowałem go z podłączoną baterią, i tak niestety dziękuję za całą twoją pomoc, bardzo cenioną 👍️

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby skomentować.